Loading...
btc
BTC
1.66%
Bitcoin
64.873,85 USDT
eth
ETH
3.22%
Ethereum
3.154,78 USDT
bch
BCH
8.2%
Bitcoin Cash
515,67 USDT
xrp
XRP
5.08%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
5.28%
Litecoin
85,12 USDT
bnb
BNB
3.07%
Binance Coin
570,98 USDT
sol
SOL
5.5%
Solana
150,33 USDT
avax
AVAX
11.01%
Avalanche
38,48 USDT
ada
ADA
8.15%
Cardano
0,51 USDT
dot
DOT
8.13%
Poladot
7,22 USDT
doge
DOGE
4%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
14.95%
Shiba Inu
0,00 USDT

Robert Kiyosaki’den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü ‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ayı piyasasının ortasında neden daha fazla Bitcoin aldığını açıkladı.

Dünyaca ünlü yazar neden daha fazla Bitcoin alıyor?

‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ayı piyasası devam ederken, daha fazla Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Kiyosaki, cumartesi günü paylaştığı bir tweette Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenlemeleriyle çoğu altcoini “ezeceğini” ve bundan ancak Bitcoin (BTC)’in kurtulacağını iddia etti. Bu nedenle şu anda, yalnızca Bitcoin konusunda bullish olduğunu ifade etti.

 

Robert Kiyosaki'den ayı piyasasının ortasında 'daha fazla Bitcoin alın' çağrısı!

 

İlginizi çekebilir:

2023’ün ilk çöküş tahmini! Analist bu iki büyük altcoin için uyardı!

“Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabı en çok satanlar listesinde olan yazar, Twitter’da 2,3 milyon takipçisine Bitcoin’e neden yatırım yaptığını ise şöyle anlattı:

“S: Bitcoin’e yatırım yapıyor musunuz?

C: Evet, yapıyorum. Bitcoin için çok heyecanlıyım. Neden? Çünkü Bitcoin, altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak sınıflandırılır. Çoğu kripto tokeni menkul kıymet olarak görülüyor. Ve dolayısıyla SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) düzenlemeleri çoğunu ezecek. Bu yüzden daha fazla BTC satın alıyorum.”

Uzun süredir Bitcoin savunucusu olan Kiyosaki, altın ve gümüş piyasaları konusunda da iyimser. 2023’te hem altın hem de gümüş için ralli öngörüyor. Ve potansiyel olarak hisse senetlerinde yaşanacak bir çöküşün ardından, sırasıyla altın ve gümüşte %108 ve %213’lük bir ralli tahminin de bulunuyor.

“1972’de bir altın savunucusu oldum. Vietnam’da maden, düşmanın elinde olduğu için ucuz altın satın alma umuduyla düşman hatlarının gerisinde uçan bir deniz pilotuydum. Altın fiyatının tüm dünyada aynı olduğunu öğrendim. Şimdi 2023’te gümüşün 75 dolara ve altının 3.800 dolara çıkacağını tahmin ediyorum…

Ünlü yazar, daha önce de doların 2023’ün başlarında potansiyel olarak çökeceğini iddia etmişti. Ve dolarda yaşanabilecek bu olası çöküşten kurtulmak için altının yanı sıra, gümüşün alternatif bir varlık olabileceğini öne sürmüştü.

 

İlginizi çekebilir:

Robert Kiyosaki'den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin...

Bu arada ünlü yazar geçtiğimiz ay, Merkez Bankası, Hazine ve Wall Street çark ettiğinde ve trilyonlarca dolar basıldığında; altın, gümüş ve BTC’ye sahip olanların daha da zenginleşeceğini söyledi.

FTX çöküşünün ardından ise, Bitcoin’in 10.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin etmişti. Ancak o dönemde, bu fırsatı daha fazla coin stoklamak için kullanacağını da sözlerine ekledi.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 16.554 dolardan işlem görüyor.)

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.