Loading...
btc
BTC
0.08%
Bitcoin
65.026,10 USDT
eth
ETH
-1.1%
Ethereum
3.521,23 USDT
bch
BCH
0.8%
Bitcoin Cash
392,07 USDT
xrp
XRP
-0.52%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
1.65%
Litecoin
74,99 USDT
bnb
BNB
-1.19%
Binance Coin
592,19 USDT
sol
SOL
-1.38%
Solana
133,75 USDT
avax
AVAX
2.7%
Avalanche
27,67 USDT
ada
ADA
0.7%
Cardano
0,39 USDT
dot
DOT
-1.53%
Poladot
5,71 USDT
doge
DOGE
1.52%
Doge Coin
0,12 USDT
shib
SHIB
0.29%
Shiba Inu
0,00 USDT

Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!

Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin, 2022’de çok büyük düzeltmeler kaydetmesine rağmen, yatırımcı faaliyetlerinde önemli artışlar kaydediliyor. Yatırımcılar fiat paralardan kaçarken, Bitcoin hacmi son 3 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin hacmi son 3 ayın zirvesinde!

Dünyanın en büyük kripto para birimi, yüksek enflasyon ortamında güvenli bir liman varlığı olma beklentilerini tekrardan karşılamaya başlıyor gibi görünüyor. Ve bu doğrultuda Bitcoin hacmi istikrarlı bir şekilde artmaya devam ediyor.

Blockchain analiz platformu Santiment’in on-chain verilerine göre, Bitcoin’in işlem hacmi haziran ortasından bu yana en yüksek seviyeye çıktı. Özellikle 29 Eylül’de büyük bir ivme kazanarak, 42.68 milyar dolara ulaştı.

 

 

İşlem hacmindeki artış Bitcoin fiyatına yansımadı!

Bitcoin hacmi artıyor olsa da buradaki artış, yüksek enflasyon ve artan faiz oranları gibi hakim makroekonomik faktörler tarafından ağır bir şekilde baskılanmaya devam eden dijital varlığın fiyatına yansımadı.

Aynı zamanda, birçok küresel fiat para birimi de ABD dolarının yükselişi karşısında tökezliyor. Bu nedenle, yatırımcılar, bir koruma aracı olarak görülen Bitcoin ile fiat para birimini dump yapmak için acele ediyor gibi görünüyor. Ayrıca, yatırımcıların bir kısmı arbitrajdan kâr etmeye çalışıyor.

İlginizi çekebilir:

Analistten 4 kripto para için dikkat çeken tahmin: Ethereum, Ripple…

Ethereum kurucu ortağı hangi kripto paraları aldığını açıkladı!

 

Fiat paralardan kaçan yatırımcılar, Bitcoin hacmini coşturdu!

 

Bu arada daha önce KoinMedya olarak, Birleşik Krallık ve Avrupa Birliği’ndeki yatırımcıların Bitcoin satın almak için, rekor denecek miktarlarda sterlin (GBP) ve euro (EUR) sattıklarını bildirmiştik. Esasen bu satışlar, sterlin tarihsel olarak en düşük seviyeleri gördükten sonra gerçekleşti. Ve bu da GBPBTC işlem hacminde rekor bir artışı tetikledi.

İlgili: Sterlin USD karşısında değer kaybettikçe İngilizler bu kripto paraya yöneliyor!

Esasen Bitcoin işlem hacmi, yüksek enflasyonun yaşandığı dönemlerde varlığın gelişmesine yönelik kurucu ilkeleri ile kısmen örtüşüyor.

Diğer yandan fiat para birimlerindeki değer kaybı sebebiyle hacim tetiklenirse; yatırımcıların Bitcoin’i uzun süre hodl etmeyebileceğini de belirtmekte fayda var. Çünkü genellikle fiat para birimleri değer kaybettiği dönemlerde yatırımcılar dolarize varlık satın alabilmek ve geleneksel bankacılık sistemlerinden kurtulmak için genellikle kripto paralara yönelirler.

Bitcoin’in daha iyi bir alternatif olma potansiyeli

Ayrıca, fiat para birimleri karşısında Bitcoin’in işlem hacimindeki patlama, varlığın potansiyelini de ortaya koyuyor. Nitekim kripto destekçileri de sınırlı arzı nedeniyle kripto para birimini diğer fiat para birimlerine ve altına göre daha iyi bir alternatif olarak lanse ederler.

Bu arada, Bitcoin çok önemli bir direnç olarak hareket eden 20.000 dolar seviyesini aşmaya çalışıyor. Yazımızı yayına hazırladığımız sırada CoinMarketCap verilerine göre, kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %1’lik kayıpla 19.300 dolardan işlem görüyor.

İlginizi çekebilir:
İşte boğa piyasası başlamadan takibe alınacak kripto paralar!

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.