Polygon (MATIC) ve Disney’den eğlence dünyasını yeniden şekillendirecek ortaklık!

NFT
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Polygon ve Disney, eğlence dünyasının geleceğini yeniden şekillendirecek bir ortaklığa imza attı. Bu ortaklık Polygon (MATIC) için ne anlama geliyor?

Polygon (MATIC) ve Disney’den dikkat çeken ortaklık

Eğlence dünyasının geleceğini yeniden şekillendirmek için daha büyük bir stratejik girişimin parçası olarak, Walt Disney Co., geçtiğimiz günlerde son derece prestijli 2022 Hızlandırma Programına, dünya çapındaki en iyi Katman 2 blockchain ağlarından biri olan Polygon’u kabul etti. Ayrıca Hzılandırma Programına, bir dizi NFT, artırılmış gerçeklik (AR), sanal gerçeklik (VR) ve yapay zeka (AI) deneyimlerini keşfetmek üzere beş şirket daha katılacak. Bu yeni ortaklık, Polygon (MATIC) için uzun vadede büyük bir kazanç olabilir. Dolayısıyla MATIC’de yaşanan son yükseliş de sürpriz değildi.

Disney’in seçimi kripto para Polygon (MATIC) fiyatında yükseliş

Polygon NFT’ler için büyük fırsat!

Walt Disney’in NFT dünyasında giderek daha fazla söz sahibi olmaya başlaması, muhtemelen bu yeni ortaklıkta Polygon için büyük bir avantaj olacak. Nitekim Walt Disney, bu alanda daha fazlasını yapmadığı için hissedarlarından ve Wall Street’ten son zamanlarda yoğun tepkiler alıyor.

Bu minvalde 2021’de piyasaya bir dizi Spider-Man temalı NFT sürdüler ve bunu 2022’de Mickey Mouse, Star Wars ve “Disney’in kötü adamları” ile ilgili NFT’ler de dahil olmak üzere bir dizi NFT koleksiyonu takip etti.

Şimdi, ünlü bir karaktere sahip yeni bir NFT koleksiyonu çıkarmaya karar verdiğinde, Disney muhtemelen Polygon’u tercih edecek.

Olayı daha uzun vadeli olarak değerlendirecek olursak; Polygon için bir başka avantaj da blockchain oyun alanına girmek olacak. Polygon geliştiricileri, yepyeni temalar bulmak yerine, mevcut Walt Disney oyunlarından faydalanabilir.

Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Şöyle ki; “NFT tabanlı, açık dünya, mekanize bir savaş oyunu” olarak tanımlanan Polygon’un MetalCore oyununu düşünün. Polygon, haziran ayındaki büyük NFT.NYC 2022 konferansında bu yeni nesil NFT oyun deneyiminden bahsetti. Ki bu da esasen bize, daha büyük bir Disney işbirliğiyle nelerin mümkün olabileceğine dair ipuçları verebilir.


Uzay gemileri, uzaylı savaşçılar ve dünya dışı deneyimlerin yer aldığı MetalCore fragmanını izleyin ve aynı bu tür bir oyun deneyiminin Star Wars gibi büyük bir Disney serisine nasıl uyarlanabileceğini tahmin edebilirsiniz.

İlgili: Dev markaları metaverse çılgınlığına sürükleyen sebepler!

https://youtu.be/kbDEojkAt9c

Artırılmış gerçeklik, yapay zeka ve metaverse

Disney’in eğlence parkları gibi fiziksel, gerçek dünyadaki cazibe merkezlerine olası geçişi düşünmek gerçekten de heyecan verici. Evet, burada Disney World ve Disneyland’den bahsediyoruz.

Bu eğlence dünyasının geleceği muhtemelen bir tür AR (artırılmış gerçeklik) veya VR (sanal gerçeklik) deneyimi de içerecek. Bir eğlence parkında dolaşırken en sevdiğiniz Disney karakteri gibi giyinmiş canlı bir insanı görmek, sizin için yeterli mi? Yoksa daha sürükleyici bir deneyimin parçası olarak, bu karakter ile VR veya AR ile etkileşime girmek mi istersiniz?

Dolayısyla Disney’in Hızlandırıcı programında Polygon ile ortak olmak için çeşitli AR, VR ve AI start-up’larını dahil etmesinin nedeni bu olabilir. Örneğin, meta veri deposunda sürükleyici, 3B mağazalar oluşturan Obsess var. Ve sürükleyici deneyimler için sanal karakterlerin “beyinlerini” yaratırken yapay zekayı kullanan Inworld var. Bu deneyimlerden herhangi biri MATIC blok zincirinde hayata geçirilirse, bu Poligon için de büyük bir kazanç olacaktır.

İleriye dönük olarak, şirketlerin belki de hiç hayal etmediğimiz şekillerde kripto ve eğlence entegrasyonunu denemeye nasıl devam edeceğini görmek ilginç olacak.

Bu nedenle, MATIC sonunda Disney’in blockchaini haline gelirse, hiç şaşımayın! Çünkü böyle bir durumda, eğlence dünyasının geleceği, şu anda bir doların altındaki bir kripto para birimi işlemleri ile desteklenebilir. 

İlginizi çekenilir;

Metaverse nedir, geleceği nasıl? Güncel Metaverse haber ve gelişmeleri

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Polygon (MATIC) ve Disney’den eğlence dünyasını yeniden şekillendirecek ortaklık!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.