1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Bitcoin ve kripto piyasası için bir kötü haber de Coinbase’den

Bitcoin ve kripto piyasası için bir kötü haber de Coinbase’den

Bitcoin ve kripto piyasası için bir kötü haber de Coinbase’den
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve kripto para piyasasında kısa vadede toparlanma umutları tamamen tükendi mi? Dünyanın en büyük kripto para borsası Coinbase, kripto kışının gerekçe göstererek bir dizi kritik adım atmaya başladı. Bunlardan biri çalışanlar için kötü bir haber oldu.


Coinbase kripto kışı “önlemleri” ile %18 çalışanın işine son veriyor

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase, çalışanlarından yüzde 18’inin işine son verdi. Şirketten yapılan açıklamada, toplamda 1,100 çalışanın işine son verildiği açıklandı. Gerekçe olarak ise kripto kışı gösterildi. Bu da aslında şu demek. Coinbase gibi büyük şirketler, kripto kışının daha bir süre daha devam edeceğini bekliyor. Kısa vadede toparlanma ve yeni bir ralli umutlarının düşük olduğunu gösteriyor.

Coinbase CEO’su ve kurucu ortağı Brian Armstrong, şirketin bu sert kesintileri yapmasının nedenleri olarak ABD’de yaklaşan durgunluk ve devam eden “kripto kışını” gösterdi. Forbes’e göre, kripto kışı, fiyatların düşerek çok uzun bir süre düşük seviyelerde kaldığı döneme deniliyor.

İlgili – Düşmeye devam eden Bitcoin fiyatı için kritik destekler: Güncel BTC teknik analizi

Armstrong ise şunları söyledi:

“Geçmiş kripto kışlarında, ticaret gelirimiz (en büyük gelir kaynağımız) önemli ölçüde azalmıştı. Ekonomiyi veya piyasaları tahmin etmek zor olsa da, işi herhangi bir ortamda yürütebilmek için her zaman en kötüsünü planlıyoruz.”

Coinbase

Coinbase CEO’su aynı zamanda bir itirafta da bulunuyor. Ona göre şirket çok hızla büyüdü. Bundan dolayı fazla çalışan işe aldıklarını ima ediyor. Coinbase, geçen sene halka arz edilerek bunu yapan ilk büyük kripto para şirketi olmuştu.

İlgili – Ethereum fiyatında geriye kalan tek destek: Güncel ETH teknik analizi

Coinbase bu haberi çalışanlarına hemen duyururken, işine son verilenlerin sisteme erişimi de hemen kesildi. Armstrong şöyle diyor:

“Hassas müşteri bilgilerine erişimi olan çalışan sayısı göz önüne alındığında, ne yazık ki tek bir kişinin bile işletmeye veya kendisine zarar verecek aceleci bir karar vermemesini sağlamak tek pratik seçimdi.”

Kaynak