1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Shiba Inu’da yeni hareketlenme: SHIB tokende neler oluyor?

Shiba Inu’da yeni hareketlenme: SHIB tokende neler oluyor?

Shiba Inu’da yeni hareketlenme: SHIB tokende neler oluyor?
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Shiba Inu, yeni bir hareketliliğe ev sahipliği yapıyor. Yeni veriler ilginç bir duruma işaret ediyor. SHIB ile ilgili yaşanan son gelişmeler ve fiyata etkilerine bakalım.


Shiba Inu’da yeni hareketlenme: SHIB tokende neler oluyor?

Shiba Inu, dünyanın en değerli kripto paralarından biri ve şimdi de yeni dikkat çeken hareketlilik ile ağında 1.214 milyon adres sayısına ulaştı. Coinmarketcap verilerine göre, ağdaki adres sayısı son dört haftada 14,000 arttı.

2021 yılında yaşanan ralli ile Shiba Inu TOP 10 coin arasına girmişti. Ancak Kasım 2021’de başlayan kripto düzeltmesi ile meme coin de piyasa değerinden önemli ölçüde kaybetti.

Shiba Inu’nun mevcut piyasa değeri 6.7 milyar dolar civarında. Bu da Shiba Inu’yu dünyanın en büyük ikici meme coini yapıyor. Tabii dünyanın en değerli meme coini Dogecoin (DOGE). SHIB token aynı zamanda en değerli 14. kripto para. DAI ve Polygon (MATIC) coinden hemen sonra.

Dogecoin ise piyasa değerine göre şu an 10. en büyük kripto para ve 8.1 milyar dolar piyasa değerine sahip.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) nedir? Geleceği var mı?

DOGE ve SHIB coin sahiplerinde artış

memecoin

Kripto para piyasası son aylarda zorlu günler geçirdi. Buna rağmen DOGE ve SHIB tokenlere sahip olanların sayısından bir artış var. Hem de kripto piyasa durumunda bir değişim olmamasına rağmen.

Coinmarketcap verileri ise şunu gösteriyor. Shiba Inu adres sayısı son üç ayda 40,000’den fazla arttı. Son 24 saatteki aktif adres sayısı ise 14,645. Peki, Shiba Inu ağındaki balina hakimiyeti ne durumda? Öyle görünüyor ki en büyük 10 SHIB balinası toplam arzın yüzde 63’üne sahip. En büyük 50 SHIB kullanıcısı ise toplam arzın yüzde 78.5’ini yönetiyor.

SHIB fiyatı ise son yedi günde yaklaşık olarak yüzde 2 değer kaybetti. Son dört haftada ise bu kripto parada yüzde 3’ün marjinal bir artış var.

İlgili – Dogecoin (DOGE) nedir, madenciliği nasıl yapılır, geleceği nasıl?

Kaynak