1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriBitcoin Haberleri
  3. SEC Başkanından önemli kripto para yatırımcısı açıklaması

SEC Başkanından önemli kripto para yatırımcısı açıklaması

SEC Başkanından önemli kripto para yatırımcısı açıklaması
0

Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’nin önemli düzenleyici kuruluşu SEC’in Başkanı, kripto para yatırımcılarına koruma ile ilgili önemli bir açıklama yaptı. İlginçtir ki önemli bir Bitcoin savunucusu olan Michael Saylor, SEC liderinin bu açıklamasına destek veren bir tepki gösterdi.


SEC Başkanından önemli kripto para yatırımcısı açıklaması

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para piyasasında acilen yatırımcı korumasına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Gensler, bu açıklamasını 14 Haziran’da Wall Street Journal (WSJ) gazetesine röportajı sırasında dile getirdi. Gensler’e kripto para piyasasındaki son durum soruşmuştu. Çünkü piyasadaki aşırı durumlar sonucu, kripto ödünç platformu Celsius, yatırımcıların hesaplarını durdurmuştu. Gensler şöyle diyor:

“Kripto paralar aşırı spekülatif varlıklar. Halktan para toplamak istiyorsanız, yanlış yönlendirmemek, yalan söylememek veya dolandırmamak için belirli açıklamalar yapmanız, ileriye dönük ve adil açıklamalar yapmanız gerektiği sermaye piyasamızda temel bir ilkedir.”

İlgili – Bitcoin ve kripto piyasası için bir kötü haber de Coinbase’den

Bitcoin

Michael Saylor

Gensler’in açıklamasına destekleyici bir tepki ise MicroStrategy Inc kurucusu ve CEO’su Michael Saylor’dan geldi. Saylor, Bitcoin dışındaki çoğu kripto paranın ve özellikle de proof of stake (PoS) ağların, kayıtsız menkul kıymetler olduğu görüşünü dile getiriyor. Ona göre bu tür coinler yatırımcıları korumak için gerekli tam ve adil açıklamalardan yoksun.

Chairman Gensler ise açıklamasının devamında, kripto para borsası ve ödünç platformu BlockFi aleyhinde açılan davaları örnek olarak gösterdi.

İlgili – Düşmeye devam eden Bitcoin fiyatı için kritik destekler: Güncel BTC teknik analizi

SEC, türünün ilk örneği olan bir icra eyleminde, değiştirilmiş 1940 tarihli Yatırım Şirketi Yasası uyarınca bir yatırım şirketi olarak kayıt yaptırmadığı için 14 Şubat 2022’de BlockFi Lending LLC’ye (BlockFi) 100 milyon dolar ceza kesmişti.

Bu arada kripto para piyasası bugün de kırmızı bölgede düşmeye devam ediyor. Sonuç olarak genel kripto para piyasası değeri 900 milyar doların altına geriledi. 13 Haziran’da 1 trilyon dolar seviyesini kırmıştı.

İlgili – Ethereum fiyatında geriye kalan tek destek: Güncel ETH teknik analizi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.