okx_koinmedya
Loading...
btc
BTC
0.18%
Bitcoin
68.523,03 USDT
eth
ETH
0.18%
Ethereum
3.851,76 USDT
bch
BCH
0.14%
Bitcoin Cash
471,04 USDT
xrp
XRP
-0.28%
Ripple
0,53 USDT
ltc
LTC
-0.03%
Litecoin
83,41 USDT
bnb
BNB
0.15%
Binance Coin
602,59 USDT
sol
SOL
0.03%
Solana
168,73 USDT
avax
AVAX
-0.15%
Avalanche
36,96 USDT
ada
ADA
0.31%
Cardano
0,46 USDT
dot
DOT
-0.19%
Poladot
7,36 USDT
doge
DOGE
1.3%
Doge Coin
0,17 USDT
shib
SHIB
3.88%
Shiba Inu
0,00 USDT

Bitcoin fiyatında bu hafta dikkatle izlenmesi gereken önemli gelişme

Cardano
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Bitcoin fiyatında son günlerde düşük bir volatilite gözlemleniyor. Ancak bu kadar hareketsiz gidişat, daha önce de gördüğümüz gibi fırtına öncesi sessizliğe benziyor. Bundan dolayı bu hafta BTC fiyatı dikkatle izlenmeli. Düşük volatilite büyük bir hareketin habercisi olabilir.


Bitcoin fiyatında bu hafta dikkatle izlenmesi gereken önemli gelişme

Son günlerdeki Bitcoin fiyat performansı şunu gösteriyor. Lider kripto parada yönü belirleyecek ne alım ne de satım gücü var. Bu da piyasa genelinde volatilite eksikliğine sebep oluyor. Ancak şunu da unutmamak gerekiyor ki bazen düşük volatiliteden sonra büyük hareketler geliyor. Bundan dolayı bu hafta böyle bir hareket için dikkatli olunmalı.

Bitcoin’in volatilitesi düşüyor

Haziran’da yaşanan büyük kripto çöküşünden sonra kripto para piyasası katılımcılarının çoğu işlemlerden korktu ve uzak duruyor. Bundan dolayı Bitcoin ticareti düşük. Çünkü kullanıcılar pozisyonlarını kapatıyor ve daha fazla kayıp vermekten endişe ediyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında düşüş durdu mu? Güncel BTC teknik analizi

Güncel Bitcoin teknik analizi: BTC fiyatı ne olur?

Bitcoin grafiği Kaynak: TradingView

Bitcoin’deki durgunluğun arkasındaki başlıca faktör ise piyasada hacmin olmaması. 21 Haziran’da Bitcoin fiyatı yüzde 5’den fazla değer kaybetti. Ardından 25 Haziran’da yüzde 5 değer kazandı. Bütün bunlar lider kripto paranın konsolidasyon durumunda kalmaya devam ettiğini gösteriyor. Bundan dolayı da gerçek alım ya da satım hacminin henüz piyasada bulunmadığını söyleyebiliriz.

İlgili – Siyah Kuğu yazarından “Bitcoin 100 bin dolar olsa da başarısız” yorumu

Volatilite eksikliği aynı zaman şu demek. Piyasaya giren ya da piyasadan çıkan dikkat çeken bir fon yok. Bundan dolayı piyasa yakın vadede güçlü ralli de yapabilir çöküş de. Düşen volatilite ile çoğunlukla likidite düşüşü de görülür. Bu da piyasadaki istikrarı sağlayan başlıca araç.

Bitcoin’in haftalık volatilitesi yüzde 5 civarında kalmaya devam ediyor. Geçmiş veriler kısa ve orta vadede volatilite sıçrayışı olabileceğini gösteriyor. Maalesef bu volatilite ile Bitcoin fiyatı her iki yöne de gidebilir.

Kaynak

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bu sitede yer alan tüm bilgiler haber ve bilgilendirme amaçlı olup yatırım tavsiyesi değildir.Çok riskli bir yatırım aracı olan kripto paralara kaybına tahammül edemeyeceğiniz bir yatırım yapmaktan kaçınınız.