BTC için 4. çeyrekte işleri tersine dönderecek metrik açıklandı

Bitcoin
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, RSI ile yukarı yönlü bir sapma geliştirerek daha fazla yükselişe işaret ediyor. İyimser tekniklere rağmen, yatırımcılar 2022’nin üçüncü çeyreğinin sonundan önce dalgalanmalar beklemelidir. 17.593 $ seviyesinin bir direnç seviyesine kırılması ve çevrilmesi, BTC için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

BTC’nin 3. çeyrek kapanışı ve 4. çeyrekte ne beklenir?

Bitcoin fiyatı iki önemli seviyenin üzerinde işlem görüyor ve bu da istikrarlı bir dayanak noktası olduğunu gösteriyor. Bu görünümü bir yükseliş ayrışma sinyali ile birleştiren BTC sahipleri, olumlu bir sonuç beklemelidir. Bununla birlikte, üçüncü çeyrek birkaç saat içinde sona ereceğinden, piyasada her iki yönde de büyük hamleleri tetikleyebilecek anormal oynaklık olması zorunludur, bu nedenle yatırımcıların dikkatli olması gerekiyor.

 

Bitcoin fiyatı 30 Haziran’da 19.230 dolarda sert bir dip oluşturdu ve bunu %31’lik bir yükseliş takip etti ve bu da 25.205 dolara yükseldi. Bundan sonra, hareketin momentumunun tükenmesi, yatırımcıların kâr rezervasyonu yapmasıyla birleşti, piyasalar döndü ve 19 Eylül’de 18.210 dolarda başka bir dip oluşturan %27’lik bir çöküşle sonuçlandı.

BTC

Bu düşük seviyeler düşüş görünümüne işaret edebilir, ancak Göreceli Güç Endeksi (RSI), fiyat düşerken yükseldiğini ve bu da bir yükseliş farklılığına işaret ettiğini gösteriyor. Bu teknik oluşum, satış baskısının olmadığını ortaya koyuyor ve piyasanın tersine döneceğinin ve yükselmeye başlayacağının bir işareti olabilir.

Satıcılar güç kaybettikçe, Bitcoin fiyatı momentumda zaten görülebilecek olanı yansıtacak – yükselişi tetikleyen bir yükseliş dirilişi. Ortaya çıkan hareket, en önemli engel olan 200 haftalık Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile karşılaşmadan önce BTC’yi %20 oranında yukarı itebilir. Momentum bu ablukayı tersine çevirecek kadar güçlüyse, Bitcoin fiyatı bir sonraki direnç seviyesine 29.563 dolardan ulaşabilir. Bu hareket, mevcut konumdan %48’lik bir kazanç teşkil edecek ve büyük kripto için yukarı yönlü sınırın olduğu yerde olması muhtemeldir.

Bitcoin fiyatı için üç günlük grafik yükseliş belirtileri gösterirken, üç aylık grafik daha az yükseliş gösteriyor. Bunun yerine, iki önemli engeli ortaya çıkarır: 27.734 $ ile 29.296 $ arasında bir direnç alanı. 13.880 dolardan 19.666 dolara kadar bir destek bloğu. Makro bir bakış açısıyla, destek bloğu alıcılara yardım etmede ve gelen satış baskısını emmede son derece yardımcı oldu. Bu nedenle, mevcut konumdan 29.296 dolara sıçrama olasılığı mantıklıdır ve ayrıca yukarıda ayrıntıları verilen anlatı ile uyumludur.


BTC

Ayrıca, direnç alanının bir dönüşü, Bitcoin fiyatının, Adil Değer Boşluğunu (FVG) yani dengesizliği 32.950 $’da yeniden test ederken kazancını %48’den %68’e çıkarmasına izin verebilir. Bugünün 2022’nin üçüncü çeyreğinin son günü olması, yükseliş görünümüne inandırıcılık katıyor olsa da, Bitcoin fiyatını her iki yönde de itebilecek büyük bir oynaklık olması muhtemeldir ve üç aylık kapanışa kadar alım satım yapmaktan kaçınılması tavsiye edilebilir.

Yatırımcılar ayrıca Bitcoin fiyatını Haziran ayının en düşük seviyesini 17.593 dolardan süpürmeye iten bir piyasa manipülasyonu olasılığını da göz önünde bulundurmalılar. Öte yandan, satıcılar kontrolü ele alır ve Bitcoin fiyatını 19 Eylül’ün en düşük seviyesi olan 18.210 $’ın altında üç günlük bir mum çubuğu üretmek için zorlarsa, yukarıda özetlenen yükseliş sapmasını ve tezi geçersiz kılacaktır.

Böyle bir durumda, piyasa katılımcıları 13.880 dolar ile 19.666 dolar arasındaki destek kutusunu daha derine inme olasılığını göz önünde bulundurmalıdır. Bu hareket, ara desteği 15.550 dolardan yeniden test etmek için Bitcoin fiyatını düşürebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
BTC için 4. çeyrekte işleri tersine dönderecek metrik açıklandı
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.