1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Robert Kiyosaki’den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin…

Robert Kiyosaki’den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin…

Robert Kiyosaki’den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin…
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyaca ünlü ‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ayı piyasasının ortasında neden daha fazla Bitcoin aldığını açıkladı.

Dünyaca ünlü yazar neden daha fazla Bitcoin alıyor?

‘Rich Dad, Poor Dad’ adlı finans kitabının yazarı Robert Kiyosaki, ayı piyasası devam ederken, daha fazla Bitcoin satın aldığını açıkladı.

Kiyosaki, cumartesi günü paylaştığı bir tweette Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) düzenlemeleriyle çoğu altcoini “ezeceğini” ve bundan ancak Bitcoin (BTC)’in kurtulacağını iddia etti. Bu nedenle şu anda, yalnızca Bitcoin konusunda bullish olduğunu ifade etti.

 

Robert Kiyosaki'den ayı piyasasının ortasında 'daha fazla Bitcoin alın' çağrısı!

 

İlginizi çekebilir:

2023’ün ilk çöküş tahmini! Analist bu iki büyük altcoin için uyardı!

“Zengin Baba, Yoksul Baba” kitabı en çok satanlar listesinde olan yazar, Twitter’da 2,3 milyon takipçisine Bitcoin’e neden yatırım yaptığını ise şöyle anlattı:

“S: Bitcoin’e yatırım yapıyor musunuz?

C: Evet, yapıyorum. Bitcoin için çok heyecanlıyım. Neden? Çünkü Bitcoin, altın, gümüş ve petrol gibi bir emtia olarak sınıflandırılır. Çoğu kripto tokeni menkul kıymet olarak görülüyor. Ve dolayısıyla SEC (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) düzenlemeleri çoğunu ezecek. Bu yüzden daha fazla BTC satın alıyorum.”

Uzun süredir Bitcoin savunucusu olan Kiyosaki, altın ve gümüş piyasaları konusunda da iyimser. 2023’te hem altın hem de gümüş için ralli öngörüyor. Ve potansiyel olarak hisse senetlerinde yaşanacak bir çöküşün ardından, sırasıyla altın ve gümüşte %108 ve %213’lük bir ralli tahminin de bulunuyor.

“1972’de bir altın savunucusu oldum. Vietnam’da maden, düşmanın elinde olduğu için ucuz altın satın alma umuduyla düşman hatlarının gerisinde uçan bir deniz pilotuydum. Altın fiyatının tüm dünyada aynı olduğunu öğrendim. Şimdi 2023’te gümüşün 75 dolara ve altının 3.800 dolara çıkacağını tahmin ediyorum…

Ünlü yazar, daha önce de doların 2023’ün başlarında potansiyel olarak çökeceğini iddia etmişti. Ve dolarda yaşanabilecek bu olası çöküşten kurtulmak için altının yanı sıra, gümüşün alternatif bir varlık olabileceğini öne sürmüştü.

 

İlginizi çekebilir:

Robert Kiyosaki'den ayı piyasasının ortasında kritik çağrı: Daha fazla Bitcoin...

Bu arada ünlü yazar geçtiğimiz ay, Merkez Bankası, Hazine ve Wall Street çark ettiğinde ve trilyonlarca dolar basıldığında; altın, gümüş ve BTC’ye sahip olanların daha da zenginleşeceğini söyledi.

FTX çöküşünün ardından ise, Bitcoin’in 10.000 dolara kadar düşebileceğini tahmin etmişti. Ancak o dönemde, bu fırsatı daha fazla coin stoklamak için kullanacağını da sözlerine ekledi.

(Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, Bitcoin 16.554 dolardan işlem görüyor.)