fbpx
  1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Robinhood’un gelirinin yüzde 34’ü bu kripto paradan

Robinhood’un gelirinin yüzde 34’ü bu kripto paradan

Robinhood’un gelirinin yüzde 34’ü bu kripto paradan
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Popüler işlem uygulaması Robinhood, 2021 yılının birinci çeyreğinde gelirinin üçte birini sadece bir kripto para üzerinden elde ettiğini iddia ediyor.


Robinhood gelirinin yüzde 34’ünü bu kripto para üzerinden kazandı

Popüler işlem uygulaması Robinhood, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ilk halka arz ile ilgili bir başvuru yaptı. Bu başvuruda sunduğu beyannamede bazı ilginç bilgiler yer alıyor. Robinhood, 2021 yılının birinci çeyreğinde kripto para işlemine dayalı gelirinin yüzde 34’ünü bir memenin ilham verdiği şaka tokeni üzerinde elde ettiğini bildiriyor. Yani gelirinin üçte birini Dogecoin (DOGE) üzerinden kazanmış.

Aynı dönemde işlem platformu Robinhood’un tüm gelirinin yüzde 6’ı da DOGE ile ilgili işlemlerden geldi. CNBC’ye göre ise şirketin kripto gelirleri toplam gelirin yüzde 17’ünü oluşturuyor.

Robinhood’un kullanıcı tabanı genişledi

Kripto para piyasası bu yıl bir boğa rallisi yaşadı. Böyle bir ortam yeni traderleri piyasaya çekerken, Robinhood’un da kullanıcı tabanı adeta patlama yaptı diyebiliriz. 2021 yılının sadece ilk iki ayında platformda 6 milyon yeni hesap açıldı.

Bu arada işlem uygulaması sadece 7 kripto varlık için işlemler sunuyor ve bunlar da şöyle: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Dogecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin.

İlgili – Dogecoin teknik analizi: DOGE boğaları kritik eşikte

DOGE dump yaparken Elon pump’a başladı

Robinhood, Dogecoin piyasasının bozulması ya da düşmeye devam etmesi durumunda işlerinin kötüleşebileceğini de belirtiyor. Ayrıca zamanda DOGE’un diğer platformlarda daha fazla yer alması da bu işlem platformu için kötü.

CNBC’ye göre, platform üzerindeki kripto varlıklar bir yıl içinde 480 milyon dolardan 11.6 milyar dolara büyük bir yükseliş kaydetti. Geliri yüzde 300 oranında arttı. Bir yıl önce geliri 128 milyon dolarken şimdi 522 milyon dolarda.

Robinhood Haziran’da halka arz planlıyordu. Ancak SEC engeline takıldı.

Bu arada Elon Musk da Twitter’e geri döndü ve Dogecoin’e pump yaptırıyor. Bir de son 24 saatte değerini ikiye katlayan Baby Doge isimli yeni bir türevi daha çıktı.

İlgili – Elon Musk Doge coine müdahale etti

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.