Loading...
btc
BTC
-2.44%
Bitcoin
65.885,31 USDT
eth
ETH
1.06%
Ethereum
3.476,20 USDT
bch
BCH
-5.22%
Bitcoin Cash
365,67 USDT
xrp
XRP
-1.86%
Ripple
0,60 USDT
ltc
LTC
2.08%
Litecoin
72,74 USDT
bnb
BNB
-0.96%
Binance Coin
581,62 USDT
sol
SOL
-4.05%
Solana
171,65 USDT
avax
AVAX
-6.58%
Avalanche
29,77 USDT
ada
ADA
-3.79%
Cardano
0,41 USDT
dot
DOT
-3.18%
Poladot
5,90 USDT
doge
DOGE
-5.66%
Doge Coin
0,13 USDT
shib
SHIB
-3.19%
Shiba Inu
0,00 USDT
  1. Haberler
  2. Bitcoin Haberleri
  3. ABD’li dev şirket Bitcoin madenciliğine soyunuyor!

ABD’li dev şirket Bitcoin madenciliğine soyunuyor!

ABD'li dev şirket Bitcoin madenciliğine soyunuyor!
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci elektrik enerjisi sağlayıcısı, Bitcoin madenciliği yapmaya hazırlanıyor.

ABD’li dev enerji şirketi Bitcoin madenciliği için düğmeye bastı!

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük ikinci elektrik enerjisi sağlayıcısı olan Duke Energy, Bitcoin madenciliği yapmaya hazırlanıyor. Basına yansıyan bir habere göre şirket, Bitcoin madenciliğini talep yanıt yaklaşımına dahil etmeyi planlıyor.

İlgili: Bitcoin madenciliği nedir? Evde Bitcoin mining nasıl yapılır?

ABD'li dev şirket Bitcoin madenciliğine soyunuyor!

Şirket bu kararını, Lead Rates & Regulatory Strategy Analisti Justin Orkney Troy Cross tarafından yayınlanan “Bitcoin, Enerji ve Çevre” adlı podcastin bir bölümünde açıkladı.

Orkney yaptığı açıklamada şirketin Bitcoin madenciliği konusunda araştırma yaptığını söyledi. Şirket, madencilik işlevini tüketicilerine sunmadan önce, madencilerin şebekede çalışmaya nasıl başlayacaklarını belirleyecek girişimlerden de bahsetti.

Duke Energy’den Bitcoin Madenciliği için önemli adım

Duke Energy, elektrik enerjisi ve doğalgaz sağlayıcısı olarak Kuzey Karolina-Charlotte merkezli faaliyet yürüten bir şirket olarak tanınıyor. 58.200 megavatlık bir kapasiteye sahip olan şirket, Amerika Birleşik Devletleri’nde 7.2 milyon eve hizmet götürüyor. Ayrıca Elektrik hizmeti sunan şirket yaklaşık 29.000’lik bir istihdam da sağlıyor.

Orkney, podcastte yaptığı açıklamada Duke Energy’nin diğer enerji kaynaklarını mikro bi şebekede birleştirmeyi hedeflediğini ve madencilikle ilgili son taslağa geçmeden önce farklı seviyelerde Bitcoin madencileri ile denemeler gerçekleştireceğini belirtti.

Öncelikli olarak Bitcoin madencilerine odaklanan Duke, talep yanıt konulu bir makale hazırladı ve çok sayıda Bitcoin madencisi için şimdiden konuya ilişkin temel bir çözüm sağladı.

Cambridge Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’nden elde edilen son verilere göre, dünyadaki Bitcoin madenciliğinin yüzde 35’inden fazlasına Amerika Birleşik Devletleri ev sahipliği yapıyor.

Bu veriler, ABD’nin Bitcoin madenciliğinde dünya lideri konumuna geldiğini ve Çin ve Kazakistan’ı geride bıraktığını gösteriyor.

Texas, kripto madencilerini ağırlıyor!

ABD eyaletlerinin bir kısmı şu anda elektrik arzını artırmak ve elektrik kesintilerini ortadan kaldırabilmek için talep yanıtı üzerinde duruyor. Bu minvalde Teksas valisi Greg Abbott, dünyanın farklı yerlerinden kripto madencilerini Teksas Lone Star bölgesinde ağırladı.

Abbott, yaptığı açıklamada kripto madencilerinin verimli talep yanıt sistemleri sayesinde elektrik şebekesini destekleyebileceğini bildirdi.

Bu arada ABD’de en fazla elektriğin tüketildiği Texas, aynı zamanda en ucuz elektrik fiyatlarına sahip. Ayrıca kripto dostu bir yasal mevzuata da sahip durumda. Dahası Çevresel Etki Değerlendirmesi (EIA) verilerine göre, 2020 yılında tüm ülkede üretilen rüzgar enerjisinin yaklaşık üçte biri de Teksas’ta üretildi.

Ancak bazı sektörler aşırı elektrik tüketimi sonucu ortaya çıkan çevresel etki nedeniyle Bitcoin madenciliğine muhalefet etmekte.

Bununla birlikte hükümetler de kripto piyasasına yönelik talep arttıkça, önemini kavramaya başladı ve sektörün negatif etkisini en aza indirebilmek için barışçıl çözümler aramaya başladı. Bunlardan birisi de talep yanıt programları ile mevcut elektrik şebekeleri üzerindeki yükü hafifletme çalışmaları oldu. 

Birçok ülke, kripto endüstrisini desteklemek ve olumsuz etkilerini azaltmak için çevreci bir yaklaşımla bir çok çalışma yürütüyor.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.