Loading...
btc
BTC
0.2%
Bitcoin
64.271,80 USDT
eth
ETH
-0.65%
Ethereum
3.495,47 USDT
bch
BCH
0.86%
Bitcoin Cash
386,24 USDT
xrp
XRP
-0.48%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
74,14 USDT
bnb
BNB
0.03%
Binance Coin
586,29 USDT
sol
SOL
-0.35%
Solana
134,13 USDT
avax
AVAX
-6.4%
Avalanche
25,72 USDT
ada
ADA
0.89%
Cardano
0,38 USDT
dot
DOT
2.98%
Poladot
5,78 USDT
doge
DOGE
0.26%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.97%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin Madencilik Konseyi raporunu açıkladı! Temiz enerji kullanımı ne kadar?

1 Bitcoin kaç TL oldu? Güncel Bitcoin TL değerleri
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin madencilik faaliyeteri Elon Musk’ın Tesla kararının ardından daha fazla gündem oldu. Bitcoin Madencilik Konseyi temiz enerji raporunu açıkladı. Detaylar haberimizde.

Bitcoin Madencilik Konseyi raporunu açıkladı! Temiz enerji kullanımı ne kadar?

Bitcoin madenciliğinde fosil yakıt kullanımının fazla olduğu eleştirileri son dönemde arttı. Bunun en önemli nedenlerinden bir Tesla CEO’su Elon Musk’ın Tesla satışlarında bu gerekçe ile Bitcoin ödemeleri askıya alması.

Elon’un bu açıklaması ile tartışmalar iyice alevlendi. Tam da bu dönemde dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden bazılarının desteği ile kurulan ve Bitcoin’e yaptığı yatırımlarla bilinen MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından desteklenen Bitcoin Madencilik Konseyi 2. Çeyrek raporunu açıkladı.

Konsey tarafından yapılan ankete göre anketinin bulguları iki önemli metriğe odaklandı. Bunlar, elektrik tüketimi ve sürdürülebilir güç karışımı. Anket sonuçlarına göre BMC üyelerinin ve ankete katılanların şu anda %67 sürdürülebilir güç karışımına sahip elektrik kullanıyor. Bu verilere dayanarak, küresel madencilik sektörünün sürdürülebilir elektrik karışımı 2. çeyrekte yaklaşık %56’ya yükseldi. Bu sonuçlarda Bitcoin madencilik sektörünü küresel olarak en sürdürülebilir endüstrilerden biri yapıyor.

Bkz: Bitcoin haberleri ve son dakika gelişmeleri

Rapora göre Endüstri katılımcıları tarafından Bitcoin madenciliği verilerinin sunulması, önemli bir rol oynamaya yardımcı olacak ve Bitcoin madencilik endüstrisinin gizemini ortadan kaldıracak.

MicroStrategy ve CEO’su Michael Saylor yaptığı açıklamada madencilik sektörünün bir araya gelmesinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

“Bitcoin madencilik endüstrisinin gönüllü olarak bir araya geldiğini görmekten memnuniyet duyuyorum. Bitcoin enerji kullanımının doğası ve ölçeği hakkında yaygın yanlış anlamaları giderecek, kamuoyu ve politika yapıcılar için kritik bilgiler vereceğimiz için mutluyum”

Michael Saylor, Çin’deki madencilerin operasyonlarını durdurmasına da değindi. “Çin küresel Bitcoin ağının yüzde 60’ından fazlasını kapatmasına rağmen, Bitcoin ağı kesinti yaşamadı, ifllas kaydetmedi ve basitçe altyapısını daha fazla özgürlüğe sahip bölgelere yeniden dağıtarak uyarlandı” dedi.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.