Loading...
btc
BTC
-0.93%
Bitcoin
66.900,13 USDT
eth
ETH
2.3%
Ethereum
3.518,65 USDT
bch
BCH
-0.89%
Bitcoin Cash
382,40 USDT
xrp
XRP
-1.02%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
0.43%
Litecoin
71,56 USDT
bnb
BNB
-0.29%
Binance Coin
585,56 USDT
sol
SOL
-0.85%
Solana
177,38 USDT
avax
AVAX
-3.83%
Avalanche
30,65 USDT
ada
ADA
-0.31%
Cardano
0,42 USDT
dot
DOT
0.33%
Poladot
6,12 USDT
doge
DOGE
-1.19%
Doge Coin
0,14 USDT
shib
SHIB
-0.6%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. Bitcoin’in baharda “zincirlerini kıracağı” yönünde müthiş öngörü

Bitcoin’in baharda “zincirlerini kıracağı” yönünde müthiş öngörü

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar için “bağı koparma” süreci artık başladı. Ünlü yatırım şirketinin öngörüleri dikkate değer.


Bitcoin’in baharda “zincirlerini kıracağı” yönünde müthiş öngörü

Kripto para koruma fonu Pantera Capital yetkilileri, yatırımcılarla yaptıkları son görüşmede, Bitcoin ve Ethereum gibi merkezsiz finans (DeFi) varlıklarının yakında geleneksel makro piyasalarla olan bağını koparabileceği öngörüsünü paylaştı. Çünkü son zamanlardan kripto para piyasası ile geleneksel piyasalar ve özellikle de hisse senetleri piyasaları arasında bir benzerlik ve korelasyon gözlemleniyor. Ancak Pantera Capital uzmanlarına göre bu durumun sürekli böyle olacağının bir garantisi yok. Özellikle de bu sektörde işlerin ne kadar hızlı değişebileceği göz önüne alındığında.

İlgili – Ethereum fiyatı kritik destekte: ETH teknik analizi

Pantera Capital aynı zamanda faiz oranlarının yükselmesi durumunda bile kripto para piyasasının geleneksel makro varlıklarla olan bağını koparabileceğini düşünüyor.

bitcoin wall street

Diğer yandan Panteral Capital CEO’su Dan Morehead ve yatırım yöneticisi Joey Krug, her ikisi de bir panel sırasında yaptığı açıklamada, söz konusu geçiş sürecinin artık başladığını bildirmişti. Onlara göre kurumsal yatırımcılar artık bu alana giriyor ve hisse senetler ve bonolar gibi varlıklardan Bitcoin ve diğer kripto para türlerine yöneliyor.

Pantera Capital bu öngörülerini bu hafta yayımlanan yeni Blockchain Mektubu’nda da dile getirdi.

İlgili – Güncel Bitcoin fiyat tahmini ve BTC gelecek beklentisi 2022- 2025

En büyük işaret piyasadaki düşüş

Yatırım şirketinin verilerine göre, kriptonun geleneksel varlıklarla bağının kopuşu başladı. Çünkü geçmiş veriler şunu gösteriyor. Kripto 70 gün düştükten sonra geleneksel varlıklarla bağının koparır ve ardından gelen haftalarda kendi başına işlem görür. Bundan dolayı ünlü şirkete göre bu bağın tamamen kopuşu yakın. Tarih olarak bu bahar dönemine işaret ediyorlar.

Son dönemde kripto para yatırımcılarını en çok endişelendiren durum, hisse senetleri piyasaları ile olan yüksek korelasyondu. ABD’nin para politikası ve faiz durumu her iki piyasada da düşüşlere sebep oldu.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.