fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. NFT oyun lideri Axie Infinity’den AXS fiyatı için kritik adım

NFT oyun lideri Axie Infinity’den AXS fiyatı için kritik adım

NFT oyun lideri Axie Infinity’den AXS fiyatı için kritik adım
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

NFT oyun alanının lideri Axie Infinity, platformundaki yeni token basımının “dengesizliği” konusunda endişeli ve AXS tokenin büyümesini tetikleyecek yeni kritik önlemlere başvurdu.


NFT oyun lideri Axie Infinity’den AXS fiyatı için kritik adım

NFT oyun ekosistemindeki yetersiz büyüme sorunu ile karşılaşan Axie Infinity, oyun içindeki “üreme ücretlerini” yarı yarıya kesme kararı aldı. Oyun içindeki Axie ismi verilen yaratıklar üreyerek yavru verebiliyor. Bu gelişmeyi izleyenler ise oyun oynayarak kripto para kazanılan platformlardaki teşviklerin değişmesinden endişe ediyor.

İlgili – Axie Infinity nedir? AXS coin nedir, nasıl alınır?

Axie Infinity, düşen SLP ücreti ve yetersiz büyüme sorunu için harekete geçti

NFT tabanlı çevrimiçi oyna-kazan oyunu Axie Infinity, Ethereum tabanlı kripto para birimleri Axie Infinity (AXS) ve Smooth Love Potion (SLP) kullanıyor. Bu oyun, şu an NFT oyun dünyasının lideri ve dünya genelinden 1.5 milyon aktif oyuncuya sahip.

Oyun içinde kazançlar AXS ve SLP tokenleri olarak dağıtılıyor. Bu tokenler alınıp satılabiliyor ve borsalarda işlem görüyor.

Axie Infinity, düşen SLP fiyatı sonucu yetersiz büyüme sorunu yaşıyor. Bunun üzerine Axie Infinity ekibinden bir duyuru geldi. Buna göre oyundaki “üreme ücretleri” güncelleniyor. Ayrıca yeni token basımındaki “dengesizlik” konusunda da endişe dile getirildi.

Bu sorunu çözmek için Axie Infinity, üreme ücretlerini yüzde 50 oranında düşürdü. Açıklamada ayrıca AXS ve SLP fiyat volatilitesi ile ilgili de endişeler dile getiriliyor. Buna göre, üreme ücretlerindeki büyük dalgalanmalar, SLP’nin oyun ekonomisindeki faydasını ortadan kaldırıyor.

Bu arada Axie Infinity’nin bu yeni adımını şüphe ile karşılayanlar da var. Kimilerine göre bu yeni adımlar “ponzi” türü bir gelişmenin başlangıcı.

İlgili – Axie Infinity teknik analizi: AXS fiyatında yükseliş testi

AXS fiyatında toparlanma çabası

Ekosistemde bu yeni gelişmeler yaşanırken, AXS fiyatı toparlanmaya çalışıyor. “@CerbulBTC” ismini kullanan bir analist ve trader ise AXS fiyatında düzeltme olacağı yönünde tahminini dile getiriyor. Şöyle diyor:

“AXS. Destekten yüzde 30 sıçradı. İşlem hacmi de düştü, bu yüzden bir düzeltme bekliyorum. Tüm kripto piyasası yapısı kısa vadede çok iyimser görünmüyor, ancak AxieInfinity hala oldukça iyi durumda. Mevcut piyasa değeri 3,5 milyar ve son 24 saatlik işlem hacmi de 1.1 milyar seviyesinde bulunuyor.”

Kaynak

 

Axie Infinity (AXS) fiyatında Coinbase etkisiyle yeni yüzde 30 sıçrama (12 Ağustos)

Blockchain NFT oyununun yerel tokeni Axie Infinity (AXS), bir kez daha büyük bir yükseliş kaydetti. Bu yükselişi ise ABD’den gelen bir haber tetikledi.

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase Pro, bir dizi kripto parayı listeleyeceğini duyurdu. Bunlar arasında Axie Infinity (AXS) de var.

Axie Infinity (AXS) de bu listeleme duyurusu ile uçuşa geçti. Coinbase’in listeleme duyuruları genellikle coinlere pozitif etki ediyor. Buna kripto topluluğu “Coinbase etkisi” adını veriyor. Şimdi de AXS fiyatı bu duyurudan sonra birkaç saat içinde yüzde 30 fırladı. Son yükseliş aşağıdaki grafikte de açık bir şekilde görülüyor. Axie Infinity bir süre önce benzer bir etkileyici yükselişi daha grafiğe yansıtmıştı.

Axie Infinity (AXS) fiyatında Coinbase etkisiyle yeni yüzde 30 sıçrama

AXS-USDT 1 gün grafiği Kaynak: TradingView

Lider ABD borsası, işlem platformunun Coinbase Pro versiyonunda listelenecek yeni tokenlerin listesini 11 Ağustos’ta açıkladı.

İlgili – Coinbase, stratejik bir kripto para kuruluşunu daha satın aldı

Yukarıda bahsettiğimiz AXS dışında REQ, TRU ve WLUNA da borsada yer alacak diğer tokenler. Kullanıcılar artık 11 Ağustos’tan itibaren dört coini de borsaya depozit yapabiliyor.

Coinbase’den yapılan açıklamada, söz konusu coinler için verilecek desteğin, “belirli istisnalar dışında genel olarak Coinbase’in desteklenen yetki alanlarında mevcut olacağı” belirtiliyor.

Bunun dışında tüm yeni coinler için ticaret ise 12 Ağustos TSİ 20.00’da başlayacak. Tabii tüm likidite gereksinimlerinin karşılanması durumunda. Emirler ise üç aşamada aktif olacak: Sadece emir açma, sadece limit ve tam ticaret.

Bunun dışında belirtilen dört token birkaç parite ile işleme açılacak. Bu pariteler arasında dolar (USD), Tether (USDT), Euro (EUR) ve Bitcoin (BTC) var.

Axie Infinity (AXS) yükselişi

AXS token, popüler blockchain tabanlı sanal video oyunu Axie Infinity’nin yerel kripto parası. AXS fiyatı bu yeni gelişme üzerine 59 dolardan 77 doların üzerine çıktı. Yüzde 30’luk yükseliş sonrası bir miktar geriledi ve şu an 66 dolardan işlem görüyor.

Axie Infinity (AXS) bu yükselişlerinden sonra 4 milyar dolarlık piyasa değeri ile ilk 30 büyük kripto para arasına girdi.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.