fbpx
  1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Oyun tokenlerinde çift haneli artış – Liderleri yüzde 32 yükseldi

Oyun tokenlerinde çift haneli artış – Liderleri yüzde 32 yükseldi

Oyun tokenlerinde çift haneli artış – Liderleri yüzde 32 yükseldi
0
“koinmedya_holdex_finance”
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Oyunlar ve NFT odaklı blockchain platformları ile ilgili olan tokenler bugün çift haneli yükselişler kaydediyor. Bir blockchain oyununun tokeni ise yüzde 32 ile lider.


Axie Infinity (AXS) yüzde 32 yükseldi, diğer oyun tokenleri takip ediyor

Blockchain odaklı oyun platformlarının yerel tokenleri bugün çift haneli yükselişler kaydediyor. Örnek olarak Axie Infinity (AXS) ve Enjin (ENJ) tokenleri gösterebiliriz. Kripto piyasasının geri kalanı ise yatay seyrine devam ediyor.

Pokemon türü bir kripto oyun platformu olan Axie Infinity’nin yerel tokeni AXS, son 24 saatte 32.4’ün üzerinde bir artış ile 29.22 dolara sıçradı.

İlgili – Axie Infinity teknik analizi: AXS fiyatında ATH sonrası kritik seviyeler

Diğer yandan benzer projeler olan Enjin (ENJ), Decentraland (MANA) ve Flow (FLOW) da dikkat çeken yükselişler sergiliyor.

Blockchain tabanlı oyun platformu Enjin’in ENJ tokeninin fiyatı ise bir günde yaklaşık olarak yüzde 18.1 oranında yükseliş ile 1.42 doları geçti.

Sanal gerçeklik platformu Decentraland’de avatarlar, kozmetik eşyalar, isim hakları ve diğer şeyler için ödeme aracı olarak kullanılan MANA fiyatı ise yüzde 17.4 yükseliş ile 0.73 dolara yükseldi.

Çok popüler olan non-fungible token (NFT) Pazar yeri NBA Top Shot’ın dayandığı blockchain Flow’un fiyatı ise bugün yüzde 21.03 yükselerek yaklaşık 20.05 dolardan işlem görüyor.

Son olarak, blockchain tabanlı hayran katılım platformu Socios.com’a güç katan Chiliz son 24 saatte yüzde 16.4 oranında yükselişle 0.27 dolardan işlem görüyor.

Lider kripto paralar oyun tokenlerinden geri kalıyor

Bu arada kripto para piyasasının en değerli 10 coini durgun kalmaya devam ediyor. Bitcoin son 1 günde yüzde 1 oranında yükselerek 32,569 dolara kadar çıkabildi. Etehreum biraz iyi bir durumda ve 1.3 oranında yükseldi. Yine de 2,000 dolar seviyesinin altında işlem görüyor.

İlgili – Ethereum teknik analizi: ETH fiyatı bu seviyeye yükseliş için güç topluyor

Diğer kripto paralarda ise marjinal hareketler var ve hem negatif hem de pozitif gidişat görülüyor. Şöyle bir tablo ortaya çıkıyor: Binance Coin ($318, +5.2%), Cardano ($1.24, +1.82%), Ripple’s XRP ($0.61, -0.1%), Dogecoin ($0.194, -1.4%) ve Polkadot ($13.60, -1.4%)

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.