okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.109,08 USDT
eth
ETH
-0.2%
Ethereum
3.782,54 USDT
bch
BCH
-0.72%
Bitcoin Cash
511,26 USDT
xrp
XRP
-0.34%
Ripple
0,54 USDT
ltc
LTC
-0.61%
Litecoin
87,72 USDT
bnb
BNB
-0.1%
Binance Coin
617,96 USDT
sol
SOL
-0.48%
Solana
177,29 USDT
avax
AVAX
-0.61%
Avalanche
40,95 USDT
ada
ADA
-0.56%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
-0.04%
Poladot
7,61 USDT
doge
DOGE
0.71%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
0.39%
Shiba Inu
0,00 USDT

Tokeni ATH yapan blockchain oyununa kurumsallardan dev sermaye akışı

Ethereum tabanlı oyna kazan tokeninde dip sonrası büyük boğa işaretleri!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oyna-kazan konsepti ile popüler olan blockchain oyunu, iyi bilinen kurumsal şirketlerden tam 152 milyon dolarlık yatırım toplayabildi. Bu kripto projesini yerel tokeni de son günlerde 3 defa yeni ATH değeri gördü.


Axie Infinity’ye (AXS) 152 milyon dolarlık sermaye akışı

Popüler blockcain oyunu Axie Infinity, özel olarak düzenlenen fon toplama organizasynundan 152 milyon dolar elde etti. Yatırım yapan şirket arasında A16z Crypto, Paradigm, Accel, Seven Seven Six Ventures, FTX, Samsung Next, Fabric Ventures, Standard Crypto de var.

Axie Infinity’nin yerel tokeni AXS, kısa süre önce 155.08 dolarda (4 Ekim 2021) tüm zamanların en yüksek değerini (ATH) kaydetmişti. Axie Infinity ise son fon toplama olayını şöyle duyurdu:

“Oyuncular için ekonomik özgürlük oluşturmak için 152 milyon dolarlık bir fon topladık.”

“Fonlar, Axie Infinity ve dijital ülkeler için ölçeklendirme çözümümüz olan Ronin’in büyümesini ve gelişmesini sağlayacak.”

Axie Şubat 2018’de kurulduğunda daha çok kişi NFT’nin ne olduğunu bile bilmiyordu. Şimdi NFT’ler kripto para sektörünün en sıcak gündemi ve ana akımda yer alıyor. Axie ise en büyük NFT projesi unvanına sahip.

İlgili – Axie Infinity (AXS) nedir?

ATH’ye doyamayan Axie Infinity (AXS)

Axie Infinity (AXS) fiyatı son günlerde zirvelere doyamıyor. AXS en en son 4 Ekim’de 155 dolarda yeni ATH değerini kaydetti. Şimdi ise zirve düzeltmesi yapıyor. Ancak öyle görünüyor ki Ekim’in başından bu yana oluşan yükselen trend çizgisi sağlam ve kripto para bu çizgiye yaklaşıyor.

Axie Infinity’ye (AXS) 152 milyon dolarlık sermaye akışı

Axie Infinity fiyatı son defa bu trend çizgisine yaklaştığında 155 dolara kadar çıkarak yeni bir zirve yapmıştı. Yukarıda bahsettiğimiz pozitif gelişmeler ışığında kripto para bir kez daha trend çizgisinden sıçrama yaparak yükselişe geçebilir.

Genel kripto para piyasası durumu da bunun için uygun bir ortam sağlıyor.

İlgili – Axie Infinity teknik analizi: Yeni ATH sonrası AXS fiyatı destek ve direnç seviyeleri

Kaynak

İlgili – Axie Infinity (AXS) fiyat tahmini: 2021, 2022 – 2025

NFT oyun lideri Axie Infinity’den AXS fiyatı için kritik adım

NFT oyun alanının lideri Axie Infinity, platformundaki yeni token basımının “dengesizliği” konusunda endişeli ve AXS tokenin büyümesini tetikleyecek yeni kritik önlemlere başvurdu.

NFT oyun ekosistemindeki yetersiz büyüme sorunu ile karşılaşan Axie Infinity, oyun içindeki “üreme ücretlerini” yarı yarıya kesme kararı aldı. Oyun içindeki Axie ismi verilen yaratıklar üreyerek yavru verebiliyor. Bu gelişmeyi izleyenler ise oyun oynayarak kripto para kazanılan platformlardaki teşviklerin değişmesinden endişe ediyor.

Axie Infinity, düşen SLP ücreti ve yetersiz büyüme sorunu için harekete geçti

NFT tabanlı çevrimiçi oyna-kazan oyunu Axie Infinity, Ethereum tabanlı kripto para birimleri Axie Infinity (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) kullanıyor. Bu oyun, şu an NFT oyun dünyasının lideri ve dünya genelinden 1.5 milyon aktif oyuncuya sahip.

Oyun içinde kazançlar AXS ve SLP tokenleri olarak dağıtılıyor. Bu tokenler alınıp satılabiliyor ve borsalarda işlem görüyor.

Axie Infinity, düşen SLP fiyatı sonucu yetersiz büyüme sorunu yaşıyor. Bunun üzerine Axie Infinity ekibinden bir duyuru geldi. Buna göre oyundaki “üreme ücretleri” güncelleniyor. Ayrıca yeni token basımındaki “dengesizlik” konusunda da endişe dile getirildi.

Bu sorunu çözmek için Axie Infinity, üreme ücretlerini yüzde 50 oranında düşürdü. Açıklamada ayrıca AXS ve SLP fiyat volatilitesi ile ilgili de endişeler dile getiriliyor. Buna göre, üreme ücretlerindeki büyük dalgalanmalar, SLP’nin oyun ekonomisindeki faydasını ortadan kaldırıyor.

Bu arada Axie Infinity’nin bu yeni adımını şüphe ile karşılayanlar da var. Kimilerine göre bu yeni adımlar “ponzi” türü bir gelişmenin başlangıcı.

AXS fiyatında toparlanma çabası

Ekosistemde bu yeni gelişmeler yaşanırken, AXS fiyatı toparlanmaya çalışıyor. “@CerbulBTC” ismini kullanan bir analist ve trader ise AXS fiyatında düzeltme olacağı yönünde tahminini dile getiriyor. Şöyle diyor:

“AXS. Destekten yüzde 30 sıçradı. İşlem hacmi de düştü, bu yüzden bir düzeltme bekliyorum. Tüm kripto piyasası yapısı kısa vadede çok iyimser görünmüyor, ancak AxieInfinity hala oldukça iyi durumda. Mevcut piyasa değeri 3,5 milyar ve son 24 saatlik işlem hacmi de 1.1 milyar seviyesinde bulunuyor.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.