1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Metaverse tokenlarının yıldızı şimdiden parlıyor!

Metaverse tokenlarının yıldızı şimdiden parlıyor!

Metaverse tokenlarının yıldızı şimdiden parlıyor!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Decentraland ve Paris Hilton Metaverse dünyasında rekabet ediyor. ProShares ise metaverse ETF (Borsa Yatırım Fonu) için hazırlanıyor.


Metaverse tokenlarının yıldızı şimdiden parlıyor!

Facebook’un ismini Meta olarak değiştirmeye hazırlanmasının ardından “Metaverse” kavramı daha da bilindik hale gelmeye başladı. Metaverse; gerçek ve sanal dünyanın çeşitli donanımlar sayesinde birleştirilmesi olarak adlandırılıyor. Gerçek kişiler Metaverse dünyasında iletişime geçebiliyor. Sanal ve gerçek karışımı bir dünya oluşturabiliyorlar. Bu sanal dünya yavaş yavaş kendi ekonomisini de geliştiriyor. Bu sanal dünyada insanlar çeşitli varlıklar satın alabiliyor ve ekonomik ilişkiler kurabiliyor.

İlgili: Güncel Decentraland – MANA token fiyat tahmini

Ethereum tabanlı metaverse projelerinden olan Decentraland, yılbaşı kutlamalarını sanal dünyada geliştirdikleri Time Square’de kutlamayı planlıyor. New York’un ünlü meydanı Times Meydanı yılbaşı akşamlarında oldukça renkli kutlamalara ev sahipliği yapıyor. Pandemi koşullarında geçmiş yıllardaki canlılık devam eder mi bilinmez ama Metaverse’in Times Meydanında virüsüz bir yılbaşı partisi düzenleniyor.

metaverse token Metaverse tokenlarının yıldızı şimdiden parlıyor!

Renkli kişiliği ile dikkat çeken Paris Hilton da yıl başı kutlamasını Metaverse’e taşıdı. Paris Hilton’ın yılbaşı partisine Roblox platformu ev sahipliği yapıyor.

ABD ve Kanada merkezli en az 3 şirket 2022 yılında Metaverse ile ilgili finansal ürünler çıkarmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Evolve Funds Group, ilk metaverse ETF’yi Toronto Borsasında piyasaya sürdü. Kuvvetle muhtemel 2022’de birçok yatırım şirketinin bu alanda yeni açılımlarına şahit olacağız. Bu firmalardan birisi de ProShares olacak.

Şimdiden metaverse destekli şirketlerin finansal yapısını yansıtan endeksler yayınlanmaya başlandı. SOMETAV (Solactive Metaverse Theme Index), metaverse ile ilgili şirketlerin hisse senetlerinden oluşturulmuş bir endekstir.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.