1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Kripto piyasası için efsane yılı geride bırakıyoruz! 2022’den ne beklemeli?

Kripto piyasası için efsane yılı geride bırakıyoruz! 2022’den ne beklemeli?

Kripto piyasası için efsane yılı geride bırakıyoruz! 2022’den ne beklemeli?
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Kripto piyasasının şimdiye kadar ki en iyi yılını geride bırakıyoruz. 2022’den beklentimiz ne olmalı? Detaylar ve teknik veriler haberimizde.

Kripto piyasası için efsane yılı geride bırakıyoruz! 2022’den ne beklemeli?

Kripto para ekosistemi için çok iyi geçen bir yılı geride bırakıyoruz. 2021 yılı ekosistem için birçok açıdan ilkleri barındıran bir yıl oldu. Kripto paraların benimsenme oranındaki artışlar dikkat çekerken piyasa 3 trilyon dolarlık devasa hacim seviyelerini gördü. NFT, DeFi ve son olarak Metaverse rüzgarının estiği dönemlere şahitlik ettik.

Kripto para piyasasına yapılan yatırımlar günün sonunda yatırımcıların büyük bölümünün yüzünü güldürdü. Fiat paraların enflasyon karşısında eridiği, küresel finansal piyasaların büyük belirsizlikle savaştığı bir yılda kripto paralar ayakta kalmayı başardı.

2021 yılının başında Bitcoin’e yapılan bir yatırım %60’ın üzerinde bir getiri sağladı. Altcoinlerin lideri olan Ethereum’da bu oran %400’ün üzerinde olurken ilk 10’daki bazı kripto paralar devasa değer artışları gördü. Bunlardan biri Solana (SOL). Solana 2021 yılının başından itibaren %11,000 değer kazandı. Polygon’da (MATIC) %14,000’in üzerinde değer kazanarak dikkatleri üzerine çekti.  Binance Coin %400, Cardano (ADA) ise %656 değer kazandı. Zaman zaman piyasası saran etkisi ile meme kriptolarda yatırımcılara yeni heyecanlar yaşattı.

İlgili: Bitcoin fiyat tahmini

Doge, %3600 gibi büyük bir getiri sağlarken Shiba Inu ise yılın son çeyreğinde %340 değer kazandı.

İlgili: Dogecoin fiyat tahmini

NFT’ler şimdiye kadar 12 milyar dolarlık satış değerine ulaştı ve spordan sanat dünyasına kadar birçok ünlü ismin yeni trendi haline geldi. Son olarak Metaverse rüzgarı ile meta tabanlı kripto paraların yükselişini gözlemledik.

2021’in kısa bir özetinin ardından 2022’de ekosistemi nelerin beklediğine göz atmamız gerekiyor. Bitcoin için yapılan altı haneli fiyat tahminlerine bu yıl yaşanan küresel durgunluk nedeniyle ulaşılamasa da lider kripto para birimi ile ilgili 2022 beklentileri oldukça yüksek. Uzmanlar BTC’nin hedefini 2022’de gerçekleştireceğini değerlendiriyor.

Ethereum, bir hisse kanıtı algoritmasına yükseltme yapmak için hedefe ulaşmak üzere. 2021 yılında yapılan Londra güncellemesinin ardından Ethereum 2.0’a geçiş için herşey hazır görünüyor. 2022, Ethereum için beklentilerin yüksek olduğu bir yıl olacak.

İlgili: Ethereum fiyat tahmini

Öte yandan, Cardano ve Polygon, Cardano için önemli akıllı sözleşme yükseltmeleri gelecek ve ekosistemin bu değerli varlıkları değerlerine değer katacak.

Dogecoin, geçtiğimiz günlerde tarihinde ilk defa bir eylem planı oluşturdu ve gelecek projeksiyonlarını açıkladı. Benimsenme oranının artacağı ve ekosistem için büyük yeniliklerin beklendiği 2022 yılı şimdiden yatırımcılara heyecan veriyor. Bizde Koinmedya.com ailesi olarak yeni yılınızı kutluyoruz. Kripto ile kazanacağınız bir yıl olmasını diliyoruz.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.