Meme coin Dogecoin’e (DOGE) ilham olan köpekten üzücü haber

Binance listelenmesi Dogecoin fiyatını yüzde 35 yükseltti ama...
Binance listelenmesi Dogecoin fiyatını yüzde 35 yükseltti ama...
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Internet üzerinde ünlü olan ve kripto para Dogecoin’in çıkarılmasına ilham olan Shiba Inu cinsi köpeğin sahibi, sosyal medya üzerinden köpeğin durumu ile ilgili açıklama yaptı.


Meme coin Dogecoin’e (DOGE) ilham olan köpekten üzücü haber

Kripto para Dogecoin’in (DOGE) arkasındaki yüz olan Shiba Inu cinsi köpek Kabosu’nun sağlık durumu kritik. Sahibi bu konuda sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

Hem Instagram hem de Twitter üzerinden açıklama yapan Kabosu’nun sahibi Atsuko Sato (aynı zamanda bir ana okul öğretmeni), bu kurtarma köpeğinin sağlığının “tehlikede” olduğunu söyledi. Ancak yine de dünya genelindeki tüm destekçilerden aldığı güçle iyi olacağını umut ettiğini belirtiyor.

Meme coin Dogecoin’e (DOGE) ilham olan köpekten üzücü haber

Sato, hasta olan Kabosu ile birlikte Kaynak: Instagram

İlgili – Japonya bu coinlere olan yasağı kaldırıyor

Bu haber üzerine Sato ve köpeğine dünya genelinden destek yağmaya başladı. Hatta bazıları köpeğin tedavisi için gerekli masrafları karşılamayı da öneriyor.

Dogecoin’in kurucu ortaklarından Billy Markus ise iki milyon kişiyi aşan takipçilerinden, Sato ve Kabosu’ya “sevgi, dua ve iyi niyetler” göndermelerini istedi.


Sato, Kabosu’nun hastalığının ne olduğunu açıklamadı. Ancak 24 Aralık’tan bu yana hasta olduğunu söylüyor. Ayrıca köpeğin yemek yemediğini ve su içmediğini de belirtiyor.

İlgili – Shiba Inu (SHIB) için önemli bir gelişme çok yakın: Geliştirici açıkladı

Shiba Inu cinsi köpeklerin ortalama yaşam sürelerinin 12 ile 15 yıl arasında olduğunu da hatırlatalım. Kabosu ile 2022’in başında 17. doğum gününü kutlamıştı.

Sato’nun 2010 yılında blog üzerinden paylaştığı Kabosu fotoğrafı, “doge” adıyla internet üzerinden viral olmuş ve “doge” şakasını ortaya çıkarmıştı. Bu şakadan yola çıkarak ise Dogecoin kurulmuştu. Bunu daha sonra Shiba Inu gibi meme coinler takip etti.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Meme coin Dogecoin’e (DOGE) ilham olan köpekten üzücü haber
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.