1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Ripple’ın SEC karşısında zafer kutlaması yapacağı gün yaklaşıyor

Ripple’ın SEC karşısında zafer kutlaması yapacağı gün yaklaşıyor

Ripple’ın SEC karşısında zafer kutlaması yapacağı gün yaklaşıyor
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto ödemeler şirketi Ripple, önümüzdeki Pazartesi günü SEC karşısında kısmi zafer kutlaması yapabilir. Bu günün neden önemli olduğuna ve Ripple-SEC davasındaki son gelişmelere bakalım.


Ripple’ın SEC karşısında zafer kutlaması yapacağı gün yaklaşıyor

Ripple ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaş artık 20 aydır devam ediyor. Ancak öyle görünüyor ki bu yasal mücadele sona yaklaşıyor. Önümüzdeki Pazartesi ise bu dava için kritik öneme sahip.

XRP topluluğunun avukatı Jeremy Hogan, Ripple-SEC davası ile ilgili önemli bilgiler paylaştı. Buna göre, her iki taraf da birbirlerinin özet karar önergelerine mühürlü cevap brifinglerini dün mahkemeye sundu. Bunların Pazartesine kadar gizli kalması gerekiyordu. Ancak Ripple, 89 sayfalık kendi cevabını kamuyla paylaştı. SEC de geçen ay benzer bir belgeyi süresi dolmadan açık bir şekilde paylaşmıştı.

İlgili – Uzmandan kritik açıklama: SEC, Ripple davasında her taraftan ateş altında

Avukat Jeremy Hogan şöyle diyor:

“Bundan dolayı SEC’in bir kez daha son belgeyi Pazartesini beklemeden açıklaması beklenebilir. Bunun dışında 15 Kasım’da bir belge sunumu daha var ki ondan sonra iş temelde bitti sayılabilir. Ripple, bu belgelerde SEC’in elle tutulur bir gerekçe ve kanıt olmadan davayı sürdürdüğünü savunuyor.”

Bu bağlamda, Ripple’ın avukatlarına göre, SEC, iddialarının her bir unsurunu destekleyen kanıtlar sunamadığı için “özet karar reddedilmelidir”.

Ripple’ın kısmi zaferi

Ripple CEO'su SEC davası hakkında konuştu: Çok öfkeliyim, çünkü....

Ripple şimdiden SEC karşısında kısmi zafer kazandı. Ripple avukatı Stuart Alderoty, blockchain şirketinin 2018 yılından olan “Hinman konuşmasını” ile ilgili iç belgeleri elde ettiğini açıklıyor.

İlgili – Ripple’ın 250 milyon dolarlık fonu için seçtiği NFT projeleri

Bu konuşma önemli bir yere sahip. Çünkü SEC’in finans bölümünün başkanı William Hinman, bu konuşmasında Bitcoin ve Ethereum’un bir menkul kıymet olmadığını söylemişti. SEC, uzun süre bu belgeyi vermek istemiyordu. Mahkemenin 6 kararından sonra ise vermek zorunda kaldı ki bu da Ripple için kısmı zafer olarak görülüyor. Alderoty bu belgelerin önemi ile ilgili şöyle diyor:

“Şimdilik gizli kalsa da (SEC’in ısrarı ile) bu belgeler için savaşmaya değer olduğunu söyleyebilirim.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: