okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.21%
Bitcoin
68.541,69 USDT
eth
ETH
-0.15%
Ethereum
3.838,82 USDT
bch
BCH
-0.12%
Bitcoin Cash
469,84 USDT
xrp
XRP
-0.7%
Ripple
0,52 USDT
ltc
LTC
-0.26%
Litecoin
83,22 USDT
bnb
BNB
0.08%
Binance Coin
602,18 USDT
sol
SOL
-0.41%
Solana
168,00 USDT
avax
AVAX
-0.62%
Avalanche
36,79 USDT
ada
ADA
0.05%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.65%
Poladot
7,32 USDT
doge
DOGE
1%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Mastercard’dan metaverse projelerine hızlı giriş!

mastercard
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev ödeme platformu Mastercard, NFT ve Metaverse ile ilişkili 15 başvuru yaptı. Detaylar haberimizde.

Mastercard’dan Metaverse’e hızlı giriş!

Kripto para ekosistemine entegrasyon sağlamak iin yenilikler yapan ödeme platformlarından biri olan Mastercard’dan yeni başvurular geldi. Ödeme devi yenilikleri yakından takip ediyor.  Amerika Birleşik Devletleri’nde ABD Patentler ve Ticari Markalar Ofisine yapılan ticari marka başvurusuna göre Mastercard meta veri tabanında, “ve diğer sanal dünyalarda” sanal ödemeler sağlamayı amaçlıyor.

 

metaverse

Yapılan başvurularda Mastercard, kullanıcıların eğlence, eğitim, ağ oluşturma, alışveriş, boş zaman veya eğlence amaçlı etkileşimde bulunabilecekleri sanal ortamlar sağlamanın yanı sıra “çevrimiçi bir topluluk oluşturmayı ve barındırmayı amaçladığını belirtti. Ayrıca, kültürel etkinlik, konser, sportif faaliyetler, festivaller, ödül törenleri gibi programlar için de çalışmalar yapılacak.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Başka bir başvurusunun amaç kısmında ise NFT satıcıları için bir Pazar yeri oluşturmayı amaçladığını ifade etti. Bu yılın başlarında Mastercard, NFT’lerin satın alınmasını kolaylaştırmak için ABD kripto para borsası Coinbase ile iş birliği yaptığınu duyurmuştu.

USPTO ticari marka avukatı Mike Kondoudis, Twitter sayfasında Mastercard’ın dosyaladığı başvuruların kapsamlı listesini paylaştı.

Ödeme devi, logosundaki daireler ve “paha biçilemez” sloganı için de ticari marka başvurusunda bulundu.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Matercard ile birlikte ödeme sektörünün diğer devi olan Visa’da kripto para alanına yaptığı yatırımlarla biliniyor. Visa, 2020 yılında benzer başvurular yapmıştı. Ayrıca Visa ekosistemine kripto paralar ile ilgili birçok yenilikte ekledi.

2021 yılında 13 milyar dolarlık toplam hacme ulaşan NFT pazarı 2022 yılında da büyümeye devam ediyor. Bir balon olup olmadığı tartışmaları arasında çok büyük yatırım çeken NFT pazarının Türkiye’den de çok fazla yatırımcısı bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl NFT’lerin başlattığı akımı devralan Metaverse ise geleceğin en büyük pazarlarından biri olarak gösteriliyor. İnternetin evrimi gözlerimizin önünde gerçekleşirken devlerin bu alana yatırım yapması sürpriz değil.

Kaynak

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.