Loading...
btc
BTC
0.32%
Bitcoin
66.873,75 USDT
eth
ETH
0.1%
Ethereum
3.507,28 USDT
bch
BCH
1.17%
Bitcoin Cash
395,85 USDT
xrp
XRP
2.86%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.22%
Litecoin
73,56 USDT
bnb
BNB
0.46%
Binance Coin
596,10 USDT
sol
SOL
0.3%
Solana
169,64 USDT
avax
AVAX
0.8%
Avalanche
28,39 USDT
ada
ADA
-0.82%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.15%
Poladot
6,35 USDT
doge
DOGE
6.86%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.31%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Neden Ripple 1 dolar olamaz?

Neden Ripple 1 dolar olamaz?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Ripple 1 dolar olma hayalinden her geçen gün biraz daha uzaklaşıyor. Piyasa kapitilizasyonu bakımından en büyük 4. kripto para olan XRP’nin 1 dolara yükselebilmesinin önündeki en büyük engel ne?

Ripple 1 dolar olabilir mi?

2018 yılında hash savaşları sırasında piyasa çok büyük bir çöküşe sürüklendi.  Ama bu çöküş etkileyici bir şekilde, XRP’ye bir takım kazançlar sağladı. XRP piyasada 2.sıraya yükselirken, o zamana kadar en büyük altcoin olan Ethereum ise 3. sıraya geriledi.

Bu yükselişin ardından birçok kişi Ripple ( XRP)’ye hakettiğinden fazla değer biçti. Ancak kar getirisi söz konusu olduğunda, XRP’nin işlem fiyatı kullanıcılarına bekledikleri kazancı sağlayamadı. Bu da, kullanıcıları tokenin gerçek değerini sorgulamaya ve neden Ripple 1 dolar olamıyor sorusunun cevabını bulmaya yöneltti.

Ripple neden yükselmiyor?

Çünkü Ripple (XRP) belirli standartlara göre hareket ediyor.

Tüm tokenlerde olduğu gibi, ağ geliştiricileri, tokenin kullanılabilirliği ve uyarlanabilirliği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ripple’in hedefi ise, uluslararası ödeme platformunda Swift’in yerine geçebilmek ve küresel bankacılık ödemelerini yeniden yapılandıran bir platform haline gelmektir. 

Bu yüzden de Ripple’ın hedef kitlesi bireysel yatırımcılardan ziyade kurumsal yatırımcılardır. Ripple ağı bankalardan ve finans kuruluşlarından kar elde etmeyi planladığı için bireysel yatırımcılar ile kazanç noktasında çıkarları uyuşmuyor. 

Ayrıca Ripple ağı merkezi bir rotada hareket ediyor bu da merkezileşmeye şiddetle karşı çıkan ve kripto para birimlerini kontrol altına alan sisteme karşı olan kullanıcıların XRP’ye mesafeli davranmasına neden oluyor.

Neden Ripple 1 dolar olamaz?

Ripple’ın vizyonunun, sadece bireysel yatırımcılar değil borsalar ve düzenleyiciler üzerinde de olumsuz yansımaları  oluyor. Ve bu yüzden XRP sürekli olarak listeleme ve düzenlemeler konusunda birtakım kriterlere takılıyor ve sorunlarla karşılaşıyor.

Günümüze kadar birçok kez, Ripple merkezi bir ağ gibi hareket etmesinden kaynaklı ağır eleştirilere maruz kaldı. Şirket yapılan suçlamaları reddetmiş olsa da bu konudaki belirsizlikler hala devam ediyor.

Sonuç olarak; neden Ripple 1 dolar olamaz sorusunun cevabında karşımıza yine Ripple çıkıyor. Çünkü en büyük sorun, XRP’nin arkasındaki şirket yani Ripple. Artan ortaklıklara rağmen, Ripple ağının merkezileşmiş yapısı işlem fiyatının artmasının önündeki en büyük engel olarak görülmeye devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.