1. Anasayfa
  2. Eğitim
  3. Kripto Para
  4. Geçtiğimiz yılki çöküşü bilen trader heyecan veren Bitcoin tahminini paylaştı!

Geçtiğimiz yılki çöküşü bilen trader heyecan veren Bitcoin tahminini paylaştı!

Geçtiğimiz yılki çöküşü bilen trader heyecan veren Bitcoin tahminini paylaştı!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ünlü kripto analisti, Davet the Wave, logaritmik büyüme eğrisine dayandırarak yeni analizini paylaştı. Davet the Wave’in Bitcoin tahmini heyecan verici bir rakam. Detaylar ve teknik veriler yazımızda.

Popüler trader heyecan veren Bitcoin tahminini paylaştı!

Bitcoin için 2022 yılı hayal kırıklıkları ile geçti. Lider kripto para birimi son yılların en düşük seviyelerini kaydederken 15.862 dolara kadar geri çekildi. Terra ve FTX çöküşleri kripto para piyasasında önemli sarsıntılara neden oldu. Geçtiğimiz yıl kasım ayında 68.789 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini gören BTC, o günden bu yana değerinden %75 kaybetti.

Kripto para piyasası ise 3 trilyon dolarlık değerleri gördükten sonra 2 trilyon dolarlık devasa bir kayıp ile 1 trilyon doların altında bir değere geriledi.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Ancak bu gerileme dahi Bitcoin’e olan inancı baltalamıyor. Ünlü kripto analisti Davet he Wave, son analizlerinde logaritmik büyüme eğrisine (LGC) dayandırarak heyecan veren bir Bitcoin tahmini paylaştı.

Analist, 30 binin üzerinde Twitter takipçisine logaritmik büyüme eğrisi (LGC) modeline göre Bitcoin’in Ocak 2025’e kadar 160.000 dolara yükselebileceğini söylüyor.

“Dört yıldır zamanın testinden geçen LGCmodeline göre BTC önümüzdeki birkaç yıl içinde kolayca 10 kat yapabilir.” 

LGC modeli, değişen makroekonomik koşullar arasında Bitcoin’in en yüksek ve en düşük döngülerini tahmin ediyor.  Dave the Wave, LGC modelinin, kripto pazarlarını çevreleyen kasvet ve karamsarlığa rağmen Bitcoin’in fiyat hareketini doğru tahmin ettiğini savunuyor.

 

Bitcoin

Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre 16.557 dolardan işlem görüyor. BTC, son 24 saat içerisinde yatay bir görünüm verdi. Lider kripto para birimi şu anda 318 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. BTC’nin piyasa hakimiyetini gösteren Bitcoin Dominance ise %40,1.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Kaynak

 

 

 

Etiketler: