Loading...
btc
BTC
-0.12%
Bitcoin
63.346,37 USDT
eth
ETH
-0.58%
Ethereum
3.083,94 USDT
bch
BCH
-4.38%
Bitcoin Cash
486,04 USDT
xrp
XRP
-0.64%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.91%
Litecoin
78,80 USDT
bnb
BNB
-0.98%
Binance Coin
547,29 USDT
sol
SOL
-1.47%
Solana
136,48 USDT
avax
AVAX
0.27%
Avalanche
35,25 USDT
ada
ADA
1.6%
Cardano
0,47 USDT
dot
DOT
0.38%
Poladot
6,73 USDT
doge
DOGE
-3.41%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
-1.43%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin ve kripto piyasası için bir kötü haber de Coinbase’den

2018'in en kötü kripto para yatırımları
Bu Altcoinlerden Uzak Durun. 2018'in En Kötü Kripto Para Yatırımları
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve kripto para piyasasında kısa vadede toparlanma umutları tamamen tükendi mi? Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto kışının gerekçe göstererek bir dizi kritik adım atmaya başladı. Bunlardan biri çalışanlar için kötü bir haber oldu.


Coinbase kripto kışı “önlemleri” ile %18 çalışanın işine son veriyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, çalışanlarından yüzde 18’inin işine son verdi. Şirketten yapılan açıklamada, toplamda 1,100 çalışanın işine son verildiği açıklandı. Gerekçe olarak ise kripto kışı gösterildi. Bu da aslında şu demek. Coinbase gibi büyük şirketler, kripto kışının daha bir süre daha devam edeceğini bekliyor. Kısa vadede toparlanma ve yeni bir ralli umutlarının düşük olduğunu gösteriyor.

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, şirketin bu sert kesintileri yapmasının nedenleri olarak ABD’de yaklaşan durgunluk ve devam eden “kripto kışını” gösterdi. Forbes’e göre, kripto kışı, fiyatların düşerek çok uzun bir süre düşük seviyelerde kaldığı döneme deniliyor.

İlgili – Düşmeye devam eden Bitcoin fiyatı için kritik destekler: Güncel BTC teknik analizi

Armstrong ise şunları söyledi:

“Geçmiş kripto kışlarında, ticaret gelirimiz (en büyük gelir kaynağımız) önemli ölçüde azalmıştı. Ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmek zor olsa da, işi herhangi bir ortamda yürütebilmek için her zaman en kötüsünü planlıyoruz.”

Coinbase

Coinbase CEO’su aynı zamanda bir itirafta da bulunuyor. Ona göre şirket çok hızla büyüdü. Bundan dolayı fazla çalışan işe aldıklarını ima ediyor. Coinbase, geçen sene halka arz edilerek bunu yapan ilk büyük kripto para şirketi olmuştu.

İlgili – Ethereum fiyatında geriye kalan tek destek: Güncel ETH teknik analizi

Coinbase bu haberi çalışanlarına hemen duyururken, işine son verilenlerin sisteme erişimi de hemen kesildi. Armstrong şöyle diyor:

“Hassas müşteri bilgilerine erişimi olan çalışan sayısı göz önüne alındığında, ne yazık ki tek bir kişinin bile işletmeye veya kendisine zarar verecek aceleci bir karar vermemesini sağlamak tek pratik seçimdi.”

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.