Loading...
btc
BTC
0.25%
Bitcoin
64.069,30 USDT
eth
ETH
1.19%
Ethereum
3.042,37 USDT
bch
BCH
1.16%
Bitcoin Cash
485,20 USDT
xrp
XRP
1.34%
Ripple
0,49 USDT
ltc
LTC
0.68%
Litecoin
77,88 USDT
bnb
BNB
-0.93%
Binance Coin
547,99 USDT
sol
SOL
-0.16%
Solana
138,22 USDT
avax
AVAX
5.08%
Avalanche
35,62 USDT
ada
ADA
2.33%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
2.5%
Poladot
6,55 USDT
doge
DOGE
-0.36%
Doge Coin
0,15 USDT
shib
SHIB
3.21%
Shiba Inu
0,00 USDT

Elon Musk’tan bir kripto para kıyağı daha: DOGE, BTC, ETH…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milyarder girişimci Elon Musk, şirketinin üretimine ilginç yeni bir ürün daha ekliyor. Bu ürün için ise ödemeler kripto paralarla yapılabilir. Ödeme yöntemi olarak eklediği kripto parasında ise 10’dan fazla kripto para var. Tabii Dogecoin olmasaydı olmazdı.


Elon Musk’tan bir kripto para kıyağı daha: DOGE, BTC, ETH…

Ünlü girişimci ve milyarder Elon Musk’ın yeni şirketi Boring Company, “Burnt Hair” (anlamı Yanık Saç) ismini verdiği bir parfüm çıkardı. Musk bu ürünü “Dünya’nın en iyi kokusu olarak” tanımlıyor. Açıklamasında şöyle diyor:

“Benim gibi bir ismin parfüm sektörüne girmesi kaçınılmazdı. Ben neden bu kadar uzun süre bekledim ki?”

Elon Musk’tan bir kripto para kıyağı daha: DOGE, BTC, ETH...

Kaynak: Elon Musk/Twitter

Musk aynı zamanda 100 dolara satılan bu parfüm için şirketin ödeme olarak Dogecoin (DOGE) kabul ettiğini de söylüyor. Dünyanın en zengin adamlarından biri olan Musk, köpek temalı bu kripto paraya desteği ile biliniyor. Ayrıca sektörün lideri Bitcoin’den (BTC) daha üstün görüyor kendi favori kripto parasını.

Musk, Haziran ayında Bloomberg News’e yaptığı açıklamada, “çok da zengin olmayan” insanların kendisini bu coini almaya teşvik ettiği için bu kripto parayı tanıtmaya devam ettiğini söylemişti.

İlgili – Elon Musk’ın Bitcoin sorununa çözüm Cardano ve Hoskinson’dan

DOGE dışında ödeme olarak kabul edilen kripto paralar

Musk’ın şirketinin çıkardığı bu yeni parfümü almak isteyenler BitPay platformu üzerinden kripto para ödemeleri yapabilir. Burada Bitcoin, Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Wrapped Bitcoin (WBTC), ApeCoin (APE), Litecoin (LTC), Dogecoin, Shiba Inu (SHIB), Euro Coin (EUROC) ve değeri dolara bağlı olan stabil coinler Gemini Dollar (GUSD), USD Coin (USDC), Pax Dollar (USDP), DAI, ve Binance USD (BUSD) destekleniyor.

Söz konusu parfümler 2023’ün ilk çeyreğinde dağıtılmaya başlanacak. Ancak Musk’a göre şimdiden 10,000 şişe satıldı. Musk şöyle diyor:

“10,000 şişe Burnt Hair artık satıldı. Meydanın yarın 1 milyon dolarlık Burnt Hair satıldı haberini merakla bekliyorum.”

İlgili – Forbes dergisi: Bitcoin’de yükseliş için bakmanız gereken tek grafik

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.