1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Mark Zuckerberg ve Facebook’tan kripto paralara elveda

Mark Zuckerberg ve Facebook’tan kripto paralara elveda

Mark Zuckerberg ve Facebook’tan kripto paralara elveda
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Sosyal medya devi Facebook’un arkasındaki şirket Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, kripto alanı ile ilgili hırslarında son projesi de artık toprağa gömdü.


Mark Zuckerberg ve Facebook’tan kripto paralara elveda

Mark Zuckerberg ve Facebook’un son kripto projesi de kapatıldı. Ancak dikkat çeken o ki bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı. Yine de haberlere göre Meta’nın artık bir dijital varlık ödeme ve para projesi yok.

Zuckerberg ise bu adımı atmak için iyi bir zaman seçti. Çünkü şu an piyasa genelinde negatif bir hava var ve bir kriz yaşanıyor. Kripto para fiyatları da düşüyor. Piyasaya olan güven sarsıldı. Lider kripto para Bitcoin’in zirveden yüzde 71.3 oranında düştüğünü hatırlatalım. Genel kripto para piyasası ise son 8 ayda 2.1 trilyon dolar kaybetti.

İlgili – Facebook kripto parasının fişini çekiyor; İşte, bilmeniz gerekenler

Bununla da kalmadı. Birçok kripto para şirketi iflas ettiklerini ya da likidite sorunları yaşadıklarını açıklıyor. Bundan dolayı bazıları kullanıcıların fon çekmesini askıya aldı. Mesela koruma fonu Three Arrows iflas duyurdu. Kripto para ödünç platformu Voyager Digital ise Three Arrows’ten dolayı tüm işlemleri askıya aldı.

Novi 1 Eylül’de kapanıyor

Facebook Libra'ya karşı cephe almalar devam ediyor? Lansanı yapıldığı günden beri, siyaslerin ve para düzenleyicilerinin iğneleyici sözlerinden kurtulamayan

Saydığımız bu ve diğer gelişmeler üzerine, Zuckerberg ve Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın ana şirketi olan Meta, Novi projesini terk ediyor. Novi bir kripto para cüzdanı olarak geliştiriliyordu. Bu cüzdanın kripto para kullanılarak para gönderimi ve alımı yapması planlanıyordu.

İlgili – Bitcoin fiyatında bu hafta dikkatle izlenmesi gereken önemli gelişme

Novi’nin web sitesi üzerinden bununla ilgili bir açıklama yapıldı ve şöyle deniliyor:

“Novi’nin pilot çalışmaları yakında bitiyor. Novi artık 1 Eylül’den sonra kullanımda olmayacak. Novi kapanmadan önce geri kalan bakiyenizi almanızı ve Novi bilgilerinizi indirmenizi kolaylaştıracağız.”

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: