Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

bitcoin tahmin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

ABD’de de enflasyon oranları açıklandı ve son 40 yılın en yüksek oranı yakalandı. Enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından Meksika’nın 3’üncü en zengini iş adamından Bitcoin beklentileri dikkat çekti.


Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

Korona salgını dönemi sonrasında enflasyon oranlarında ciddi artış bekleniyordu. Bu beklentilere Rusya’nın Ukrayna’ya girmesi tuz biber ekti. Artan enerji ve emtia fiyatları enflasyondaki artışı katmerlendirdi. Nihayetinde açıklanan enflasyon oranlarında ülkeler rekordan rekora koşuyor. 1970’li yılarda yaşanan Petrol Krizinin ardından en yüksek enflasyon oranlarını yaşıyoruz.

Aşağıdaki grafikte ABD ve Kanada enflasyon oranlarındaki değişimi görüyoruz. ABD enflasyon oranları %8.5’i geçmiş durumda.

zengininden Bitcoin tahmini Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

Ricardo Salinas Pliego, Meksika’nın en zengin iş adamlarından, global ekonomilerde resesyonla beraber yüksek enflasyonun yaşanacağı bir döneme girdiğimizi belirtti. Pliego, yüksek enflasyon karşısında Bitcoin yatırımı tavsiyesinde bulundu.

Pliego:

“Enflasyonist ortamlarda neler olacağını çok iyi biliyoruz. Sizlere Bitcoin almanızı ve paranıza sahip çıkmanızı öneriyoruz. En azından düşük bir birikimi tavsiye ediyoruz.”

Pliego, hükümetlerin para arzını genişletmeye karar verdiklerinde bunun olumsuz etkilerinden kaçışın olmadığını da ekledi.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin fiyat tahmini

ABD enflasyon oranlarının yüksek çıkması FED’in ilerleyen dönemlerde faiz oranlarını arttırmaya devam edeceği beklentisini güçlendiriyor. Belki de ilerleyen dönemde 25 puanın üzerinde 50 puanlık üst üste artışlar görebiliriz. FED’in faiz oranlarını arttırması gelişmekte olan ülkelerin para birimlerindeki değer kayıplarını daha da hızlandıracaktır.

Yüksek enflasyon beklentisi altın talebini de olumlu etkileyebilir. Zira altın arzı fiat paralara nazaran daha da istikrarlı ve manipülatif değil. Aşağıdaki grafikte altının ons fiyatındaki değişimi görüyoruz.

zengininden Bitcoin tahmini Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!

6 Ağustos 2020’de altının on fiyatı 2,070 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yazının kaleme alındığı saatte ise altın 1965 dolar bandında işlem görüyor.

Lütfen Bkz: Güncel Bitcoin teknik fiyat analizi

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Meksika’nın 3’üncü en zengininden Bitcoin tahmini!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.