Loading...
btc
BTC
-4.36%
Bitcoin
66.506,31 USDT
eth
ETH
-6.11%
Ethereum
3.443,69 USDT
bch
BCH
-6.98%
Bitcoin Cash
436,35 USDT
xrp
XRP
-4.56%
Ripple
0,47 USDT
ltc
LTC
-3.98%
Litecoin
76,49 USDT
bnb
BNB
-4.26%
Binance Coin
598,41 USDT
sol
SOL
-7.94%
Solana
146,42 USDT
avax
AVAX
-4.76%
Avalanche
30,74 USDT
ada
ADA
-5.85%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-2.9%
Poladot
6,32 USDT
doge
DOGE
-7%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-7.84%
Shiba Inu
0,00 USDT

Solana ağındaki kesinti neden yaşandı, SOL fiyatı kesintilerden etkileniyor mu?

Solana'da yine tehlike çanları! -
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Solana ağında yeni bir kesinti yaşandı. Sorun bir süre sonra düzeltildi ve ağ tekrar işleme başladı. Bu kesintiler SOL’un performansını nasıl etkiliyor? Detaylar haberimizde.

Solana ağındaki kesinti neden yaşandı, SOL fiyatı kesintilerden etkileniyor mu?

Solana, cuma gecesi blok zincirinin işlemleri işlemesini engelleyen yanlış yapılandırılmış bir düğümün neden olduğu bir kesinti yaşadı. Yaşanan kesintinin ardından Solana ağı tekrar işleme başladı.

Kesinti yaklaşık altı saat sürdü. Solana ağının yaşadığı ilk kesinti değil. Ağ geçtiğimiz yıl da kritik sürelerde devre dışı kalmıştı.

İlgili: Solana nedir, geleceği nasıl?

SolanaStatus, yaptığı açıklamada ağda yaşanan sorun nedeniyle işlemlerin askıya alındığını belirtti.

SolanaStatus, Solana ağı bir kesinti yaşıyor ve işlemleri gerçekleştirmiyor. Ekosistemdeki geliştiriciler, sorunu teşhis etmek ve ağı yeniden başlatmak için çalışıyor. Daha fazla bilgi mevcut olduğunda sağlanacaktır” diyerek kesintiyi kullanıcılara duyurdu.

Solana’da bir doğrulama düğümü işleten yazılım ve blok zinciri şirketi Stakewiz, bir Twitter ileti dizisinde sorunu ağın ele alması gerektiğini belirtti.  Ağın en son onaylanan yuva olan 153139220’den yeniden başlatılmasına karar verildi. Yeniden başlatma, UTC saat 7’de tamamlandı. Dapps, hizmetlerinin geri yüklenilmesi için ise çalışılıyor.

İlgili: Solana fiyat tahmini

Solana ağı, mayıs başında yaklaşık yedi saat, haziran ayında ise yaklaşık dört saat kesintiye uğradı. Bu kesintiler Solana’nın ağ etkinliğini dolayısıyla Solana’nın değerini etkiliyor.

Solana

Kendisini yüksek performanslı bir blok zinciri olarak tanıtmasına rağmen Yaşadığı kesintiler hayal kırıklığı yaşatıyor.

SOL, son 24 saat içerisinde %5 değer kaybetti. Altcoin, yazının kaleme alındığı anda Coinamarketcap verilerine göre 31,88 dolardan işlem görüyor. SOL, 6 Kasım 2021’de 260 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Şu anda 11,6 milyar dolarlık bir piyasa değeri olan Solana, ekosistemin en değerli 9’uncu varlığı.

Kaynak

 

 

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.