1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Oyna kazan ve NFT oyunlarında lider olan ülkeye şaşıracaksınız

Oyna kazan ve NFT oyunlarında lider olan ülkeye şaşıracaksınız

Oyna kazan ve NFT oyunlarında lider olan ülkeye şaşıracaksınız
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para sektöründe yükselen trendlerden biri de oyna kazan ve NFT oyunlar. Öyle görünüyor ki bir ülke bu alanda açık ara lider ve daha da büyüme potansiyeline sahip.


Oyna kazan ve NFT oyunlarında lider olan ülkeye şaşıracaksınız

Finder’in yaptığı araştırmanın sonuçları, dünyada oyna kazan (play-to-earn – P2E) ve non-fungible token (NFT) oyunların benimsenmesinde lider olan ülkenin hangisi olduğunu ortaya çıkardı. Bu araştırmanın sonuçlarına göre Hindistan bu alanda bir numara.

Oyna kazan sektörünün lideri Hindistan

Finder’in “NFT oyunları benimsenme raporu” başlıklı araştırması 26 ülkeyi kapsıyor. Oyna kazan (play-to-earn – P2E) oyunların benimsenmesinde ise Hindistan ilk sırada.

Araştırmada, söz konusu 26 ülkeden 43,312 kişiye anket yapıldı. Buna göre Hindistan’da internet kullanıcılarının yüzde 34’ü oyna kazan türü oyunları oynadı. Bu da küresel yüzde 14’lük ortalamanın çok üzerinde.

P2E oyuncuları açısından ikinci sırada Hong Kong var. Burada nüfusun yüzde 29’u bu alana ilgi duyuyor. Listede ilk beşte yer alan diğer ülkeler ve bu oyunları benimsenme oranları ise şöyle: Birleşik Arap Emirlikleri yüzde 27, Filipinler yüzde 25 ve Vietnam ile Singapur her ikisi de yüzde 23.

Oyna kazan oyun projesi: Axie Infinity nedir ve AXS coinin geleceği nasıl?

Hindistan’ın P2E oyunlar potansiyeli bunun da ötesinde

Viral olan blockchain oyunu Axie Infinity’nin token fiyatı yeni ATH yükselişi

Hindistan bu alanda şu an lider. Ancak araştırma bulguları şunu gösteriyor. Bu ülkede NFT oyunların benimsenme potansiyeli yüzde 34’ün de üzerinde ve yakın gelecekte daha da büyüyebilir. Finder.com şöyle diyor:

“Veriler şunu gösteriyor. NFT oyunlarının benimsenmesi bu ülkede bu yıl yüzde 11 büyüyebilir.”

Bu rapora göre Hindistan nüfusunun yüzde 11.4’ü yakında P2E oyunları oynamayı planlıyor. Böylece Hindistan’ın benimsenmesi bu yıl yüzde 45’e yükselebilir.

Blockchain oyun: Decentraland nedir? Decentraland – MANA token gelecek vadediyor mu?

Finder aynı zamanda oyna kazan oyunları en çok erkeklerin oynadığını buldu. Diğer yandan en çok oynayan yaş aralığı da 18-34 arasında.

Oyna kazan ve NFT oyunları son dönemde kripto para sektöründe yükselen bir trend. Bu alanın kullandığı tokenlerde de artış söz konusu.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: