Loading...
btc
BTC
-0.34%
Bitcoin
64.654,20 USDT
eth
ETH
0.04%
Ethereum
3.514,48 USDT
bch
BCH
0.42%
Bitcoin Cash
391,48 USDT
xrp
XRP
0.46%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
-1.29%
Litecoin
73,73 USDT
bnb
BNB
-0.16%
Binance Coin
586,75 USDT
sol
SOL
-0.67%
Solana
132,67 USDT
avax
AVAX
0.57%
Avalanche
27,74 USDT
ada
ADA
0.98%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
0.81%
Poladot
5,69 USDT
doge
DOGE
-0.23%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
-0.11%
Shiba Inu
0,00 USDT

BitMeX CEO’sundan beklenen adım

BitMex güç kaybetmeye devam ediyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BitMeX CEO’sundan beklenen adım geldi. Son günlerde kripto para piyasası BitMEX borsası aleyhinde ABD’de devlet kuruluşlarının açtığı davalar üzerine zor günler yaşamıştı. Öyle görünüyor ki BitMEX’in üst kuruluşu gerekeni yapmaya başladı.


BitMeX CEO’sundan beklenen adım

BitMEX hem sitesi hem de Twitter üzerinden son yaşanan gelişmeler sonrası bir dizi ismin görevden alındığını duyurdu. ABD’de hem savcılık hem de ABD Emtia Vadeli İşlem Ticaret Komisyonu (CFTC), BitMEX aleyhinde bir dizi suçlama ile dava açmıştı. Sonuçta soruşturmada adı geçen ve suçlanan isimler konusunda beklenen karar geldi.

BitMEX kurucuları Arthur Hayes ve Samuel Reed, şirketteki tüm görevlerinden çekildiler. İkili sırasıyla CEO ve CTO görevlerini yürütüyordu. BitMEX yaptığı açıklamada, Hayes ve Reed’in görevlerinin hemen sonlandığını bildirdi. Ayrıca diğer bir kurucu Ben Delo da 100x Group’ta yetki sahibi bir pozisyonda artık grev yapmayacak. Ayrıca Greg Dwyer de izne ayrılıyor ve İş Geliştirme Direktörü görevinde olmayacak.

BitMEX, 100x Group’un yöneticilerinin değiştirdiğini duyurdu. 100x Group, HDR Global Trading Limited’in holdingin ve aynı zamanda BitMEX platformunun sahibi ve işletmecisi.

100x Group İcra Kurulu Başkanı (COO) Vivien Khoo, geçici olarak CEO görevini yürütecek. Tabii diğer ek sorumlulukları da üzerine alıyor. Khoo, şirkete Mart 2019’da katılmıştı. Daha önce Goldman Sachs’ta Asya Pasifik Uyumluluğu Yönetici Direktörü olarak çalışıyordu. Ondan önce ise Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nda bazı pozisyonlarda çalışmıştı.

Yeni bir atama daha. Ben Radclyffe ise Ticari Direktör olarak, müşteri ilişkileri yönetimi ve finansal ürünlerin gözetimi konusunda daha fazla sorumluluğa sahip olacak. Deutsche Bank, UBS ve Tower Research Capital gibi kuruluşlarda 20 yıllık finans ve ticaret teknolojisi alanlardan tecrübeye sahip ve şirkete Mart 2020’de şirkete katılmıştı.

BitMEX, yaptığı yazılı açıklamada şöyle diyor: “Teknoloji ekibimizdeki üst düzey yöneticiler, platformun performansını artırmaya yönelik devam eden çabalar da dahil olmak üzere BitMEX platformunun günlük yönetimine devam edecek.”

Kaynak

Bitmex’ten kaçan trader’lerin yeni adresi neresi oldu?

Bitmexten kaçan trader’lerin yeni adresi neresi? CFTC’nin getirdiği son suçlamaların ardından Bitmex’ten çekilen 45.000 Bitcoin’in yeni adresi belli oldu!

ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) Bitmex’e yönelik son suçlamalarının ardından Bitmex’ten kopuşlar devam ediyor. Son veriler 45.000 BTC’nin Bitmex’ten çekildiğini ortaya koydu.

Ne olmuştu?

Geçen hafta ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, popüler türev borsası BitMEX’in sahiplerine karşı suç duyurusunda bulundu. CFTC, Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed’i, Bitmex türev platformunu yasadışı olarak kullanmakla suçlamıştı.

CFTC’nin bu suçlamalarının ardından ABD New York Bölge Savcısı, yukarıdaki üçlü ve ek Gregory Dwyer hakkında Banka Gizlilik Yasasını ihlal etmek suçundan soruşturma başlattı

Her ne kadar Bitmex yapılan bu soruşturmaya yayımladığı bildiriyle sert bir şekilde karşı çıkıp borsada depolanan tüm fonların güvenli olduğunu belirtse de, oluşan kaos ortamında Bitmex kullanıcıları çareyi diğer borsalara kaymakta buldu.

Bitmex

Yapılan araştırmalar Bitmex’ten çekilen 45.000 Bitcoin’in yaklaşık %30’unun yani 13.500 adetinin Binance ve Gemini borsalarına kaydığını gösterirken geri kalanın diğer borsalara ve soğuk cüzdanlara aktarıldığını bildirildi.BitmexBitmex’te sular ne zaman durulur bilinmez ama, yaşananların en çok hacimlerini 145 milyon dolar arttıran Binance ve Gemini’ye yaradığı yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.

İlgili haber: Binance mı Bitfinex Mi? Kapsamlı kripto borsa mukayesesi

Kripto para sektöründen son dakika haberler ve çarpıcı değerlendirmeler için bizleri takip eteye devam edin. Sağlıcakla kalın.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.