Loading...
btc
BTC
0.33%
Bitcoin
64.005,47 USDT
eth
ETH
0.35%
Ethereum
3.094,98 USDT
bch
BCH
-0.58%
Bitcoin Cash
484,00 USDT
xrp
XRP
0.22%
Ripple
0,50 USDT
ltc
LTC
-0.3%
Litecoin
79,71 USDT
bnb
BNB
0.82%
Binance Coin
542,02 USDT
sol
SOL
0.78%
Solana
137,29 USDT
avax
AVAX
0.13%
Avalanche
34,81 USDT
ada
ADA
0.03%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
0.06%
Poladot
6,70 USDT
doge
DOGE
0.63%
Doge Coin
0,16 USDT
shib
SHIB
0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT

ProShares bu sefer de Metaverse ETF için harekete geçti

ProShares bu sefer de Metaverse ETF için harekete geçti
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’de Bitcoin ETF çıkarabilen ilk şirket olan ProShares, şimdi de Metaverse dünyasında ETF fırsatları peşinde. Bu endeksin içinde Apple ve Nvidia gibi dev teknoloji şirketleri olacak.


ProShares’ten SEC’e Metaverse ETF başvurusu

ABD’de ilk Bitcoin ETF’yi çıkaran şirket olan ProShares, şimdi de Metaverse dünyasında yeni fırsatları araştırıyor. Şirket özel bir Metaverse ETF çıkarmayı planlıyor.

ProShares bu hafta ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bir başvuru yaptı. Bu başvuru ile ProShares Metaverse Temalı ETF için izin istiyor ABD’nin yetkili kurumundan. Bu ETF, Solactive Metaverse Temalı Endeksine (Solactive Metaverse Theme Index) dayanacak. Bu endekste ise metaverse teknolojisi ile ilgili şirketler yer alıyor.

İlgili – Facebook ve Microsoft’un yatırım yaptığı Metaverse nedir?

ProShares Metaverse ETF

İşte Ethereum balinalarının en gözde metaverse coini!

SEC’e yapılan başvuruda, SEC isin verir vermez ProShares’in izlemeyi planladığı Solactive Metaverse Temalı Endeksine (SOMETAV) ilişkin ayrıntılar da yer alıyor. SOMETAV endeksi, Metaverse teknolojisini veri işleme veya metaverse cihazları biçiminde kullanan veya dağıtan firmalardan ve şirketlerden oluşuyor.

ProShares’ten yapılan açıklamada söz konusu endeksin (SOMETAV), New York Menkul Kıymetler Borsası veya Nasdaq’da işlem gören ve belirli piyasa değeri ve likidite gereksinimlerini karşılayan ABD şirketlerini içerdiğini de belirtiyor. Endeks ayrıca Apple, Meta, Microsoft, Intel ve Nvidia gibi önde gelen firmaları da içeriyor.

İlgili – Günün en çok konuşulan kavramı Bitcoin ETF’ler! Bitcoin ETF neden önemli?

Metaverse’in popülerliği artıyor

ProShares neden Metaverse ETF çıkarma kararı aldı? Bunun başlıca sebebi bu konunun son birkaç ayda hızla popüler olması. Bu popülerlikten dolayı da son birkaç ayda Metaverse alanına yüklü miktarda fon akışı oldu.

Kısa süre önce iki Kanada şirketi olan Evolve Funds ve Horizons ETF de kendi Metaverse ETF’lerini çıkardı. Bu ETF’ler artık Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem görüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.