1. Anasayfa
  2. Koin HaberleriCardano Haberleri
  3. Cardano yeni hardforka gün sayıyor

Cardano yeni hardforka gün sayıyor

Cardano yeni hardforka gün sayıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ayı piyasasının ortasında, Cardano yeni hardforku için gün sayıyor. Cardano’da son durum nedir?

Cardano yeni hardforka gün sayıyor

2021 yılında Ethereum, Avalanche ve Solana akıllı sözleşme platformları olarak ekosistemlerini güçlendirdiler ve büyüdüler. Şimdi sıra Cardano(ADA) coinde.

Cardano’nun son 2 yıldır farklı güncellemelerle kazanmaya çalıştığı akıllı sözleşme kabiliyeti, Eylül 2021’de Alonzo hardforkuyla birlikte hayata geçti.

Alonzo ile birlikte, Cardano, nihayet Ethereum’a alternatif olabilecek kullanıcı, geliştirici ve işletmeleri bünyesine çekebilecek bir yapıya kavuştu. Artık DeFi startupları Cardano üzerinde, merkezsiz finans hizmetleri sunabiliyor.

Cardano yeni hardforka gün sayıyor
Cardano TVL grafiği kaynak: DefiLama

DefiLama verilerine göre, şu an itibariyle, 141.55 milyon dolarlık TVL değeri ile Cardano akıllı sözleşme platformları arasında 27. sırada.

Yine bir başka veri, Google Search Trend verisi, son 1 yıllık süreçte Cardano’nun, benzer kripto para platformları karşısında ne durumda olduğunu görmemiz açısından önemli.

Image2-min
Google Arama veriler, son 12 ay. Kaynak: Google.

Google verilerine göre, Cardano son 12 aylık süreçte, Ripple, Litecoin ve Chainlink gibi önde gelen büyük piyasa değerine sahip coinlerine göre çok daha fazla armaya konu olmuş durumda.

Cardano aramalarının ülkelere göre dağılımına baktığımızda da önemli veriler görüyoruz.

Image3-min
Coinlerin aramada 1. sırada yer aldıkları ülkeler.

Yine, Cardano, Ripple, Litecoin ve Chainlink dörtlüsüne baktığımızda, Cardano’nun pek çok ülkede, özellikle de kuzey ve güney Amerika ve Avrupa ülkelerinde daha popüler olduğunu görebiliriz.

Aynı grafikte Türkiye’de Ripple aramalarının bu 4 coin arasında 1. olması da bir hayli ilginç.

Şimdi Cardano için sıradaki güncelleme Vasil. Vasil, ağın ölçeklendirilmesi ve daha iyi performans vermesi konusunda yarar sağlayacak. Cardano devam eden güncelleme süreçlerinde, block sayısının artırılması ve layer-2 çözümler üretmeye çaılışıyor. Vasil sonrasında ise Hydra güncellemesi bizleri bekliyor olacak.

Şu anda Vasil hardforku 19 Haziran olarak tarihlenmiş durumda.

 

Canlı ADA coin fiyatı: $ 0.388537

İlgili: Cardano ADA coin nedir, nereden ve nasıl alınır?

İlgili: Cardano yorum, ADA coin güncel fiyat tahmini, ADA fiyat analiz 

İlgili: Cardano cüzdan nedir? 2022 en iyi Cardano cüzdanları

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: