Ünlü analistten Bitcoin yatırımcılarına müjde!

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto piyasasında yakından takip edilen ünlü analist Nicholas Merten, Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek paylaşımlarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Ünlü analistten Bitcoin yatırımcılarına müjde!

Kripto para piyasasında haftanın son gününün son saatlerinde bir hareketlilik yaşanıyor. Bitcoin, yükselişe geçti ve 23,000 dolarlık direnci test etmeye hazırlanıyor. Lider kripto para birimi geçtiğimiz hafta uzun sürenin ardından yönünü yukarı doğru çevirmiş Tesla’nın Bitcoin sattığı haberinden hemen önce 24,000 doların üzerine çıkmıştı.

İlgili: Bitcoin nedir, geleceği nasıl?

Haberin ardından bir miktar geri çekilen BTC, yeniden toparlandı ve önemli bir direnci test ediyor. BTC, yazının kaleme alındığı anlarda Coinmarketcap verilerine göre son 24 saat içerisinde %3,04 değer kazanarak 22,762 dolara yükseldi. Kripto paranın piyasa değeri 435 milyar dolar olurken dominasyon oranı ise %41,6 oldu.

İlgili: Bitcoin teknik analizi

Günlük Bitcoin (BTC) fiyat hareketleri

Ünlü analistten Bitcoin yatırımcılarına müjde!

 


Kripto piyasasında yaşanan durgunluğu geçtiğimiz yaz yaşanan döneme benzeten ünlü analist Nicholas Merten, Bitcoin yatırımcılarını sevindirecek bir tahminde bulundu. Analist, Youtube’da yaptığı yeni bir yayınında piyasa koşullarının, Bitcoin ayılarını tasfiye eden beklenmedik bir rahatlama sıçramasının daha olası hale geldiği bir noktaya ulaştığını söylüyor.

DataDash sunucusu 515.000 YouTube abonesine tıpkı Temmuz 2021’de olduğu gibi BTC’nin çoğu ayı hazırlıksız yakalayan bir sıçrama gerçekleştirebileceğini belirtti.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Merten, Bitcoin’in ana hareketli ortalamalarının yaklaşık 30.000 dolar aralığına bir rahatlama rallisine işaret ettiğini söylüyor.

“Temmuz 2021’de 29.000 dolardan 53.000 dolara kadar yükseldik. Sadece birkaç hafta içinde veya basitçe aylardan daha kısa bir sürede Bitcoin fiyatında %80’lik bir hareket gördük. Buna benzer bir hareketlilik olmasa da Bitcoin’in 30,000 dolara kadar benzer bir rahatlama rallisi yapacağını öngörüyorum.”

Merten, kısa vadede BTC’den bir rahatlama rallisi beklerken, analist, piyasa değerine göre en iyi kripto varlığının henüz mutlak dibe ulaşmamış olma olasılığına da dikkat çekiyor ve yatırımcıları uyarıyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Ünlü analistten Bitcoin yatırımcılarına müjde!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.