1. Anasayfa
  2. Kripto Para Haberleri
  3. Monero gündem: IŞID bağışları Monero olarak kabul ediyor

Monero gündem: IŞID bağışları Monero olarak kabul ediyor

Monero gündem: IŞID bağışları Monero olarak kabul ediyor
0

IŞID bağışları Monero olarak kabul ediyor

Whitestream isimli Blockchain istihbarat şirketinin verdiği bilgilere göre IŞID ile bağlantılı olan bir haber sitesinin web sitesini Monero bağışı alacak şekilde düzenlediği ifade ediliyor.

İlgili web sitesinde monero’nun güvenli bir ödeme yöntemi olduğuna vurgu yapılarak kripto para bağışının nasıl yapılacağına dair bilgiler de veriliyor.

Whitestream ilgili adresin Aralık 2017 tarihinden beri Bitcoin kabul ettiğini ifade ederek aldığı BTC’leri tek bir adreste topladığını ifade ediyor. Şu ana kadar 2700 dolar değerinde 0,295 BTC toplanmış durumda.

İnsanları hapisten kurtarmak için Monero madenciliği yapıyorlar

İnsanları hapisten kurtarmak için Monero’yu madenciliği yapan bir yazılım programının kullanımı, ABD’de George Floyd’un polis tarafından öldürülmesi sonucu çıkan protesto eylemlerinde artış yaşadı.

koinmedya_brave

Bail Bloc yazılımını geliştiren Grayson Earle bir e-postayla “Bu hafta hash gücümüzde geçen haftaya göre % 20 artış olduğunu fark ettim” diyor.

Earle ayrıca “siyah yaşamlar için harekete bir proje ve bireyler olarak adanmış durumdayız ve durumun aciliyetinin doğrudan eylem gerektirdiğini ve insanların kaynakları hızla tepki verebilecek organizasyonlara yönlendirmesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullanıyor

Hash gücü, madencilik için kriptografik hesaplamaların ne kadar hızlı yürütüldüğünün ölçüsüdür. Earle’e göre, Kefalet Bloğu isimli blokta hash gücü şu anda 94,5 KH / s’dir.

Kefalet fonları, haftalarca hatta aylarca sürebilen mahkeme öncesi gözaltında tutulanlara kefalet ödemek için kullanılır. Amerikan İlerleme Merkezi’nin araştırmasına göre 1970’ten bu yana duruşma öncesi tutuklamalar % 433 arttı. Adalet sistemi reformu için kampanya yapan kâr amacı gütmeyen Vera Enstitüsü’nden yapılan bir araştırmaya göre, 2015 yılında ABD’deki toplam hapishane nüfusunun yüzde 60’ından fazlası duruşma öncesi gözaltında tutulan kişilerden oluşuyordu. Polis şiddetine karşı düzenlenen protestoların ardından ABD’de 10.000’den fazla protestocu tutuklandı.

Monero, madencilerin kimliğini gizleyen gizlilik odaklı lider bir maddedir ve Earle, Monero’nun madencilik algoritmasının Bail Bloc’a yardım ettiğini söyledi.

Earle, “Random-X madencilik algoritması projemize yardımcı oldu, çünkü bilgisayarlarında Bail Bloc’u çalıştıran insanların çoğu, özel grafik kartı (GPU) olmayan orta seviye tüketici dizüstü bilgisayarlarını kullanıyor. Artık GPU’lar ve CPU’lar hash gücü açısından eşit bir temelde olduklarından, Monero’yu eskisinden çok daha yüksek bir oranda topluyoruz.”

Şimdiye kadar, Kefalet Bloku, 13 kişinin kefaletini ödemek için 8.000 dolardan fazla para topladı. Bir sonraki fon Connecticut’taki Göçmen Kefalet Fonu’na gidecek.


 

Etiketler: