BTC : 62558 ₺ ETH : 1555 ₺ XRP : 1.214 ₺ LTC : 284.8 ₺ USDT : 6.881 ₺ XLM : 0.4603 ₺
 1. Anasayfa
 2. Kripto Para Haberleri
 3. Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP’de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP’de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP’de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri
0
huobi_koinmedya

Ripple yorumları: Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir! Bu makalede sizler için, XRP yorum ve fiyat tahminlerinin yanı sıra, temel dinamikler ve teknik göstergeler doğrultusunda XRP’yi 2020 ve sonrasında neler beklediğinden bahsedeceğiz.


Uzmanların Ripple yorumları ve XRP tahminleri 

John McAfee Ripple XRP’yi yaylım ateşine tuttu

John McAfee, piyasaya yeni girenlere kriptonun neden önemli olduğunu açıkladığı bir video yayınladı. Ünlü kripto yatırımcısı McAfee Ripple tokeni XRP’nin, MoneyGram tarafından gerçekte kullanılmadığını söyleyerek, değersiz bir para birimi olduğunu iddia etti.

XRP’nin değersiz olduğunu belirterek, MoneyGram’ın Ripple’nin yerel kriptosunu aslında kullanmadığını iddia ediyor.

koinmedya_brave

McAfee’nin Ripple yorum ve eleştirisi hakkında daha fazlası için tıklayınız.

Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!

Ripple sınır ötesi ödeme sektöründeki en güçlü rakibi SWIFT’in yerine geçeceğini iddia ediyor. Peki gerçekten de Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir mi?

Her gün dünya genelinde bankalar, şirketler ve finansal kurumlar arasında milyarlarca dolar fon transferi gerçekleşiyor. Bu fon transferlerinde kullanılan en yaygın yöntem ise Swift’in kurmuş olduğu uluslararası finansal ağdır.

ripple-sinir-otesi-odeme-devi-ripple-swift-yerini-alabilir

koinmedya_brave

1973 yılında kurulan SWIFT (Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), BIC (Bank Identifier Codes) olarak bilinen banka tanımlama kodu sayesinde dünya genelinde neredeyse tüm bankaları tanımlayabiliyor.

Bu güvenli ağ, fon transferlerine bir Swift kodu vererek finansal işlemlerin, hem kayıt altına alınmasını hem de transferin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyor.

Ripple ise SWIFT gibi, uluslararası finansal işlemlerde taraflar arası para transferlerinde aracı bir platform olmayı hedefliyor.

Ripple Swift’in hakim olduğu bu sektöre rakip olma hedefiyle, banka ve finans kuruluşları arasında anlık ve düşük maliyetli uluslararası para transferleri gerçekleştiren alternatif bir ödeme ağı geliştirdi. Ve şimdi de Ripple sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerine geçebileceğini iddia ediyor.

Ripple kurucusu Chris Larsen, XRP’nin sınır ötesi devi Swift’in yerini alabileceğini iddia ediyor. Larsen, şirketin XRP’yi, 11.000‘den fazla banka ve finans kurumu tarafından kullanılan geleneksel uluslararası ödeme ağı Swift’in yerine geçirmeye hazırladığını söylüyor.

https://twitter.com/stedas/status/1245403321424392198

Haberin devamı: Ripple yorum: sınır ötesi ödeme devi SWIFT’in yerini alabilir!

Güncel Ripple yorumları ve tahminlerine, “Ripple nedir ve XRP ile arasında nasıl bir ilişki var”, sorusunu kısaca yanıtlayarak devam edelim.

Ripple nedir? 

 • Ripple, uluslararası ödeme transferleriyle ilgili sorunları çözmeye odaklanan küresel bir ödeme, para transferi ve borsa sistemi olarak kurulan bir platformdur.
 • Ripple, Bitcoin ve Ethereum’dan farklı olarak, uluslararası finansal işlemlere odaklanan bir ödeme altyapısıdır.
 • XRP ise Ripple Labs Inc. tarafından 2012 yılında piyasaya sürülen ve işlemleri kolaylaştırmak için bu platformda kullanılan bir kripto para birimidir.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

Detaylı bilgi için bknz: Ripple Rehberi: Ripple nedir?XRP nereden ve nasıl satın alınır? Ripple tahminleri

Çoğunlukla, sınır ötesi geleneksel ödeme platformlarında, transfer işlemlerinin maliyetleri yüksektir. PayPal gibi hizmetler, bu alanda faaliyet gösteren bankalara kıyasla daha ucuz işlemler gerçekleştirebilir.

Fakat Ripple, PayPal’dan bile daha hızlı ve daha düşük maliyetli uluslararası ödemeler yapabilir. Şöyle ki;

 • PayPal ortalama saniyede 193 işlem gerçekleştirirken,
 • XRP saniyede 1.500 işlem gerçekleştirme kapasitesine sahiptir.

Peki Ripple yorumları yapılırken hangi hususlar dikkate alınmalı? Kısa, orta ve uzun vadeli Ripple yorumları nasıl?Ripple yorumları ile ilgili görüşlere yer vermeden önce, şirketin kendisi ve yerel kripto parası XRP ile ilgili gelişmelere bir göz atalım.

rripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Ripple yorumları ve XRP ile ilgili gelişmeler 

Her şeyin çok hızlı olduğu internet çağında, uluslararası işlemlerin sonuçlanması, günler hatta bazen haftalar sürebilir. Bu sürecin uzun sürmesi, müşterileri zarara uğratırken, finansal kurumlar bu durumdan fayda sağlar.

Ripple ise bu düzeni kökten değiştirmeyi ve uluslararası transferleri geleneksel sistemlerden çok daha hızlı ve ucuz hale getirmeyi hedefliyor.

Ripple yol haritası

Geçtiğimiz haftalarda, Ripple yöneticilerinden Marcus Teacher, finansal hizmetler sektörünün 2020 ve sonrasında nasıl bir yol haritası çizeceğini anlattı. Teacher’a göre, bankalar ve diğer finansal hizmet firmaları, müşterilerine sınır ötesi işlemler sunarken daha hızlı yöntemleri tercih edecek. 

Aynı zamanda Ripple çözümlerini kullanmaya başlayan bu kurumlar, insanların diğer ülkelerde yaşayan akrabalarına hem anlık hem de düşük maliyetli olarak para gönderebilmelerini sağlayacak.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Daha önceki Ripple haberleri ile ilgili yazılarımızda belirttiğimiz gibi, bu eğilim talepten kaynaklanıyor. Nitekim müşteriler, uluslararası transfer ve ödeme işlemleri yaparken daha yeni, daha ucuz ve daha hızlı yollar arıyor.

Mevcut finansal yapı ise, bu değişimi blockchain sektöründe olduğu gibi verimli bir şekilde destekleyemezken, Ripple’nin mevcut blockchain ağı ile kullanıcılar, dünya genelinde sorunsuz bir şekilde anlık ödemelerin keyfini çıkarabiliyor.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Şirket, önümüzdeki yıllarda daha fazla finansal kurumun, Ripple ağını kullanmaya başlayacağını iddia ediyor. Kurumsal ortakların sayısındaki bu artış ise, Ripple’nin teknolojisinin benimsenmesini artıracak.

Dolayısıyla Ripple, XRP için daha fazla farkındalık yaratacak. Kitlesel kabulün artmasının tek yolu budur. Nitekim, Ripple, “hizmet platformu olarak bankacılık işlemleri” isteyen bankalar ve şirketler için mükemmel bir platform olduğunu kanıtladı.

Bu ağ, sadece ülkeler arasındaki transferleri daha verimli hale getirmiyor; ayrıca finansal kurumlar ve müşteriler açısından işlemlerin maliyetlerini de önemli ölçüde azaltıyor.

Ripple geleceği parlak bir şirket mi? 

Şu anda 300’den fazla kurum Ripple’nin teknolojisini kullanıyor. Ve Ripple yöneticisi Marcus Treacher’in FinTech sektörü ile ilgili öngörüleri doğrultusunda, Ripple için işlerin daha da iyi olacağı anlaşılıyor.

ripple-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorum-ripple-forum-ripple-tahminleri-ripple-tahmin-koinmedya-com

Dolayısıyla, XRP’nin fiyatı hakkında kesin tahminler yürütmek mümkün olmasa bile, bir kurum olarak Ripple geleceği parlak bir şirket.

Ripple ayrıca son 2 yıl içinde, pek çok banka ve kurumun yanı sıra, MoneyGram gibi uluslararası havale devleri sınır ötesi işlemler için Ripple ile işbirliği yaptı.

Ripple ve ODL platformu

Bu arada International Money Express ile kurulan ortaklık, Intermex’in dünya çapında işlemleri hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için RippleNet üzerinden Ripple’nin İsteğe Bağlı Likidite Çözümü (ODL)’nü kullanmasına izin verecek.

Ripple’nin ODL platformu, XRP’yi işlemlerde kullanılan para birimleri arasında anlık bir bağlantı olarak kullanır ve sınır ötesi ödemelerde ön finansman hesaplarına olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Şirket, Intermox’un ABD ve Meksika arasındaki ödeme hizmetlerinde RippleNet’i kullanmasına izin verecek.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Intermex CEO’su Bob Lisy’nin, ortaklığın daha da geliştirileceğine dair açıklamaları şöyle:

“Ripple ekibi ile işbirliğine başlamış olmaktan mutluluk duyuyoruz ve büyümeyi teşvik etmek ve işlemlerde daha fazla verim elde etmek için RippleNet ve ODL’de yeni çözümler uygulamayı dört gözle bekliyoruz.”

Ripple ortakları ve XRP fiyatına etkisi

XRP fiyatının yükseliş hareketlerini, şirketle ilgili gelişmelerle birlikte değerlendirirsek, büyük bir banka veya ödeme hizmetinin Ripple ağına katılması ile ilgili haberlerin kısa vadeli fiyat artışlarına neden olduğunu fark edebiliriz.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileriFakat bu minvaldeki Ripple yorumları, topluluk üyelerini memnun etmeye yetmiyor. Genel olarak, fiyatlar üzerinde beklenen etkiyi göstermediği için, şirketin bu tarz başarılarına tepki gösteriyorlar.

Bu, bir dereceye kadar anlaşılabilir. Nitekim Ripple güçlenirken, XRP’nin yaygın olarak kullanımı söz konusu değil. Fakat uzun vadede bu tür ortaklıklar, adı şirketle anılan bir token için, elbette bir anlam ifade edecek.

Örneğin, dünyanın en büyük bankalarından biri olan Santander ile başarılı bir proje başlatmış olan şirketin başarısı takdiri hak ediyor. Ki Santander, yüzlerce Ripple müşterisinden sadece biri.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Diğer bir konu ise; önümüzdeki yıllarda XRP talebinin, başta bankalar olmak üzere, finansal kurumlardan geleceği yönünde.

Ripple’nin en büyük ortakları

Ripple son birkaç yıldır, istikrarlı bir şekilde yeni müşteriler kazanmaya devam ediyor. Bunların arasında American Express, Standard Chartered, Axis Bank, Santander ve MUFG de var. Aşağıdaki listedeki ortaklar, bunların sadece küçük bir kısmı.

 • Euro Exim Bankası
 • American Express
 • Amerika Bankası
 • FTCS
 • Ahli Kuveyt Bankası
 • Santander
 • BFC Bahreyn
 • ConnectPay
 • GMT
 • WorldCom Finans
 • Olympia Trust Company

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

Şimdi de gelecekteki performansını tahmin etmek için kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve XRP yorumlarına bakalım:

Kitlesel kabule dayalı uzun vadeli Ripple yorum ve XRP tahminleri!

Kitlesel kabule dayalı Ripple yorum ve tahminlerine, 2021 ve sonrası için, daha önce yapılan 4 USD ve 20 USD’lik fiyat tahminlerini irdelemekle başlayalım. Evet belki birçoğumuza, bu XRP yorum ve tahminleri imkansız gibi geliyor olabilir.

Ama BTC’nin, 2015-2017 yıllarında 100 kat artış kaydettiğini hatırlayacak olursak, “kripto para piyasasında hiçbir şey imkansız değil” diyebiliriz.

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Dijital para dünyasında kitlesel kabul açısından en umut verici kripto para birimi olan XRP, neden benzer bir artış kaydetmesin?

Peki 2020 ve sonrasında Ripple neden yükselecek? İşte kitlesel kabul odaklı Ripple yorumları!

Ripple Forum: Kitlesel kabule dayalı XRP yorumları

XRP’nin yükseleceğine işaret eden sebeplerin belki de en önemlisi “kitlesel benimsenme”.  San Francisco merkezli Fintec şirketi Ripple Labs’in yerel tokeni olan XRP’yi diğer kripto para birimlerinden ayıran şey de aslında bu.

Teknik işaretlere ve XRP’nin fiyat grafiğine geçmeden önce, bu konuya açıklık getirmeye çalışalım ve ardından, uzmanların Ripple yorum (XRP yorumları) ile ilgili açıklamalarından bahsedelim.

Kripto paraların kullanımı giderek artsa da yakın zamanda, kripto paraların fiat para birimine dayalı bankacılık sisteminin yerini alması mümkün görünmüyor. Fakat Ripple bu alanda şu ana kadar çok büyük adımlar attı ve atmaya da devam ediyor.

Ripple ve geliştirici ekibi

Birçok dijital para biriminin ilerleme kat edememesinin nedenlerinden biri de; liderlerinin, tokenleri yatırımcılar ve ortaklıklar açısından cazip hale getirecek geliştiricileri ya da yöntemleri seçememesi.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Bu konuda çok iyi olan Ripple ise şirket olarak, başarılı ve hızlı bir şekilde risk sermayesi yatırımcılarını ve büyük yatırımcıları çekmeyi başarıyor. Bu şirketler, ödeme işlemlerini kolaylaştırmak ve güvence altına almak adına Ripple’ye yatırım yapıyor.

XRP kullanımı artıyor!

İşlemlerde XRP kullanımı son zamanlarda, gerçekten anlamlı bir artış kaydetmeye başladı ve piyasalarda XRP’ye olan talep hızla arttı.

Ripple yorumları ile ilgili açıklamalara, şirketin CEO’su Brad Garlinghouse ile devam edelim. 2020 yılına girmeden hemen önce Ripple, 200 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı.

Bu yeni sermayenin de, XRP’nin benimsenme sürecini hızlandırmak için kullanılacağı öne sürdü. Fortune ile yaptığı bir röportajında Garlinghouse, Ripple’nin şu anda 300’den fazla müşterisi olduğunu söyledi.

Ripple’nin müşteri tabanının 2020’de %30-40 büyümesini beklediğini ve ağ üzerindeki işlem hacminin %600‘den fazla artacağını ifade etti.

SBI ve Route 66 Ventures gibi şirketler tarafından da desteklenen 200 milyon dolarlık fon, bankaların, Ripple teknolojisini sorgulayan XRP karşıtlarının iddialarını çürütmeye yardımcı olabilir.

Dahası Garlinghouse’nin röportajda söylediklerinden, Ripple’nin, XRP ekosistemini gerçekten büyütmeyi hedeflediği anlaşılıyor. Şöyle ki; yeni yatırım konusundan bahsederken Garlinghouse, Ripple’ye yönelik yatırımcıların ilgisinin çok fazla olduğunu ve zaten şirketin paraya ihtiyacı olmadığını söylüyor.

Ayrıca fonların, şirkete “bilanço esnekliği” sağlayacağını ifade eden ünlü CEO, gelecek yıl şirketin, bünyesine 150 yeni çalışan dahil edeceklerinden ve bunun yanı sıra yeni ofisler açacaklarından bahsetti.

Bu arada, kitlesel benimsenmenin en önemli işaretlerinden biri de Ripple’nin, dünyadaki en büyük para transferi hizmetlerinden biri olan Moneygram ile yaptığı stratejik ortaklıktır.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Bu arada, XRP ağının işlem hacmi son zamanlarda önemli ölçüde arttı. İşlem hacminin ve kullanım durumlarının artmasıyla birlikte, geçtiğimiz yıl olduğu gibi 2020 yılında da Ripple, temel dinamiklerinin güçlendiğine dair işaretler gösteriyor.

Bununla birlikte uzmanlar, Ripple yorum ve Ripple fiyat tahmini yaparken, işlem hacminde yaşanan artışın, fiyat hareketlerini destekleyeceği konusunda iyimser bir tablo çiziyor.

Brad Garlinghouse: Ripple kriptonun Amazon’u olacak

Ripple kriptonun Amazon’u olabilir mi? En çarpıcı Ripple yorumu Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’dan geldi. Ripple’ı Amazon’a benzetiyor ve geleceğin Amazon’u Ripple olacak diyor.

ripple tahmin ripple tahminleri ripple forum, ripple yorum ripple yorumları, xrp yorum

Ripple (XRP), muhakkak kripto para sektöründe en çok tartışılan projelerin başında geliyor. Kimileri Ripple’nin sermaye aktarımı için kurgulamış olduğu sistemi, devrim niteliğinde bir gelişme olarak kabul ediyor. Kimileri ise, şirketi çok sert bir dille eleştiriyor.

Ripple kriptonun Amazon’u olabilir mi?

Amazon’un göz kamaştırıcı hikayesine de değinen Garlinghouse, sıradan bir kitap satıcısı olarak başlayıp dünyanın en büyük firmasına dönüşen Amazon’dan ilham aldıklarını söylüyor.

Ripple’nin taşıdığı potansiyelin gerçekleşmiş halinin Amazon’da ortaya çıktığını savunan Garlinghouse’nin Ripple yorumu, gerçekten de son derece dikkat çekici. Dahası ünlü CEO’ya göre, o günler çok da uzakta değil.

“Umuyorum ki; 5 yıl içinde Ripple olarak Amazon’da satılan kitaplara konu olmaktan ziyade, bizatihi Amazon’un kendisi olacağız.”

Bugünden bakıldığında 2025 yılında kripto sektörünün neye benzeyeceğini hayal etmek elbette çok güç. Ancak müşterilerine gerçek dünyada işe yarayan gerçek çözümler getiren bir firmanın, yerinde saymayacağı da bir gerçek.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

2018 ve 2019 ayı sezonlarını sürekli anlaşmalar yaparak geçiren Ripple, yaklaşan boğa sezonuna hazır gibi görünüyor. Eğer istediği atılımları gerçekleştirebilirse 2025 yılında Ripple kriptonun Amazon’u olma yolunda gerçekten de büyük bir mesafe kat edebilir.

Ripple gerçek çözümler sunuyor

Deneyimli yönetici, Ripple ekosisteminin Coil gibi projeler sayesinde giderek büyüyeceğini iddia ediyor. Garlinghouse’a göre Bitcoin ve Ethereum gibi projeler Ripple’nin rakibi değil.

Ayrıca ona göre, toplam piyasa büyüklüğünü artırmaya yönelik yapılan her girişim doğrudan doğruya kripto para piyasasındaki tüm paydaşlara da fayda sağlıyor.

Ripple aynı zamanda kanun koyucular, yani sektörü düzenleyen karar alıcılarla birlikte çalışıyor. Kanunların sektörün önünü açar vaziyette teşekkül etmesi için ellerinden gelen yardımı da esirgemiyor.

Dahası bu amaçla, ABD’li yetkililerle sürekli toplantılar yapıyorlar. Tüm bunlar, XRP fiyatını doğrudan etkilemese de çok kritik bir kilometre taşına işaret ediyor.

XRP ve merkezilik eleşitirilerine cevap

Out-of-air yani bir nevi yazılımsal olarak “havadan yaratılan” 100 milyar XRP tokeninin neredeyse 3’te 2’si şirketin teminat hesabında tutuluyor.

XRP whitepaperında da belirtildiği gibi her ayın birinde teminat hesabından büyük miktarda XRP çıkarılıyor. Peki bu tokenlerin akıbeti ne oluyor?

Serbest bırakılan tokenlerin bir kısmı, anlaşma sağlanarak RippleNet ağına dahil edilen finansal kurum ve bankalara satılıyor. Bir kısmı ise aynı hesaba tekrar döndürülüyor.

Ripple, her ay piyasaya düzenli olarak XRP sürdüğü için, fiyat üzerinde daimi satış baskısı yapmakla suçlanıyor. Yöneticileri ise bu suçlamayı reddederek, XRP enflasyonunun (birim zamanda dolaşıma sokulan token sayısındaki artış hızı) Bitcoin ve Ethereum enflasyonundan düşük olduğunu savunuyor.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

XRP satışlarının mahzurlu bir yanı olmadığı ile ilgili savlarıyla bizleri ikna etmeye çalışırken görmeye alışık olduğumuz Brad Garlinghouse, Ripple’nin gelecek planlarından bahsederken oldukça iddialı açıklamalarda bulunuyor.

Garlinghouse, kısa vadeli fiyat hareketleri ile ilgilenmediklerini söylüyor. Ripple firması olarak uzun vadeli planlara odaklandıklarını ifade eden Garlinghouse, birkaç yüzmilyar dolarlık kripto piyasasının, gelecekte trilyon dolarlık altın ve gümüş piyasası ile mukayese edilir hale geleceğini iddia ediyor.

Ripple 2020 ilk çeyrek raporu

Bu arada, Ripple, 2020 yılının ilk çeyreğini kapsayan XRP Piyasalar Raporunu, nisan ayı sonunda açıkladı. Şirket, geçen yılın dördüncü çeyreğinde tezgah üstü işlemler piyasasındaki (OTC) kurumsal oyunculara doğrudan 13.08 milyon XRP sattığını açıklamıştı.

ripple haberleri Haftanın Önemli Ripple Haberleri: XRP'de gelişmeler, uzman yorumları ve fiyat tahminleri

Ripple 2020 ilk çeyrek raporu, üç aylık programatik ve aynı zamanda kurumsal satış güncellemelerini ve XRP ile ilgili diğer metrikleri içeriyor. Rapordaki en dikkat çekici konu, Ripple’nin 2020’nin ilk çeyreğinde XRP satışlarını azaltmış olması.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

FlashFX: Ripple gerçek değerinde değil

Uluslararası para gönderme platformu olan FlashFX kurucu ortağı Nicolas Steiger, Ripple platformunun yerel para birimi XRP ile ilgili oldukça çarpıcı ifadeler kullanıyor.

Ripple’nin tüm çabalarına karşılık, XRP fiyatının olması gereken değerin çok altında olduğunu söyleyen Steiger’in XRP yorumu şöyle:

“Geçtiğimiz yıl boyunca piyasa, XRP’nin gerçek değerini anlayamadı. Ancak bu konuda şunu ifade etmek gerekir; piyasa eninde sonunda XRP’yi olduğu yere taşıyacak.”

FlashX, Ripple On-Demand Liquidty (ODL) platformunu kullanan bir ödeme servisi. Şirket, Ripple’a ait blockchain ağının olanaklarını kullanarak geleneksel finans sisteminin ödeme aracı olan SWIFT ile kıyaslanmayacak kadar düşük kesinti ücretleri ile işlem yapıyor.

Gerçekten de gerek ülke içi, gerek sınır ötesi para transferlerinde bu sistem, önemli ölçüde zaman ve para tasarrufu sağlıyor.

Bu arada, XRP hakkındaki en kafa karıştırıcı durumlardan biri de hiç şüphesiz; firmanın bu kadar büyük anlaşmalar yapıyor olmasına rağmen varlığın fiyatının neden yükselmediği.

Ripple bir çok finansal kurum ile uzun vadeli anlaşmalar imzalıyor, ancak bankalar henüz aktif olarak Ripple ağını kullanmaya geçti sayılmaz.

Steiger’e göre tüm kripto paralarda olduğu gibi XRP’de de en önemli mesele benimsenme, yani kullanım oranı. XRP fiyatı ani bir şekilde yükselirse, bankaların kullanımı için ideal bir seçenek olmayacak.

Bu yüzden kurumsal ve toplumsal kabul ile birlikte, fiyatın kademeli bir şekilde yavaş yavaş artması gerekiyor. Doğru ve sağlıklı olan yöntem bu.

Steiger Ripple yorum ve değerlendirmelerine devam ederken, toplumsal ve kurumsal kabul ile birlikte, fiyatın henüz yeterli seviyelere gelmemiş olmasını şu şekilde açıklıyor:

“Şurası açık ki XRP hak ettiği değerde değil. Ancak zamanla bu durumun aşılacağını düşünüyorum. Finansal kaynakların aktarımı konusunda devrimsel bir çözüm üreten Ripple’nin blockchain ağı, gelecekte çok daha etkili bir şekilde kullanılacaktır.”

XRP yorum ve tarihsel fiyat verileri

Ripple’nin kriptosu, piyasaya yaklaşık 0,06$’lık fiyatla başladı. Kripto para biriminin fiyatındaki artış, temelde, çok sayıda banka ve kurum ile ortaklık yapmasından kaynaklanıyor. Zira 2014’ten güçlü ortaklıkların gündeme gelmeye başlamasıyla birlikte, XRP’nin fiyatı hızla artmaya başladı.

İlk fiyat zirvesi Mayıs 2017’de oluştu. Fiyat artışı, Singapur ve Mumbai’de açılan ofislerle ilişkilendirilebilir. 1 XRP’nin değeri, o dönemde 0,34 dolardı.

İkinci zirve ise Ocak 2018’de gerçekleşti. XRP’nin, 3.84 dolar olan tüm zamanların en yüksek fiyat seviyesi 4 Ocak 2018’de test edildi. Bununla birlikte, 2018 boyunca tokenin değeri, yavaş yavaş düştü ve Eylül ayına kadar 0.29’a çekildi.

Eylül 2018’de fiyat yeniden hareketlendi ve 0,56 dolara yükseldi. Bir yıldan uzun bir süre de fiyat, kayda değer bir iyileşme gösteremedi ve 0,5 ila 0,2 dolar arasında sabit kaldı. 

ripple-yorum-xrp-yorum-ripple-yorumlari-xrp-yorumlari-ripple-forum-koinmedya-com

Hiç şüphesiz; 2019, Ripple’nin XRP’si için unutulmaz bir yıl oldu. 2018’de başlayan ayı piyasasından sonra kripto para, 2019 boyunca da bir türlü düşüş trendinden kurtulamadı. XRP fiyatının çöküşü, kripto piyasasındaki en dikkat çeken olaylarından biriydi.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

Ne yazık ki Ripple’nin gelişmeye devam eden temel dinamikleri ve artan sayıdaki ortaklıkları sayesinde XRP fiyatının, büyük bir boğa koşusu yapacağı tahmin edilirken, kripto büyük bir fiyat çöküşü yaşadı. Ve son 2 yılın en düşük seviyelerini test etti.

Ripple yorumları ve orta – uzun vadeli Ripple fiyat tahmini

XRP 2019’u, yılın en kötü performans gösteren kripto para birimi olarak kapattı. Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana, yatırımcılar XRP fiyatında büyük bir yükseliş beklese de ne yazık ki bu düşüş eğilimi, 2020’de de devam etti.

Oysa; mart ayında yaşanan büyük çöküşten önce, XRP fiyatı iyi bir ivme yakalamış ve birkaç ay boyunca aşamadığı psikolojik olarak önemli bir seviye olan 30 cent direncini kırmayı başarmıştı.

Analistler, bu direncin kırılması durumunda, XRP’nin güçlü bir yükseliş momentumu yakalayacağını düşünüyordu. Son derece etkileyici bir performansla psikolojik olarak kritik bir direnç olan 30 centi kırsa da en yüksek 34 centi gördü.

Geniş ölçekte, bu performans etkileyici olsa da analistlerin XRP yorum ve beklentileri daha yüksekti. Bazıları, popüler altcoinin daha büyük bir patlama yapmasını bekliyordu.

Ve birçoğu Ripple yorum ve tahminlerinde, XRP’nin bu yükseliş hareketini 2017’nin sonunda birkaç hafta içinde %1,000‘in üzerinde bir ralliyle sonuçlanan fiyat hareketine benzetti.

ripple yorum Uzmanların Güncel Ripple Yorumları: XRP'de kısa, orta, uzun vadeli fiyat beklentileri

Fakat, ardından dünya genelinde yaşanan pandemi, tüm piyasalarla birlikte kripto paraları da vurdu. 13 Mart’ta XRP fiyatı Temmuz 2017’den beri görmediği bir seviye olan 11 cente düştü.

Esasen, XRP’nin bu yılki performansını olumsuz etkileyebilecek hem temel hem de teknik anlamda çeşitli nedenler vardı.

Koronavirüs pandemisi ile birlikte ortaya çıkan panik, yatırımcılar arasında piyasa duyarlılığının negatif olarak  şekillenmesinde önemli bir rol oynadı. Ancak virüsün ötesinde elbette, şirket olarak Ripple’nin eylemleri de bu çöküşe katkıda bulundu.

Ripple ne olur? – Analistlerin Ripple XRP yorumları

XRPUSD fiyatı, özellikle son bir yıldır berbat bir performans sergilemiş olsa da bazı analistler, XRP’nin uzun vadede 14 dolara kadar yükseleceğini öngörüyor. Ve kriptonun geçmişte yaptığı müthiş çıkışların, gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmede oldukça önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Dahası onlara göre geçmişteki bu çıkışlar, mevcut durumda fiyatın nereye kadar yükseleceğine dair ipuçları verebilir. Peki orta ve uzun vadede, Ripple ne olur? Analistlerin XRP yorum ve fiyat tahminleri nasıl?

Ripple fiyat tahminleri ile ilgili detaylı açıklama ve analizler için aşağıdaki yazımızı okuyabilirsiniz.

Ripple XRP yorumları hakkında daha fazlası için tıklayınız.