1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple (XRP) fiyatında aylar sonra ilk “golden cross”: İşte, fiyat hedefleri

Ripple (XRP) fiyatında aylar sonra ilk “golden cross”: İşte, fiyat hedefleri

Ripple (XRP) fiyatında aylar sonra ilk “golden cross”: İşte, fiyat hedefleri
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple (XRP) fiyatı, tarihinde sadece birkaç defa görülen “golden cross” formasyonu oluşturdu. 15 ay sonra ilk defa oluşan bu boğa formasyonun ayrıntılarına ve muhtemel XRP fiyat hedeflerine bakalım.


Ripple (XRP) fiyatında aylar sonra ilk “golden cross”: İşte, fiyat hedefleri

Ripple (XRP) fiyatı 15 ay sonra ilk defa bir “golden cross” formasyonu oluşturdu. Analistler bu formasyonu boğa piyasasının sinyali olarak görüyor. XRP fiyatı günlük grafikte hareketli ortalama 50 MA, 200 MA hareketli ortalanın üzerine geçti. Böylece 23 Ekim’de “golden cross” ismi verilen boğa fiyat formasyonu oluşturmuş oldu. Bu formasyon uzun vade için boğa indikatör olarak kabul ediliyor.

Ripple (XRP) fiyatında aylar sonra ilk “golden cross”

XRP/USD günlük grafik Kaynak: TradingView

Golden cross, XRP tarihinde grafiklerde sadece birkaç defa görüldü. En son 17 Temmuz 2021’de görülmüştü. Ardından ise yüzde 176’lık bir fiyat rallisi gelmişti. Bu ralli sırasında zirve 1.41 dolarda görülmüştü. Tabi ardından yönünü değiştirerek düşüşe geçmeye başlamıştı.

Analist ve traderler genellikle golden cross formasyonunu yükseliş trendinin bir işareti olarak görüyor. Bundan dolayı son günlerde oluşan bu formasyon Ripple’a daha fazla alıcı ilgisi getirebilir. Böylece diğer traderler de bu alım trendini takip ederek fiyata daha fazla alım baskısı sağlayabilir.

İlgili – Uzmandan kritik açıklama: SEC, Ripple davasında her taraftan ateş altında

İşte, XRP fiyatının yeni hedefleri

Peki, bu formasyondan sonra XRP’nin hedefleri nasıl? Günlük grafikte 0.558 dolarda bir fiyat engeli görünüyor. Bu seviye Eylül ayında fiyatın önünü kesiyordu. Aralık 2021’den bu yana ise ilerlemenin önünü kesen ana seviye ise 0.91 dolar ve 1 dolar bölgesi. Boğalar için bir sonraki engel burası olabilir.

Tabii şunu da söylemek gerekiyor ki golden cross önemli bir formasyon olsa da her zaman beklenen sonuçları vermeyebilir. Bundan dolayı bazı alıcıları zor durumda bırakabilir. Yine de XRP’nin son birkaç ayda en çok değer kazanan coinlerden biri olduğu görülüyor. Bunun başlıca sebebi ise Ripple davasında yaşanan pozitif gelişmeler.

İlgili – Ripple’ın SEC karşısında zafer kutlaması yapacağı gün yaklaşıyor

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: