Wall Street Journal’e göre Türkiye’de vatandaşlar bu kripto paraya yöneldi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de son yılların en zorlu ekonomik süreçlerinden biri yaşanıyor. Wall Street Journal’da yayınlanan makaleye göre Türkiye’de kriptoya yönelim artıyor. Detaylar haberimizde.

Wall Street Journal’e göre Türkiye’de vatandaşlar bu kripto paraya yöneldi!

Son yılların en yüksek enflasyon oranlarının görüldüğü Türkiye’de Türk lirası  dolar karşısında son çeyrekte yaklaşık %40 değer kaybetti. Sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok ülkesinde de enflasyon büyük bir sorun haline gelmeye başladı. Gelişmekte olan ülkelerde gelişmiş ekonomilere göre daha ciddi ve daha hızlı bir artış gösteren enflasyon yatırımcıları daha güvenli liman gördükleri kripto paralara yönlendiriyor.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Wall Street Journal, yayınladığı makalede Blockchain analitik firması Chainalysis’in Türkiye istatistiklerine yer verdi. Chainalysis’e göre 2021 yılının son çeyreğinde Tether karşısında en fazla işlem gören para birimi Türk lirası oldu.

kripto para Wall Street Journal’e göre Türkiye’de vatandaşlar bu kripto paraya yöneldi!

Tether gibi stabilcoinler, Bitcoin ve Ether gibi daha değişken paralarda pozisyon alıp vermek için bir geçit olarak da kullanılıyor. Türk kripto borsası Bitlo’nun baş pazarlama sorumlusu Esra Alpay, son çeyrekte liranın değerinin düşmesiyle kullanıcılarının sayısında bir artış yaşandığını belirtti.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Türkiye’de yatırımcılar Türk lirasındaki değer kaybını uzun süre dolar ve altın alarak tolöre etmeye çalıştı. Ancak son yıllarda kripto paralar enflasyon karşısında parasını korumak isteyen yatırımcılar için yeni bir tercih olmaya başladı. Kripto paraların volatil yapıları korkutucu gelse de günün sonunda sağladıkları getiri ile tercih edilmeye başlandı.


Wall Street Journal, Türkiye’nin en büyük şehri ve ticari başkenti olan İstanbul’da, tramvaylarda, reklam panolarında ve havalimanındaki billboardlarda kripto para borsalarının reklamlarının dikkat çektiğine vurgu yapıyor.

Geçtiğimiz yıl ülkemizde kripto paraların alışverişlerde kullanılması yasaklanmıştı. Ünlü yayın organı bu yasağa rağmen vatandaşların kripto paralar yönelmesinin dikkat çekici bir gelişme olduğunu ifade ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Wall Street Journal’e göre Türkiye’de vatandaşlar bu kripto paraya yöneldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.