okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-1.26%
Bitcoin
68.414,36 USDT
eth
ETH
2.17%
Ethereum
3.830,81 USDT
bch
BCH
-1.73%
Bitcoin Cash
485,10 USDT
xrp
XRP
-2.36%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-1.11%
Litecoin
84,03 USDT
bnb
BNB
-0.38%
Binance Coin
600,08 USDT
sol
SOL
-3.1%
Solana
163,13 USDT
avax
AVAX
-3.95%
Avalanche
36,77 USDT
ada
ADA
-0.75%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
1.85%
Poladot
7,56 USDT
doge
DOGE
-4.37%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
-2.83%
Shiba Inu
0,00 USDT

Shiba Inu (SHIB) yükselişinde balina gizemi!

Shiba Inu
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Shiba Inu isimli kripto paranın maskotu (bebeği) olan Floki’yi twitter adresi üzerinden paylaşması, dikkatlerin Shiba üzerinde toplanmasına neden oldu. Ve tek bir günde %70’den fazla değer kazandı. Ancak yükselişin arkasında sadece Elon Musk yoktu!

Shiba Inu (SHIB) büyük bir balina alımının ardından %100 yükseldi!

Tesla CEO’su Elon Musk’ın, Shiba Inu’nun maskotu Floki’yi Twitter adresi üzerinden paylaşması dikkatlerin Shiba üzerinde toplanmasına neden oldu. Ve SHIB fiyatı pump yaptı.

Ancak SHIB yükselişinin temeli, Musk’ın paylaşımından çok önce atılmıştı. Şöyle ki; Shiba Inu (SHIB)’nun fiyatı büyük bir balina alımının ardından kısa sürede müthiş bir çıkış yaptı ve birkaç ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Kimliği bilinmeyen bir SHIB balinası, birkaç gün önce altı trilyondan fazla SHIB coin satın aldı. Tokenin fiyatı, Shiba Inu’nun merkezsiz borsasında kilitli bulunan toplam değerdeki (TVL) düşüşe rağmen, birkaç gün içinde yükselişe geçti ve değerini ikiye katladı.

Shiba Inu (SHIB) yükselişinde balina gizemi!

Esasen Dogecoin katili olarak tasvir edilen Shiba Inu, sayısız yatırımcının kripto para birimi piyasasına girmesine neden olan meme coin çılgınlığından yararlanmak için piyasaya sürüldü.

Hatta sadece meme olarak bilinen internet esprileri üzerine oluşturulan ve bu yılın başlarında merkezsiz bir borsa başlatan DOGE’den bir adım daha ileri gitti.

Shıba Inu’nun merkezsiz borsasında kilitlenen toplam değer haziran ve temmuz aylarında yaklaşık 2 milyar dolara yükseldi. Ki bu da yatırımcıların gerçekten de Shiba Inu’ya oldukça fazla ilgi gösterdiğine işaret ediyordu.

 Ancak şimdi, DeFiLlama’ya göre bu platformdaki TVL 300 milyon doların altına düşerek, kayda değer bir azalma gördü.

Bununla birlikte, tüm bunlar gizemli bir SHIB balinasının devasa bir alım yapmasını engelleyemedi. Nitekim eylül ayı sonlarında yapılan yakın tarihli bir işlem, söz konusu balina tarafından yaklaşık 44 milyon dolara tekabül eden yaklaşık 6,2 trilyon token satın alındığını gösteriyor.

Sonraki günlerde, SHIB’in fiyatı yükselişe geçti. Ve dün ise yaklaşık 0,00000715 dolardan günün en yüksek seviyesi olarak 0,000020 dolara fırladı. Bu, Mayıs ortasından bu yana kripto paranın gördüğü en yüksek fiyat seviyesi oldu.

Shiba Inu (SHIB) Shiba Inu (SHIB) yükselişinde balina gizemi!
SHIBUS fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

 

Bununla birlikte, SHIB, CoinGecko verilerine göre, bu yılın başlarında ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00003791 dolardan hala çok uzakta.

Shiba Inu (SHIB) Shiba Inu (SHIB) yükselişinde balina gizemi!

Yazımızı yayına hazırladığımız sırada, SHIB coin  0.00001850 dolardan işlem görüyor. (Binance)

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.