1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!

Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!

Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Mega XRP balinaları, muhteşem bir dönüşle tarihinin en büyük ikinci akümülasyon çılğınlığına imza attı!

Büyük XRP balinaları geri döndü!

En az 10 milyon tokene sahip Ripple (XRP) adresleri, 2020 sonlarında hem USD hem de BTC karşısında gerçekleştirdiği büyük ralli öncesi yaşananlara benzer bir senaryoyla geri döndü. Ve son üç ayda daha fazla token biriktirerek, tarihin en büyük ikinci akümülasyonunu gerçekleştirdi.

Mega XRP balinaları, Aralık 2021’den bu yana 712 milyon doların üzerinde XRP tokeni biriktirdi.

İlgili: Uzmanlardan en güncel Ripple yorumları ve analizleri

Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!

Devasa Ripple balinaları, tarihinin ikinci en büyük akümülasyon çılgınlığında 700 milyon doları aşan bir birikim yaptı

Popüler blockchain veri analiz firması Santiment tarafından, Aralık 2021’den bu yana mega XRP balinalarına ait adreslerdeki XRP miktarında %76’lık bir artış olduğu kaydedildi.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1494474327957274624?cxt=HHwWgICsvfaeuL0pAAAA

Şöyle ki; en az 10 milyon tokene sahip XRP adresleri fonlarına, bugünkü fiyattan 712 milyon doları aşan bir değere tekabül eden toplam 897 milyon token ekledi.

Platform ayrıca, son üç ayda gerçekleştirilen bu XRP akümülasyonunun, kripto paranın tarihindeki en büyük ikinci birikim dönemi olduğunu vurguladı. İlk büyük birikim ise, balinaların adreslerine toplam 1,29 milyar XRP yatırdığı 2020 Kasım-Aralık döneminde gerçekleşti.

Mega XRP balinalarının dönüşü muhteşem oldu!
10 milyondan fazla tokeni tutan adreslerin XRP arzı – Kaynak: Santiment

İlginç bir şekilde; balina adreslerinin XRP arzında geçmişte de benzer bir artış görüldü. Ve aynı dönemde XRP, Bitcoin karşısında büyük br fiyat artışı kaydetti. Ve XRPBTC, 1 Kasım 2020 ile 24 Kasım 2020 arasında yaklaşık %150 artarak 3.502 satoshi’ye kadar yükseldi.

Aynı dönemde XRPUSD paritesinde de benzer bir hareket görüldü. XRP dolar karşısında güçlenerek %250’den fazla değer kazandı. Ve 0,82 dolara kadar yükseldi. Santiment, sonuç olarak, balinaların öncülüğündeki bu akümülasyonda yaşanan son artışın, XRP piyasasında yukarı yönlü benzer bir eğilim olasılığını artırdığını ifade etti.

Ancak, XRP’nin Kasım 2020’de yaptığı büyük patlamanın öncelikle Ripple’ın 46 milyon dolarlık XRP satın alma girişiminin ardından geldiğini belirtmek de fayda var. (2020 ikinci çeyrek XRP Piyasaları Raporunda da belirttiği gibi, Ripple güvenilir ve sağlam pazarları desteklemek için XRP satın aldığını ve bundan sonra da satın almaya devam edebileceğine yer vermişti.)

Son olarak; balinalar tarafından son zamanlarda yapılan bu dev akümülasyonun, geçtiğimiz haftalarda yaşanan bir toparlanma ile aynı döneme denk geldiğini de belirtelim.

Nitekim XRP’nin fiyatı 22 Ocak 2022’de 0,55$’a düştükten yaklaşık üç hafta sonra %65’e varan bir artışla 0,91$’a kadar yükselmişti.

İlgili: Ripple nasıl alınır? – XRP almadan önce bilmeniz gereken her şey!

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: