BTC : 81338 ₺ ETH : 1.768 ₺ XRP : 45.04 ₺ LTC : 7.642 ₺ USDT : 346.6 ₺ XLM : 0.2312 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: Kısa, orta, uzun vadeli XRP fiyat beklentileri

Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: Kısa, orta, uzun vadeli XRP fiyat beklentileri

Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: Kısa, orta, uzun vadeli XRP fiyat beklentileri
0

Ripple yorumları: Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir! Temel dinamikler ve teknik göstergeler doğrultusunda XRP’yi 2020 ve sonrasında neler bekliyor? XRP hedefi kaç dolar?


Uzmanların Ripple yorumları ve XRP tahminleri 

Ripple sonunda çıkış yaptı! XRP hedefi kaç dolar?

Son birkaç haftadır piyasa genelinde görülen pumplarda kripto paralar önemli ölçüde değer kazandı. 2018’en bu yana en kötü performans sergileyen kripto para olarak rekorlar kıran XRP de çift haneli yükselişleri ile dikkat çekti.

Buna rağmen en büyük üçüncü kripto para, tüm zamanların en yüksek değerinin çok gerisinde. Bitcoin ATH seviyesinden sadece yüzde 45 geride iken Ripple coinde ise bu oran yüzde 93 civarında.

Bununla birlikte FOMO ve piyasadaki genel yükseliş eğilimi, XRP’nin yeni zirvelere doğru ilerlemesine yardımcı olabilir.

koinmedya_brave

Ripple yükseliş rampasına girmiş olabilir!

Crypto Michael olarak tanınan popüler bir kripto para birimi analisti 18 Temmuz’da, mevcut piyasa beklentilerinin, XRP’nin muhtemel yükseliş hareketine katkı sağladığını söylemişti.

XRP hodl ettiği nadir zamanlardan biri olduğunu vurgulayan ünlü analist takipçilerine, XRP’deki yükseliş momentumunu tam zamanında haber verdi.

Analist, XRP fiyatı ile ilgili potansiyel düşüş beklentilerinin, varlığın işine yaradığına ve düşmesinden ziyade yükselmesine katkı sağladığına inandığını ifade etti.

Analistin ilgili Ripple yorum ve tahmini için tıklayınız.

John McAfee Ripple XRP’yi yaylım ateşine tuttu

John McAfee, piyasaya yeni girenlere kriptonun neden önemli olduğunu açıkladığı bir video yayınladı. Ünlü kripto yatırımcısı McAfee Ripple tokeni XRP’nin, MoneyGram tarafından gerçekte kullanılmadığını söyleyerek, değersiz bir para birimi olduğunu iddia etti.

XRP’nin değersiz olduğunu belirterek, MoneyGram’ın Ripple’nin yerel kriptosunu aslında kullanmadığını iddia ediyor.

McAfee’nin Ripple yorum ve eleştirisi hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!

Ripple sınır ötesi ödeme sektöründeki en güçlü rakibi SWIFT’in yerine geçeceğini iddia ediyor. Peki gerçekten de Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir mi?

Her gün dünya genelinde bankalar, şirketler ve finansal kurumlar arasında milyarlarca dolar fon transferi gerçekleşiyor. Bu fon transferlerinde kullanılan en yaygın yöntem ise Swift’in kurmuş olduğu uluslararası finansal ağdır.

ripple-sinir-otesi-odeme-devi-ripple-swift-yerini-alabilir

1973 yılında kurulan SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), BIC (Bank Identifier Codes) olarak bilinen banka tanımlama kodu sayesinde dünya genelinde neredeyse tüm bankaları tanımlayabiliyor.

Bu güvenli ağ, fon transferlerine bir Swift kodu vererek finansal işlemlerin, hem kayıt altına alınmasını hem de transferin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Ripple ise SWIFT gibi, uluslararası finansal işlemlerde taraflar arası para transferlerinde aracı bir platform olmayı hedefliyor.

Ripple Swift’in hakim olduğu bu sektöre rakip olma hedefiyle, banka ve finans kuruluşları arasında anlık ve düşük maliyetli uluslararası para transferleri gerçekleştiren alternatif bir ödeme ağı geliştirdi.

Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin sınır ötesi ödemeler devi Swift’in yerini alabileceğini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

https://twitter.com/stedas/status/1245403321424392198

Haberin devamı için “Ripple yorum: sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!”  yazımızı tıklayabilirsiniz.

Güncel Ripple yorumları ve tahminlerine, “Ripple nedir ve XRP ile arasında nasıl bir ilişki var”, sorusunu kısaca yanıtlayarak devam edelim.

Ripple nedir? 

 • Ripple kendini, uluslararası ödeme transferleriyle ilgili sorunları çözmeye odaklanan küresel bir ödeme, para transferi ve borsa sistemi olarak tanımlıyor.
 • Ripple, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak, uluslararası finansal işlemlere odaklanan bir ödeme altyapısıdır.
 • XRP ise Ripple Labs Inc. tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen ve işlemleri kolaylaştırmak için bu platformda kullanılan bir kripto para birimidir.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: Kısa, orta, uzun vadeli XRP fiyat beklentileri

Detaylı bilgi için bknz: Ripple Rehberi: Ripple nedir?XRP nereden ve nasıl satın alınır? Ripple tahminleri

Çoğunlukla, sınır ötesi geleneksel ödeme platformlarında, transfer işlemlerinin maliyetleri yüksektir. PayPal gibi hizmetler, bu alanda faaliyet gösteren bankalara kıyasla daha ucuz işlemler gerçekleştirebilir.

Fakat Ripple, PayPal’dan bile daha hızlı ve daha düşük maliyetli uluslararası ödemeler yapabilir. Şöyle ki;

 • PayPal ortalama saniyede 193 işlem gerçekleştirirken,
 • XRP saniyede 1.500 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.

Peki Ripple yorumları yapılırken hangi hususlar dikkate alınmalı? Kısa, orta ve uzun vadeli Ripple yorumları nasıl?Ripple yorumları ile ilgili görüşlere yer vermeden önce, şirketin kendisi ve yerel kripto parası XRP ile ilgili gelişmelere bir göz atalım.

rripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Ripple yorumları ve XRP ile ilgili gelişmeler 

Her şeyin çok hızlı olduğu internet çağında, uluslararası işlemlerin sonuçlanması, günler hatta bazen haftalar sürebilir. Bu sürecin uzun sürmesi, müşterileri zarara uğratırken, finansal kurumlar bu durumdan fayda sağlar.

Ripple ise bu düzeni kökten değiştirmeyi ve uluslararası transferleri geleneksel sistemlerden çok daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi hedefliyor.

Ripple yol haritası

Geçtiğimiz haftalarda, Ripple yöneticilerinden Marcus Teacher, finansal hizmetler sektörünün 2020 ve sonrasında nasıl bir yol haritası çizeceğini anlattı. Teacher’a göre, bankalar ve diğer finansal hizmet firmaları, müşterilerine sınır ötesi işlemler sunarken daha hızlı yöntemleri tercih edecek. 

Aynı zamanda Ripple çözümlerini kullanmaya başlayan bu kurumlar, insanların diğer ülkelerde yaşayan akrabalarına hem anlık hem de düşük maliyetli olarak para gönderebilmelerini sağlayacak.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Daha önceki Ripple haberleri ile ilgili yazılarımızda belirttiğimiz gibi, bu eğilim talepten kaynaklanıyor. Nitekim müşteriler, uluslararası transfer ve ödeme işlemleri yaparken daha yeni, daha ucuz ve daha hızlı yollar arıyor.

Mevcut finansal yapı ise, bu değişimi blockchain sektöründe olduğu gibi verimli bir şekilde destekleyemezken, Ripple’nin mevcut blockchain ağı ile kullanıcılar, dünya genelinde sorunsuz bir şekilde anlık ödemelerin keyfini çıkarabiliyor.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Şirket, önümüzdeki yıllarda daha fazla finansal kurumun, Ripple ağını kullanmaya başlayacağını iddia ediyor. Kurumsal ortakların sayısındaki bu artış ise, Ripple’nin teknolojisinin benimsenmesini artıracak.

Dolayısıyla Ripple, XRP için daha fazla farkındalık yaratacak. Kitlesel kabulün artmasının tek yolu budur. Nitekim, Ripple, “hizmet platformu olarak bankacılık işlemleri” isteyen bankalar ve şirketler için mükemmel bir platform olduğunu kanıtladı.

Bu ağ, sadece ülkeler arasındaki transferleri daha verimli hale getirmiyor; ayrıca finansal kurumlar ve müşteriler açısından işlemlerin maliyetlerini de önemli ölçüde azaltıyor.

Ripple geleceği parlak bir şirket mi? 

Şu anda 300’den fazla kurum Ripple’nin teknolojisini kullanıyor. Ve Ripple yöneticisi Marcus Treacher’in FinTech sektörü ile ilgili öngörüleri doğrultusunda, Ripple için işlerin daha da iyi olacağı anlaşılıyor.

ripple-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorum-ripple-forum-ripple-tahminleri-ripple-tahmin-koinmedya-com

Dolayısıyla, XRP’nin fiyatı hakkında kesin tahminler yürütmek mümkün olmasa bile, bir kurum olarak Ripple geleceği parlak bir şirket.

Ripple ayrıca son 2 yıl içinde, pek çok banka ve kurumun yanı sıra, MoneyGram gibi uluslararası havale devleri sınır ötesi işlemler için Ripple ile işbirliği yaptı.

Ripple ve ODL platformu

Bu arada International Money Express ile kurulan ortaklık, Intermex’in dünya çapında işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için RippleNet üzerinden Ripple’nin İsteğe Bağlı Likidite Çözümü (ODL)’nü kullanmasına izin verecek.

Ripple’nin ODL platformu, XRP’yi işlemlerde kullanılan para birimleri arasında anlık bir bağlantı olarak kullanır ve sınır ötesi ödemelerde ön finansman hesaplarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Şirket, Intermox’un ABD ve Meksika arasındaki ödeme hizmetlerinde RippleNet’i kullanmasına izin verecek.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Intermex CEO’su Bob Lisy’nin, ortaklığın daha da geliştirileceğine dair açıklamaları şöyle:

“Ripple ekibi ile işbirliğine başlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz ve büyümeyi teşvik etmek ve işlemlerde daha fazla verim elde etmek için RippleNet ve ODL’de yeni çözümler uygulamayı dört gözle bekliyoruz.”

Ripple ortakları ve XRP fiyatına etkisi

XRP fiyatının yükseliş hareketlerini, şirketle ilgili gelişmelerle birlikte değerlendirirsek, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: Kısa, orta, uzun vadeli XRP fiyat beklentileriFakat bu minvaldeki Ripple yorumları, topluluk üyelerini memnun etmeye yetmiyor. Genel olarak, fiyatlar üzerinde beklenen etkiyi göstermediği için, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyorlar.

Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir. Nitekim Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu değil. Fakat uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için, elbette bir anlam ifade edecek.

Örneğin, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Santander ile başarılı bir proje başlatmış olan şirketin başarısı takdiri hak ediyor. Ki Santander, yüzlerce Ripple müşterisinden sadece biri.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Diğer bir konu ise; önümüzdeki yıllarda XRP talebinin, başta bankalar olmak üzere, finansal kurumlardan geleceği yönünde.

Ripple’nin en büyük ortakları

Ripple son birkaç yıldır, istikrarlı bir şekilde yeni müşteriler kazanmaya devam ediyor. Bunların arasında American Express, Standard Chartered, Axis Bank, Santander ve MUFG de var. Aşağıdaki listedeki ortaklar, bunların sadece küçük bir kısmı.

 • Euro Exim Bankası
 • American Express
 • Amerika Bankası
 • FTCS
 • Ahli Kuveyt Bankası
 • Santander
 • BFC Bahreyn
 • ConnectPay
 • GMT
 • WorldCom Finans
 • Olympia Trust Company

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: Kısa, orta, uzun vadeli XRP fiyat beklentileri

Şimdi de gelecekteki performansını tahmin etmek için kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve XRP yorumlarına bakalım:

Kitlesel kabule dayalı uzun vadeli Ripple yorum ve XRP tahminleri!

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve tahminlerine, 2021 ve sonrası için, daha önce yapılan 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerini irdelemekle başlayalım. Evet belki birçoğumuza, bu XRP yorum ve tahminleri imkansız gibi geliyor olabilir.

Ama BTC’nin, 2015-2017 yıllarında 100 kat artış kaydettiğini hatırlayacak olursak, “kripto para piyasasında hiçbir şey imkansız değil” diyebiliriz.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Dijital para dünyasında kitlesel kabul açısından en umut verici kripto para birimi olan XRP, neden benzer bir artış kaydetmesin?

Peki 2020 ve sonrasında Ripple neden yükselecek? İşte kitlesel kabul odaklı Ripple yorumları!

Ripple Forum: Kitlesel kabule dayalı XRP yorumları

XRP’nin yükseleceğine işaret eden sebeplerin belki de en önemlisi “kitlesel benimsenme”.  San Francisco merkezli Fintec şirketi Ripple Labs’in yerel tokeni olan XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran şey de aslında bu.

Teknik işaretlere ve XRP’nin fiyat grafiğine geçmeden önce, bu konuya açıklık getirmeye çalışalım ve ardından, uzmanların Ripple yorum (XRP yorumları) ile ilgili açıklamalarından bahsedelim.

Kripto paraların kullanımı giderek artsa da yakın zamanda, kripto paraların fiat para birimine dayalı bankacılık sisteminin yerini alması mümkün görünmüyor. Fakat Ripple bu alanda şu ana kadar çok büyük adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

Ripple ve geliştirici ekibi

Birçok dijital para biriminin ilerleme kat edememesinin nedenlerinden biri de; liderlerinin, tokenleri yatırımcılar ve ortaklıklar açısından cazip hale getirecek geliştiricileri ya da yöntemleri seçememesi.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Bu konuda çok iyi olan Ripple ise şirket olarak, başarılı ve hızlı bir şekilde risk sermayesi yatırımcılarını ve büyük yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Bu şirketler, ödeme işlemlerini kolaylaştırmak ve güvence altına almak adına Ripple’ye yatırım yapıyor.

XRP kullanımı artıyor!

İşlemlerde XRP kullanımı son zamanlarda, gerçekten anlamlı bir artış kaydetmeye başladı ve piyasalarda XRP’ye olan talep hızla arttı.

Ripple yorumları ile ilgili açıklamalara, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile devam edelim. 2020 yılına girmeden hemen önce Ripple, 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Bu yeni sermayenin de, XRP’nin benimsenme sürecini hızlandırmak için kullanılacağı öne sürdü. Fortune ile yaptığı bir röportajında Garlinghouse, Ripple’nin şu anda 300’den fazla müşterisi olduğunu söyledi.

Ripple’nin müşteri tabanının 2020’de %30-40 büyümesini beklediğini ve ağ üzerindeki işlem hacminin %600‘den fazla artacağını ifade etti.