1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Bank Of America’dan çok önemli Solana raporu!

Bank Of America’dan çok önemli Solana raporu!

Bank Of America’dan çok önemli Solana raporu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana, ekosistemin en değerli porojelerinden bir olarak gösteriliyor. Bank of America, son raporunda Solana’nın piyasadaki rolüne değindi. Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Bank Of America’dan çok önemli Solana raporu!

Bank of America dijital varlık stratejisti Alkesh Shah, 11 Ocak 2022’de bir araştırma raporu yayınladı. Raporda Solana’yı ele alan Shah, projenin Ethreum’un Pazar payına ortak olacağını belirtti.

İlgili: Solana nedir, geleceği nasıl?

Ethereum katili olarak adlandırılan Solana’nın “dijital varlık ekosisteminin Visa’sı” olabileceğini ifade etti. Stratejist, Solana’nın faydalarının ve dezavantajlarının kıyaslamasında faydalarının ağır bastığı ve düşük ücretleri, kullanım kolaylığı ve ölçeklenebilirliği nedeniyle Ethereum’un pazar payından aldığını ifade etti.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Shah, “Solana ölçeklenebilirliğe öncelik verdiğini ancak Ethereum’a göre daha merkeziyetçi bir yapı olduğunu savundu. Ethereum’un yüksek işlem ücretleri kullanıcıların merkeziyetsizlikten bir miktar ödün vererek Solana’ya yönelmelerine neden oluyor.

“Ethereum, ademi merkeziyetçiliğe ve güvenliğe öncelik veriyor, ancak bazen ağ tıkanıklığı yaşanıyor ve işlem süresi uzuyor. Ayrıca gönderilen işlemin değerinden daha yüksek olan işlem ücretleri ile de karşılaşılabiliyor.”

Visa ağının saniyede işleyebileceği işlem kapasitesi 24.000 TPS iken bu sayı Ethereum’da 12 TPS. Solana’nın kapasitesi ise 65.000 TPS. Shah, “Solana ölçeklenebilirliğe öncelik verdiğini ancak daha az merkeziyetsiz olması ve piyasaya sürüldüğünden beri çeşitli ağ performansı sorunları ile kar karşıya olduğunu belirtti.

İlgili: Ethereum nedir, geleceği nasıl?

Solana ağı 2020’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri ılaştığı 47 milyar dolarlık piyasa değeri ile beşinci en büyük kripto projesi oldu. Ağ üzerinde 50 milyar dolarlık işlem gerçekleştirildi. Ayrıca Solana ağı üzerinde NFT basımı için 5,7 milyon dolar kullanıldı.

Solana, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamrketcap verilerine göre 150,86 dolardan işlem görüyor. Kripto para 2021 yılının başından bu yana %4,502 değer kazandı. Solana’nın potansiyeli ile 2022’de de büyümeye devam edeceği öngörülüyor.

Solana (SOL) yıllık grafik

solana

Kaynak

Etiketler: