1. Anasayfa
  2. EğitimKripto Para
  3. Mastercard’dan metaverse projelerine hızlı giriş!

Mastercard’dan metaverse projelerine hızlı giriş!

Mastercard’dan metaverse projelerine hızlı giriş!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dev ödeme platformu Mastercard, NFT ve Metaverse ile ilişkili 15 başvuru yaptı. Detaylar haberimizde.

Mastercard’dan Metaverse’e hızlı giriş!

Kripto para ekosistemine entegrasyon sağlamak iin yenilikler yapan ödeme platformlarından biri olan Mastercard’dan yeni başvurular geldi. Ödeme devi yenilikleri yakından takip ediyor.  Amerika Birleşik Devletleri’nde ABD Patentler ve Ticari Markalar Ofisine yapılan ticari marka başvurusuna göre Mastercard meta veri tabanında, “ve diğer sanal dünyalarda” sanal ödemeler sağlamayı amaçlıyor.

 

metaverse

Yapılan başvurularda Mastercard, kullanıcıların eğlence, eğitim, ağ oluşturma, alışveriş, boş zaman veya eğlence amaçlı etkileşimde bulunabilecekleri sanal ortamlar sağlamanın yanı sıra “çevrimiçi bir topluluk oluşturmayı ve barındırmayı amaçladığını belirtti. Ayrıca, kültürel etkinlik, konser, sportif faaliyetler, festivaller, ödül törenleri gibi programlar için de çalışmalar yapılacak.

İlgili: NFT nedir, geleceği nasıl?

Başka bir başvurusunun amaç kısmında ise NFT satıcıları için bir Pazar yeri oluşturmayı amaçladığını ifade etti. Bu yılın başlarında Mastercard, NFT’lerin satın alınmasını kolaylaştırmak için ABD kripto para borsası Coinbase ile iş birliği yaptığınu duyurmuştu.

USPTO ticari marka avukatı Mike Kondoudis, Twitter sayfasında Mastercard’ın dosyaladığı başvuruların kapsamlı listesini paylaştı.

Ödeme devi, logosundaki daireler ve “paha biçilemez” sloganı için de ticari marka başvurusunda bulundu.

İlgili: Metaverse nedir, geleceği nasıl?

Matercard ile birlikte ödeme sektörünün diğer devi olan Visa’da kripto para alanına yaptığı yatırımlarla biliniyor. Visa, 2020 yılında benzer başvurular yapmıştı. Ayrıca Visa ekosistemine kripto paralar ile ilgili birçok yenilikte ekledi.

2021 yılında 13 milyar dolarlık toplam hacme ulaşan NFT pazarı 2022 yılında da büyümeye devam ediyor. Bir balon olup olmadığı tartışmaları arasında çok büyük yatırım çeken NFT pazarının Türkiye’den de çok fazla yatırımcısı bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl NFT’lerin başlattığı akımı devralan Metaverse ise geleceğin en büyük pazarlarından biri olarak gösteriliyor. İnternetin evrimi gözlerimizin önünde gerçekleşirken devlerin bu alana yatırım yapması sürpriz değil.

Kaynak

 

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: