1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Çöküşe rağmen 2022’de piyasaya kaç yeni kripto para çıktığına şaşıracaksınız

Çöküşe rağmen 2022’de piyasaya kaç yeni kripto para çıktığına şaşıracaksınız

Çöküşe rağmen 2022’de piyasaya kaç yeni kripto para çıktığına şaşıracaksınız
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto para piyasası 2022’de büyük bir düşüş yaşadı. Buna rağmen bu yıl piyasaya çıkan yeni kripto paraların sayısı sizi şoke edecek kadar çok. Bu durum aynı zamanda traderlerin çok beklediği bir duruma da işaret ediyor. Ayrıntılara bakalım.


Çöküşe rağmen 2022’de piyasaya kaç yeni kripto para çıktığına şaşıracaksınız

Kripto para piyasası 2022 yılına yüksek umutlarla başlasa da ardından tarihe geçecek bir ayı piyasası ve çöküş geldi. Burada bazı projelerin çökmesi ve makro ekonomik faktörler etkili oldu.

Buna rağmen öğle görünüyor ki mevcut piyasa durumu ve çöküş, yeni projelerin ortaya çıkmasını etkilemedi. CoinMarketCap verilerine göre, 28 Ekim itibariyle piyasada  21,555 kripto para bulunuyor.

Çöküşe rağmen 2022’de piyasaya kaç yeni kripto para çıktığına şaşıracaksınız

28 Ekim 2022 tarihinde toplam kripto paraların sayısı Kaynak: CoinMarketCap

Yine CoinMarketCap verileri şunu gösteriyor. Sadece 2022 yılında 5,317 yeni kripto para ortaya çıktı. 1 Ocak 2022 tarihinde olan 16,238 kripto paradan yüzde 32 oranında artış var.

İlgili – Ünlü analistten Bitcoin ve Ethereum kritik uyarısı ve dip açıklaması

Potansiyel yeni bir piyasa rallisi

Geçmişte yeni kripto paraların ortaya çıkması her zaman boğa piyasasına işaret etti. Çünkü hem geliştiriciler hem de yatırımcılar kazanç elde etmek hedefiyle hareket eder. 2022 yılında olan yeni kripto paraların ortaya çıkışı hızı da bu yöndeki beklentileri kısmen de olsa doğruluyor. Çünkü bu kadar çok yeni kripto paranın ortaya çıkması, mevcut ayı piyasasının geçici olduğunu gösteriyor. Yeni ralli ihtimali de hala geçerli.

İlgili – 2022 çöküşünü bilen analistten yeni Bitcoin ve Ethereum tahmini

Bloomberg Intelligence’in kıdemli analisti Mike McGlone da Bitcoin liderliğindeki kripto paraların yakında ralli yapacağını söylüyor. Bu ralli ise önümüzdeki aylarda olabilir. Bundan dolayı geliştiriciler de yeni projeler çıkararak yaklaşan yeni ralliye hazırlık yapıyor olabilirler.

En ilginci ise şu: Piyasadan son aylarda sermaye çıkışına rağmen bazı projeler dikkat çeken sermaye çekmeyi başarıyor. Böyle bir yeni ralli durumunda piyasaya çok daha fazla yeni coin katılacak.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: