1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Wall Street Journal: CME Group’tan oyun değiştiren kripto hamlesi geliyor

Wall Street Journal: CME Group’tan oyun değiştiren kripto hamlesi geliyor

Wall Street Journal: CME Group’tan oyun değiştiren kripto hamlesi geliyor
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Wall Street Journal (WSJ) duyurdu, FTX.US’tan sonra CME Group, doğrudan türev ticaretine başlıyor. Mayıs ayında, CME Group yöneticileri, platformunda vadeli işlem ticaretine izin vermeye çalıştığı için FTX’i eleştirdi. Şimdi ise, CME Group benzer bir teklifte bulundu.

CME Group’tan oyun değiştiren kripto hamlesi geliyor

CME Group, Sam Bankman-Fried’in FTX.US’in izinden gidiyor ve düzenleyicilere doğrudan tüketicilere türev alım satımı sunma planını öneriyor. The Wall Street Journal tarafından hazırlanan bir rapora göre, türevlerin ve diğer finansal sözleşmelerin ticareti için en büyük borsalardan biri olan CME Group, sözde vadeli işlem komisyonu tüccarı (FCM) olarak kaydolmak için evraklar hazırladı.

kripto

Borsa planları düzenleyiciler tarafından onaylanırsa, traderlar türevleri aracılar yerine doğrudan CME aracılığıyla ticaret yapabilirler. Tipik olarak bireysel traderlar, TDAmeritrade gibi bir üçüncü taraf aracı kurumlar aracılığıyla türevleri alıp satarlar. CME’nin planı, FTX.US’un yatırımcıların marj göndermesine ve kripto türevlerini doğrudan platformunda ticaret yapmasına izin verme önerisine benzer.

Journal’ın raporları hakkında yorum yapmak için LinkedIn’e giden CoinFund başkanı Christopher Perkins, “Bu dikkate değer ve sürpriz değil. CME Group, hatırladığım kadarıyla müşterilerle doğrudan ilişkiler kurmak istiyordu” dedi. Yine de CME, FTX’in benzer önerisine karşı çıktı. Mayıs ayındaki bir kongre oturumu sırasında, CME Group CEO’su Terence Duffy, FTX.US’nin “maliyet düşürücü rejimlerden biraz daha fazlası olan yanlış yenilikler iddiasında bulunduğunu” iddia etti.

CME

FCM Advantage vadeli işlemlerinin CEO’su Joseph Guinan, CME’nin başvurusu onaylanırsa, vadeli işlem komisyonculuğu alanına giren CME’nin “oyun değiştirici” ve “her FCM için dramatik bir endişe” olacağını söyledi. FCM’ler ve risk yönetimi ile ilgili olarak, bir CME sözcüsü Journal’a şunları söyledi: “FCM modeline olan bağlılığımız ve tüm endüstri katılımcılarına sağladığı önemli risk yönetimi faydaları değişmez.”

Kaynak

Etiketler: