okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.31%
Bitcoin
68.185,51 USDT
eth
ETH
-1.6%
Ethereum
3.722,90 USDT
bch
BCH
-0.15%
Bitcoin Cash
490,39 USDT
xrp
XRP
1.14%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.6%
Litecoin
84,95 USDT
bnb
BNB
-0.11%
Binance Coin
598,65 USDT
sol
SOL
-4.57%
Solana
168,13 USDT
avax
AVAX
-0.29%
Avalanche
38,41 USDT
ada
ADA
-0.74%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.95%
Poladot
7,34 USDT
doge
DOGE
5.75%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.25%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin’in koruyucu meleği 2022 kripto çöküşünün arkasındaki 2 faktörü açıkladı!

İflasın eşiğindeki dev kripto şirketi fonları 'O' borsaya taşıyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyaca ünlü yatırım danışmanı, piyasalarda yaşanan 2022 kripto çöküşünün arkasındaki asıl faktörleri açıkladı.

Ünlü yatırım danışmanı 2022 kripto çöküşünü anlatıyor!

Dünyanın halka açık en büyük pazarlama ve iş zekası firmasının CEO’su Michael Saylor, Bitcoin(BTC)‘in neden düştüğünü açıkladı.

Sektördeki gelişmeleri inceleyerek pazarlama ve iş yönetimi konusuna veri ve bilgi aktaran bu firmanın adı 2020 yılının ortalarında Bitcoin ile birlikte anılmaya başladı.

O dönemden sonra da şirketin CEO’su, kripto topluluğu arasında çok sık gündeme gelen ve Bitcoin’in koruyucu meleği olarak anılan bir isim oldu.

Bitcoin’in koruyucu meleği 2022 kripto çöküşünün arkasındaki 2 faktörü açıkladı!

Aslında MicroStrategy, 2020-2021 yıllarında dev Bitcoin yatırımlarıyla kripto sektörüne yönelik kurumsal katılıma öncülük eden ve kurumsalları piyasaya çeken firmalardan sadece biriydi.

Nitekim, MicroStrategy 2020 yılının yaz aylarında, ana hazine varlığı olarak büyük miktarda Bitcoin almaya ve hodl etmeye başladıktan sonra kurumsal talepte kayda değer bir artış oldu.

Bitcoin neden düştü?

Aynı zamanda büyük bir Bitcoin boğası olarak tanınan Saylor, 2022 başlarında kripto piyasasında çöküşe neden olan faktörleri açıkladı.

Bloomberg’e verdiği son röportajında ​​Saylor, kripto piyasalarını son zamanlarda etkisi altına alan volatilitenin  arkasındaki iki faktörü açıkladı.

“Bence burada çok fazla faktör var. Kripto ekosistemine bir bütün olarak bakarsanız regülasyonlar konusunda bir dizi belirsizlikle karşılaşırsınız: Özellikle de stabil coinler ve kripto tokenler ve bunların menkul kıymet olup olmadıklarına ilişkin düzenleyici belirsizliği. Bu durum ekosistem açısından büyük bir endişe yaratıyor.

Ayrıca ekosistemde çok fazla kaldıraç var. 20x kaldıraçla işlem yapılabilen çok sayıda kripto borsası var. Ve bu kripto borsalarında çapraz teminatlandırılmış çok sayıda coin var. Bu borsalar ve merkezsiz finans [DeFi] borsaları arasında, 20x kaldıraçtan çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Sonuç olarak bu da volatilitenin ikinci kaynağı.”

Saylor’a göre, Bitcoin şu anda kurumsal yatırımcılar için, özellikle portföyünün büyük bir bölümünü kriptoya tahsis eden Bill Miller gibi efsanevi yatırımcılar için harika bir giriş fırsatı sunuyor.

İlgili: Güncel Bitcoin (BTC) fiyat tahmini, gelecek beklentisi 2022- 2025

Bitcoin’in koruyucu meleği 2022 kripto çöküşünün arkasındaki 2 faktörü açıkladı!

“Bence Bitcoin, bu seviyede konsolide oluyor. Ve burası, kurumsal yatırımcılar için harika bir giriş noktası. Yüksek net değerli yatırımcılar, aile şirketleri, kamu şirketi yöneticileri, özel şirket sahipleri ile konuşuyorum. Ve onlar, Bitcoin’in 2021’deki rallisini izlediler. Ve her yıl %400 artsaydı, Bitcoin’e yatırım yapmaktan korkacak birçok insan var.”

Ama bakıyorlar, tüm zamanların en yüksek seviyesinden %40 düşükse ve bu seviyelerde güçleniyorsa, o zaman başka. Ve dahası bunun, Bill Miller gibi çok saygın yatırımcılar tarafından benimsendiğini görüyorlar. Düzenleyiciler tarafından benimseniyor, senatörler ve kongre üyeleri, kamu yatırımcıları ve kamu şirketleri tarafından destekleniyor. Dolayısıyla bunu iyi bir giriş noktası olarak görüyorlar.”

İlgili – Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.