1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dev kuruluşlar 400 milyon dolar yatırım için bu coini seçti

Dev kuruluşlar 400 milyon dolar yatırım için bu coini seçti

Dev kuruluşlar 400 milyon dolar yatırım için bu coini seçti
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

BlackRock, Fidelity ve değer dev yatırım şirketleri, 400 milyon dolarlık yeni bir yatırım anlaşması imzaladı. Yatırımın odağında ise piyasa değerine göre ilk 10’da yer alan bir kripto para projesinin arkasındaki şirket var.


Dev kuruluşlar 400 milyon dolar yatırım için bu coini seçti

Stabil coin USDC’nin arkasındaki şirket olan Circle, fon toplama kampanyası çerçevesinde şimdiye kadar 400 milyon dolarlık anlaşmaya imza attığını duyurdu. Bu fon toplamlama kampanyasının ise 2022’in ikinci çeyreğinde kapanması bekleniyor.

400 milyon dolarlık yatırımda yer alan dev kuruluşlar arasında BlackRock, Fidelity Management and Research, Marshall Wace ve Fin Capital de var.

İlgili – USD Coin nedir ve ne işe yarar? USDC ne kadar güvenli?

Bahsettiğimiz kripto para şirketi Circle, stabil coin USD Coin (USDC) çıkarması ile biliniyor. Circle, 2018 yılında Centre Konsorsiyumu üzerinden değeri 1:1 oranında ABD Doları’na bağlı olan stabil coin USDC’yi çıkarmıştı. Centre Konsorsiyumu’nda ise iki kurucu üye var. Birincisi Circle ve ikincisi dev kripto para borsası Coinbase.

ABD'nin en köklü bankasından dev stabil coin açılımı!

BlackRock, USDC için daha fazlasını istiyor

Toplanan bu yeni sermayeye ek olarak, BlackRock aynı zamanda Circle ile stratejik bir ortaklık da yaptı. BlackRock, artık Circle’ın USDC nakit rezervinin başlıca varlık yöneticisi olacak. Ayrıca Circle’ın diğer hedeflerin yanı sıra stabil coin için sermaye piyasası uygulamalarını keşfetme görevini de üstleniyor.

İlgili – Stabil coin nedir? Öne çıkan Stabil Coinler hangileridir?

USDC, ikinci en büyük stabil coin ve 5. en büyük kripto para

USDC, piyasa değerine göre Tether’den (USDT) sonra en büyük ikinci stabil coin. CoinMarketCap verilerine göre 50 milyar doları aşan piyasa değeri ile USDT’nin aynı zamanda beşinci en büyük kripto para olduğunu da hatırlatalım. USDC’nin piyasa değerin son bir yılda 10 milyar dolardan 50 milyar dolara yüzde 500’e yakın bir büyüme kaydetti. 24 saatlik işlem hacminde ise yüzde 39’un büyüme var ve 5 milyar dolar civarında.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.