Loading...
btc
BTC
0.9%
Bitcoin
67.262,22 USDT
eth
ETH
0.64%
Ethereum
3.526,00 USDT
bch
BCH
1.37%
Bitcoin Cash
396,66 USDT
xrp
XRP
3.68%
Ripple
0,59 USDT
ltc
LTC
0.32%
Litecoin
73,63 USDT
bnb
BNB
0.61%
Binance Coin
597,01 USDT
sol
SOL
1.66%
Solana
171,94 USDT
avax
AVAX
1.51%
Avalanche
28,59 USDT
ada
ADA
-0.27%
Cardano
0,44 USDT
dot
DOT
0.58%
Poladot
6,37 USDT
doge
DOGE
7.08%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
2.23%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Coin Haberleri
  3. Elon Musk’ın Twitter’ı alması, kripto piyasları nasıl etkileyecek?

Elon Musk’ın Twitter’ı alması, kripto piyasları nasıl etkileyecek?

twitter
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Elon Musk’ın devralma işlemi başladığında Twitter’ın en üst düzey yetkilileri sarsıldı. Twitter’ın üst düzey yöneticilerinden bazılarının, (CEO’su, finans direktörü ve yasal başkanının) Elon Musk’un dümendeki ilk gününde görevden alındığı, şirketin yeni sahibi tarafından temizlendiği bildirildi. Dogecoin dahil olmak üzere satınalma işleminin kripto piyasalara etkileri merek ediliyor.

Elon Musk Twitter’ı devraldı

Elon Musk’ın 27 Ekim’de 44 milyar dolarlık sosyal medya platformu Twitter’ı devraldığı ve şirketteki görevine üst düzey yönetici düzeyinde temizlik yaparak başladığı bildirildi. Birden fazla kaynaktan gelen haberlere göre, CEO Parag Agrawal, baş finans sorumlusu Ned Segal ve hukuk ve politika başkanı Vijaya Gadde’nin görevden alındığı ve Musk’ın onları platformdaki spam hesaplarının sayısı konusunda onu yanıltmakla suçladığı bildirildi. Reuters kaynaklarına göre, anlaşma sona erdiğinde Agrawal ve Segal şirketin genel merkezinden “refakat edildi”.

twitter

Musk daha önce Temmuz ayında Twitter’ı satın alma anlaşmasından çekilmeye çalışmıştı ve şirketi spam ve sahte hesapların sayısıyla ilgili “yanlış ve yanıltıcı beyanlar” yapmakla suçlamıştı. Anlaşmanın kapanmasıyla Musk, platformu bir ifade özgürlüğü kalesine dönüştüreceğini, siyasi yankı odalarını önlemek için algoritmaları değiştireceğini ve tüm sahte ve spam hesaplarını kaldıracağını iddia ediyor.

27 Ekim’de Twitter reklamcılarına yazdığı açık mektupta Musk, Twitter’ı satın alma motivasyonlarını yineledi ve “uygarlığın geleceğinin siyasi kutuplaşmadan uzak ortak bir dijital şehir meydanına sahip olmasının” önemli olduğunu söyledi. Platformu “sevdiğim insanlığa yardım etmek için” satın aldığını da sözlerine ekledi ve Twitter’ın “dünyanın en saygın reklam platformu” haline gelmesini hedeflediğini yazdı.

Musk, uzatılmış anlaşmanın “meme yeteneğinin” farkında ve 26 Ekim’de Twitter’ın San Francisco genel merkezine yürürken, bir lavabo taşıyarak, “bırak o batsın” tweetini atarken, aynı zamanda Twitter biyografisini “Chief Twit” olarak değiştirirken görüntülendi.

twitter

20 Ekim’de Washington Post, Musk’ın Twitter personelinin %75’ine kadar işten çıkarmayı planladığını bildirdi, ancak günler sonra Bloomberg’den gelen bir rapor, Musk’ın 26 Ekim’de Twitter personeline ziyareti sırasında açıklamaların yanlış olduğunu söylediğini ve kendisinin açıklamadığını açıkladı. Herhangi bir personeli işten çıkarmayı planlamıyorum. Ancak, Twitter ağacının tepesindekiler aksini yaşadılar. Bu satınalma işleminin kripto para dünyasına olan etkilerini ilerleyen aylarda görmeye başlayacağız. Şimdiden, Musk’ın devir işlemini duyurmasıyla birlikte Dogecoin yüzde 30 oranında değerlendiği görüldü.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.