1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Dünya devi CME Group’tan iki coin için yeni hamle!

Dünya devi CME Group’tan iki coin için yeni hamle!

Dünya devi CME Group’tan iki coin için yeni hamle!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Dünyanın en büyük türev işlem borsası CME Gorup, iki kripto para için önemli hamle yaptı. 

Dünya devi CME Group’tan iki coin için yeni hamle!

CME Group, pazartesi günü, Micro Bitcoin (BTC) ve Micro Ethereum (ETH)  vadeli işlem opsiyonları lansmanını gerçekleştirdi.

Yeni yatırım ürünleri için likidideyi, dijital varlık aracı kurumu Galaxy Digital sağlayacak. Galaxy Digital, kripto para piyasasının kurumsal tarafında önemli rol üstleniyor. Galaxy, CME yanında pek çok geleneksel bankaya da kripto para hizmetleri için likidite servisi sunuyor.

cme group

CME kripto paralara kurumsal yatırımcı ilgisinin farkında

CME Group’tan yapılan açıklamada, borsanın kripto paralara olan kurumsal ilginin farkında olduğunun altı çizildi. Micro BTC ve Micro ETH bir tokenin onda biri üzerinden hesaplanan bir opsiyon. Micro opsiyonlar, oldukça küçük çaplı işlemler olarak karşımıza çıksa da yatırımcı eğilimini anlama konusunda oldukça yararlılar.

Pek çok yatırımcının yüksek riskli Bitcoin yatırımlarında, Micro opsiyonu tercih edebileceği düşünülüyor. CME Group Küresel Emita ve FX Ürün Başkanı Tim McCourt yeni opsiyonlarla ilgili şunları söylüyor:

Bu kontratlar, kurumlardan daha sofistike aktif ve bireysel traderlara kadar son derece geniş bir piyasa katılımcısına piyasa değeri olarak en büyük iki kripto paraya, daha esnek koşullarda yatırım imkanı sunuyor.

Türev işlemler, doğrudan doğruya Bitcoin almadan BTC’ye yatırım yapma imkanı veriyor. Bu şekilde kripto para yatırımcı yelpazesini son derece genişleten türev işlem borsalarında CME Group lider konumda.

Canlı BTC fiyatı: $ 26,142.00

İlgili : Bitcoin teknik analizi, grafik ve yorumlar

İlgili: Bitcoin güncel fiyat tahmini, BTC geleceği yorum ve analiz.

Etiketler: