okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
-0.05%
Bitcoin
70.111,12 USDT
eth
ETH
-0.19%
Ethereum
3.782,62 USDT
bch
BCH
-0.3%
Bitcoin Cash
513,43 USDT
xrp
XRP
-0.47%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.44%
Litecoin
87,87 USDT
bnb
BNB
0.02%
Binance Coin
618,64 USDT
sol
SOL
0.26%
Solana
178,62 USDT
avax
AVAX
0.06%
Avalanche
41,23 USDT
ada
ADA
-0.38%
Cardano
0,49 USDT
dot
DOT
0.59%
Poladot
7,66 USDT
doge
DOGE
1.36%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
1.2%
Shiba Inu
0,00 USDT

Compound (Comp) yatırımcıları dikkat!

compound
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasalarında yaşanan bayram havasından ne yazık ki Compound (Comp) yatırımcıları yararlanamıyor. Compound’daki güvenlik açıkları ciddi sorun oluşturuyor!


Compound (Comp) yatırımcıları dikkat!

4 Ekim’de Bitcoin, 49 bin dolara çıkarken birçok altcoin’de de önemli değer artışları yaşanıyor. Ancak bu değer artışından DeFi tokenları beklenen oranda faydalanamıyor. DeFi tokenlarındaki durgunlukta Compound merkezli yaşanan güvenlik sorunları etkili oluyor.

Ethereum merkezli borçlanma platformu Compound, bir çeşit uygulamayı yürürlüğe koyması sistemi riske attı. Damlama fonksiyonu adı verilen işlemde Comptroller sözleşmesine 200,000’den fazla Comp token gönderildi. Comptroller’daki bug’ları istismar eden taraflar olması gerekenden fazla token çekebildiler.

Başka bir DeFi platformu olan Yearn’ın geliştiricilerinden banteg, soğuk cüzdanlar arasında fon transferine olanak sağlayan “damlama fonksiyonundaki” güvenlik açıklarının Compound fiyatlarında ciddi yıkıcı etkiler doğurduğunu belirtti.

Lütfen Bkz: Compound COMP coin nedir, nasıl alınır?

Compound yazının kaleme alındığı saatte 310 dolardan işlem görüyor. 6 Eylül’de 500 doları gören Comp token, bu tarihten sonra sürekli düşüş trendinde. Aşağıdaki grafikte Comp token fiyatlarındaki değişimi görüyoruz.

Compound (Comp) yatırımcıları Compound (Comp) yatırımcıları dikkat!

Compound yazının kaleme alındığı saatte 1.7 milyar dolarlık piyasa büyüklüğü ile CoinMarketCap’te 66’ncı sırada işlem görüyor.

Compound kurucusu Robert Leshner, sistemdeki bug’ların farkında olduklarını ve sisteme hızlı biçimde yama yapılarak güvenlik açıklarının giderileceğini belirtti. Compound geliştiricileri hızlı biçimde Comp token dağıtan alternatif yöntemler geliştirdiler ve bu yöntemi önerdiler. Compound hızlı biçimde bu sorunun üstesinden gelebilir.

Compound krizi DeFi tokenlarının genelinde kısmı bir durgunluğa yol açmasına rağmen DeFi mevduat büyüklüğünü arttırmaya devam ediyor. Toplam DeFi mevduat büyüklüğü 6 Eylül’de 97 milyar dolara çıkmıştı. Bu tarihten sonra düşüş trendine giren meblağ, tekrardan yükseliş trendinde. Yazının kaleme alındığı saatte DeFi’lerde yaklaşık 88 milyar dolarlık fon kilitli tutuluyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.