1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Shiba’da neler oluyor? Yatırımcılar neden ve nereye kaçıyor?

Shiba’da neler oluyor? Yatırımcılar neden ve nereye kaçıyor?

Shiba’da neler oluyor? Yatırımcılar neden ve nereye kaçıyor?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler meme coin Shiba Inu son 10 gün içerisinde 55,000 sahibini kaybetti. Shiba’dan kaçan kripto yatırımcılarının yeni adresi nere oldu? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Shiba’da neler oluyor? Yatırımcılar neden ve nereye kaçıyor?

Son üç aydır istikrarlı bir şekilde artan Shiba sahiplerinin sayısı son 10 gün içerisinde büyük düşüş yaşadı. Popüler meme coin 55,000 sahibini kaybetti.

15 Mart 2022’de Shiba’ya sahip olan cüzdan sayısı 1.198.789 iken bu sayı 25 Mart 2022’de 54.671 azalarak 1.144.118’e geriledi. Bu gerileme son dönemlerde Shiba’ya ilginin azaldığını gösteriyor.

shiba

 

İlgili: Shiba Inu nedir? geleceği nasıl?

Elon Musk’ın Dogecoin’e açık desteğden sonra meme coinler kripto piyasasının önemli değerleri arasına girdi. Geçtiğimiz yıl nisan ayında Dogecoin 0,71 dolar ile tüm zamanların en yüksek değerine ulaştı. Piyasanın en değerli varlıkları arasında hızla tırmanan Dogecoin’in ardından piyasaya çıkan Shiba ve Dogelon gibi kripto paralarda önemli bir güç kazandı.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

Shiba, 28 Ekim 2021’de 0,00008845 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu seviyenin üzerine çıkmayı başaramayan SHIB, değerinin %72’sini kaybetti. Ancak sosyal medyada büyük bir güce sahip olan Shiba, taraftar toplamaya devam ediyordu.

İlgili: Shiba Inu fiyat tahmini

Son 10 gündeki düşüş yeni bir kripto paranın piyasaya sürülmesi ile doğru orantılı. 17 Mart’ta Bored Ape Yacht Club, kripto para piyasasında büyük ilgi gören yeni kripto tokeni ApeCoin’in (APE) piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

APE ilk piyasaya sürüldüğünde, tokenin değeri 39,40 dolara yükseldi. APE, Ethereum balinaları arasında da Shiba’nın tahtını elinden aldı. Geçtiğimiz hafta balinaların en fazla bitiktirdiği token APE oldu.

Zaman dilimleri karşılaştırıldığında Shiba’dan APE’ye bir kayma olduğu düşünülebilir. Shiba Inu yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 0.000025 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 13,5 milyar dolar olan SHIB token piyasa sıralamasında 15’inci sırada.

Shiba Inu haftalık fiyat hareketleri

shiba

APE ise 14,01 dolardan işlem görüyor. APE, 39,40 dolara yükseldikten sonra bir hafta içerisinde %62 değer kaybetti.

İlgili: ApeCoin nedir?

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler:

Total
0