Mastercard bunu başarırsa kripto paralar çarşı ve pazara da girecek

Günün büyük haberi! Visa kripto para cüzdanı için düğmeye bastı!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyaca ünlü ödeme şirketi Mastercard’ın kripto paralarla ilgili büyük planları var. Eğer başarırsa, kripto paralar günlük yaşamda bir ödeme yöntemi haline gelebilir. Ancak bunun için yapılması gereken 5 şeyi de açıklıyor.


Mastercard bunu başarırsa kripto paralar çarşı ve pazara da girecek

Ödeme devi Mastercard, kripto paraların finansal altyapıyı tamamen değiştirme potansiyeline sahip olduğuna inanıyor. Özellikle beş alana dikkat çekiyor. Mastercard’a göre bunlar kripto paraları günlük yaşamın ve çarşı pazar ödemelerinin bir parçası haline getirebilir.

Mastercard’ın dijital varlıklar ve blockchain ürünleri ile dijital ortaklıklardan sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan, kriptonun günlük ödemelerin bir parçası haline gelmesi için teknoloji, bankacılık, finans teknoloji ve kripto alanının en iyilerinin bir araya gelmesi gerekiyor.

İlgili – Elon Musk’tan bir kripto para kıyağı daha: DOGE, BTC, ETH…

Dhamodharan, “yakın bir gelecekte” temasız kart ödemelerini yapabildiğimiz kolaylıkta kripto para harcamaları da yapabileceğimizi belirtiyor. Ancak bunun için beş kilit alanın geliştirilmesi gerekiyor.

Kripto para için 5 önemli alan

kripto para Mastercard bunu başarırsa kripto paralar çarşı ve pazara da girecek

Mastercard, ilk önce kripto piyasası ile finansal hizmetler arasında köprü görevi görebilecek bir kripto karta ihtiyaç olduğunu belirtiyor. Zaten Mastercard da şimdiye kadar bir dizi böyle proje açıkladı. En dikkat çekeni de Gemini ile ortaklık üzerinden çıkarılan kredi kartıydı. Mastercard’ın rakibi Visa da benzer kripto bağlantılı kartlar çıkardı.

İkincisi kripto şirketler için çeşitli servis sağlayıcılarına ihtiyaç var. Geliştirilmesi gereken üçüncü alan ise kullanıcıların kripto paralarını kolay bir şekilde fiyat paraya çevirebilmesi. Böylece kripto ödemeleri daha kolay hale gelecek. Şirketler bunu Paxos ve Circle gibi kripto şirketlerle işbirliği yaparak başarabilir.


İlgili – Mastercard’dan büyük Bitcoin, Ether, XRP, Cardano adımı

Dördüncü en önemli alan bazı kripto paraların Mastercard gibi ağlara getirilmesi. Mastercard zaten bu alanda çalışmalar yapıyor. Son olarak ise Mastercard üst düzey yetkilisi Dhamodharan, NFT ve Mataverse gibi alanlarda kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Mastercard, Ocak ayında Coinbase ile ortaklık yaparak NFT alımlarına daha kolay bir yol sağlamıştı. Bu alandaki benzer çalışmaları devam ediyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Mastercard bunu başarırsa kripto paralar çarşı ve pazara da girecek
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.