1. Anasayfa
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!

Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!

Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!
0
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 2022’de çok büyük düzeltmeler kaydetmesine rağmen, yatırımcı faaliyetlerinde önemli artışlar kaydediliyor. Yatırımcılar fiat paralardan kaçarken, Bitcoin hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin hacmi son 3 ayın zirvesinde!

Dünyanın en büyük kripto para birimi, yüksek enflasyon ortamında güvenli bir liman varlığı olma beklentilerini tekrardan karşılamaya başlıyor gibi görünüyor. Ve bu doğrultuda Bitcoin hacmi istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Blockchain analiz platformu Santiment’in on-chain verilerine göre, Bitcoin’in işlem hacmi haziran ortasından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Özellikle 29 Eylül’de büyük bir ivme kazanarak, 42.68 milyar dolara ulaştı.

 

https://twitter.com/santimentfeed/status/1575932073189117952

 

İşlem hacmindeki artış Bitcoin fiyatına yansımadı!

Bitcoin hacmi artıyor olsa da buradaki artış, yüksek enflasyon ve artan faiz oranları gibi hakim makroekonomik faktörler tarafından ağır bir şekilde baskılanmaya devam eden dijital varlığın fiyatına yansımadı.

Aynı zamanda, birçok küresel fiat para birimi de ABD dolarının yükselişi karşısında tökezliyor. Bu nedenle, yatırımcılar, bir koruma aracı olarak görülen Bitcoin ile fiat para birimini dump yapmak için acele ediyor gibi görünüyor. Ayrıca, yatırımcıların bir kısmı arbitrajdan kâr etmeye çalışıyor.

İlginizi çekebilir:

Analistten 4 kripto para için dikkat çeken tahmin: Ethereum, Ripple…

Ethereum kurucu ortağı hangi kripto paraları aldığını açıkladı!

 

Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!

 

Bu arada daha önce KoinMedya olarak, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ndeki yatırımcıların Bitcoin satın almak için, rekor denecek miktarlarda sterlin (GBP) ve euro (EUR) sattıklarını bildirmiştik. Esasen bu satışlar, sterlin tarihsel olarak en düşük seviyeleri gördükten sonra gerçekleşti. Ve bu da GBPBTC işlem hacminde rekor bir artışı tetikledi.

İlgili: Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Esasen Bitcoin işlem hacmi, yüksek enflasyonun yaşandığı dönemlerde varlığın gelişmesine yönelik kurucu ilkeleri ile kısmen örtüşüyor.

Diğer yandan fiat para birimlerindeki değer kaybı sebebiyle hacim tetiklenirse; yatırımcıların Bitcoin’i uzun süre hodl etmeyebileceğini de belirtmekte fayda var. Çünkü genellikle fiat para birimleri değer kaybettiği dönemlerde yatırımcılar dolarize varlık satın alabilmek ve geleneksel bankacılık sistemlerinden kurtulmak için genellikle kripto paralara yönelirler.

Bitcoin’in daha iyi bir alternatif olma potansiyeli

Ayrıca, fiat para birimleri karşısında Bitcoin’in işlem hacimindeki patlama, varlığın potansiyelini de ortaya koyuyor. Nitekim kripto destekçileri de sınırlı arzı nedeniyle kripto para birimini diğer fiat para birimlerine ve altına göre daha iyi bir alternatif olarak lanse ederler.

Bu arada, Bitcoin çok önemli bir direnç olarak hareket eden 20.000 dolar seviyesini aşmaya çalışıyor. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %1’lik kayıpla 19.300 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:
İşte boğa piyasası başlamadan takibe alınacak kripto paralar!

Etiketler: