1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Dogecoin (DOGE) rallisinin arkasında Elon Musk bağlantılı sebep

Dogecoin (DOGE) rallisinin arkasında Elon Musk bağlantılı sebep

Dogecoin (DOGE) rallisinin arkasında Elon Musk bağlantılı sebep
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dogecoin (DOGE) son 24 saatte dikkat çeken bir hareketlilik yaşadı. Bu yükselişin arkasında ise Elon Musk ve Twitter’le ilgili bir haberin yayılması var. Ayrıntılara bakalım.


Dogecoin (DOGE) rallisinin arkasında Elon Musk bağlantılı sebep

Köpek temalı meme coin Dogecoin (DOGE), yeni bir yükseliş dalgası  yaşadı. Bu yükselişin sebebi ise ünlü girişimci ve Twitter’in yeni sahibi Elon Musk’ın kripto ödemelerini sosyal medya devine getirmek için adımlar atmaya başlıyor haberlerinin yayılması oldu.

Financial Times’a göre, Twitter ABD’nin düzenleyici kurumlarına lisans almak için başvurdu. Bu lisans ile sosyal medya devi ABD genelinde ödeme hizmetleri sağlamak için izin istiyor.

Twitter buna ek olarak eş zamanlı bir şekilde sosyal medya devine ödemeler özelliğini getirmek için de bir yazılım geliştiriyor. FT’nin haberinde bu bilgi de yer alıyor. Haberde daha fazla ayrıntı yer alıyor.

İlgili – Analist: Piyasadaki gerilemeye rağmen güçlü kalan 3 altcoin

Bu haberler ise DOGE fiyatına ralli yaptırdı. Dogecoin fiyatı 0,084 dolar dip seviyeden 0,0947 dolara zirveye kadar bir ralli yaptı. Bu yüzde 12 artış demek. DOGE fiyatı bu yazı hazırlanırken ise 0,0929 dolardan işlem görüyor. Yükselişten sonra bir miktar düzeltme yaşadı.

Dogecoin yatırımcılarından iyi haber! 28. sıradalar...

Dogecoin’e desteği ile bilinen ünlü girişimci Elon Musk, geçtiğimiz sene Ekim ayında 44 milyar dolara Twitter’i satın almıştı. O zamandan bu yana ise popüler sosyal medya platformuna finansal hizmetleri getirme konusundaki niyetini açık bir şekilde dile getiriyor.

Yine aynı habere göre, Musk, Twitter’in proje yöneticisi Esther Crawford’dan platform için bir ödemeleri yazılımı geliştirmesini istiyor.

Twitter geçtiğimiz Kasım ayında ABD Hazine Bakanlığına başvurarak ödeme işleme izni istemişti. Şimdi de FT’nin haberine göre bu sefer de ABD genelinde ödeme hizmetleri sağlamak için ilgili lisansları almak istiyor. Buna göre Twitter ilgili ABD’li kuruluşlara lisans başvuruları yaptı.

İlgili – İzlemeniz gereken en iyi 5 Bitcoin belgesel filmi

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.