okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
1.09%
Bitcoin
69.300,36 USDT
eth
ETH
0.49%
Ethereum
3.746,45 USDT
bch
BCH
-0.38%
Bitcoin Cash
492,98 USDT
xrp
XRP
1.05%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.18%
Litecoin
84,84 USDT
bnb
BNB
0.32%
Binance Coin
602,17 USDT
sol
SOL
0.25%
Solana
168,11 USDT
avax
AVAX
0.69%
Avalanche
38,27 USDT
ada
ADA
0.4%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.35%
Poladot
7,41 USDT
doge
DOGE
3.86%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.75%
Shiba Inu
0,00 USDT

Analist, Bitcoin’de büyük düşüşün son bulacağı tarihi açıkladı!

Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi'ne göre endişeye mahal yok!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin’in geçmişte yaşadığı düşüş trendlerine bakarak, mevcut çöküş sonrası potansiyel olarak toparlanmanın ne zaman gerçekleşeceğini açıkladı.

Bitcoin’de büyük düşüş ne zaman bitecek?

Youtube’da yayınladığı son piyasa değerlendirmesinde ünlü kripto analisti Benjamin Cowen, Bitcoin’de büyük düşüşün ardından piyasanın nasıl ve ne zaman toparlanacağını anlattı.

Cowen’e göre; bu tür yüksek hacimli tasfiye olayları tarihsel olarak, güçlü bir destek seviyesinin bulunduğuna ve Bitcoin (BTC) ‘in bundan sonra yükseliş yönünde hareket edeceğine işaret ediyor.

İlgili: Bitcoin’in koruyucu meleği 2022 kripto çöküşünün arkasındaki 2 faktörü açıkladı!

Analist, Bitcoin'de büyük düşüşün son bulacağı tarihi açıkladı!

Cowen, Aralık 2018, Mart 2020 ve Mayıs 2021’de gerçekleşen tasfiye olaylarına işaret ediyor. Ve Bitcoin’de büyük düşüşe rağmen; son yaşananların, bir sonraki büyük hamleden önce destek sağlamak için gerekli olan büyük bir capitulation* (teslim olma / pes etme) anlamına gelmediğini söylüyor. 

(*Capitulation – teslim olma / pes etme evresi: Bu dönem, uzun süren ayı piyasalarında kaçınılmaz bir son olarak görülür. Bu evreye gelindiğinde, büyük bir satış çılgınlığı yaşanır ve yapılan sayısız işlem sonucu volatilite artar. Yüksek hacimli panik satışları piyasayı çöküşe doğru götürür. Ancak iyi tarafı şu ki; burada fiyatlar, gelecek akümülasyon süreci için önemli olan dip seviyeleri bulur.)

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

 

“Bu noktada benim düşüncem şöyle; ilk çeyreğin düşüş eğiliminde olacağına inanıyorum. Ki tüm çeyreklerde de bu böyledi. Aksi kanıtlanana kadar, düşüş trendinin devam edeceğini kabul etmelisiniz.”

Bu arada Cowen, 2021’in yaz sonunda ve sonbaharındaki yükselişten, piyasaya gelen yeni yatırımcılardan ziyade, Bitcoin’in 2020’deki rallisini tetikleyen bireysel yatırımcıların sorumlu olduğunu düşünüyor. Analist, bu iddiasına dayanak olarak ise, hem on-chain hem de sosyal metriklere işaret ediyor.

“Bir süredir, yeni piyasa katılımcılarından gelen Bitcoin talebinin neredeyse bir yıldır söndüğünü söylüyorum.

 Piyasa döngüsünün bu noktasında, Bitcoin satın alan pek fazla yeni piyasa katılımcısı görmüyoruz.”

Ayrıca analist, Bitcoin’in yeniden toparlanması ve yükselmesi için gerekli olan etkenlere ilişkin önemli detaylar da paylaştı.

Cowen, 2019’un sonlarında ve 2020’nin başlarında “tuğla duvarlar” olarak adlandırdığı engellere, yani bir ralli ile sonuçlanan trend değişikliğine destek sağlayan önceki kırmızı mumlara dikkat çekiyor.

Analist, Bitcoin'de büyük düşüşün son bulacağı tarihi açıkladı!

“Esas olarak bundan sonra çarpacak başka bir duvar, yani direnç arıyoruz. İşte orada hacim inanılmaz artacak ve pozisyonlar açısından likide olmak isteyen herkes tasfiye edilecek ve daha sonrasında daha sağlıklı bir piyasa görmeye başlayabileceğiz .”

Bununla birlikte Cowen, böyle bir olayın ne zaman gerçekleşebileceğini ise kimsenin kesin olarak bilemeyeceğini, ancak 2022’de Bitcoin’in piyasa duyarlılığını yeniden pozitife dönüştüreceğinden emin olduğunu söyledi.

“Düşüş trendinin 2022 boyunca devam edeceğini düşünmüyorum.

Bence Q1 kırmızı bir çeyrek olacak ve belki Q2 de düşüş eğiliminin devam ettiği bir çeyrek olacak.

Ancak yılın geri kalanında işlerin tersine döndüğünü göreceğimizi düşünüyorum.”

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.