1. Home
  2. Koin Haberleri
  3. Bitcoin Haberleri
  4. Siyah Kuğu yazarından “Bitcoin 100 bin dolar olsa da başarısız” yorumu

Siyah Kuğu yazarından “Bitcoin 100 bin dolar olsa da başarısız” yorumu

Siyah Kuğu yazarından “Bitcoin 100 bin dolar olsa da başarısız” yorumu
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Siyah Kuğu kitabı ile ünlü eski trader Nassim Taleb, Bitcoin fiyatının 100,000 dolara ulaşması durumunda bile başarısız olmuş olacağını iddia ediyor. Ona göre asıl önemli olan BTC’nin enflasyona karşı koruma özelliği. İlgili Bitcoin yorumunun ayrıntılarına bakalım.


Siyah Kuğu yazarından “Bitcoin 100 bin dolar olsa da başarısız” yorumu

Bitcoin destekçileri, şu an ayı piyasasının bir gün biteceğini ve lider kripto paranın da yeniden zirve koşularına başlayacağını belirtiyor. En merakla beklenen olay ise BTC fiyatının 100,000 doları geçmesi. Özellikle de bir sonraki boğa piyasası için en büyük beklenti bu yönde.

2007 yılında yazdığı Siyah Kuğu kitabı ile ünlü olan eski opsiyon traderi Nassim Taleb ise Bitcoin’in 100,000 dolara ulaşması durumunda bile başarısız olduğunu düşünüyor.

Ünlü matematikçi bunu şöyle açıklıyor. Ona göre lider kripto para enflasyona karşı koruma sunmada başarısız oldu. Hatta ona göre tam aksi yönde görev yaptı.

Daha önce KoinMedya.com olarak Taleb’in başka açıklamalarına da yer vermiştik. Taleb’e göre, kripto para piyasasındaki kış dönemi, tam teşekküllü bir “buz çağına” dönüşebilir. Bu da fiyatların çok uzun süre toparlanamayacağı anlamına geliyor. Tabii hiç toparlanamama ihtimali de var diyor.

İlgili – Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini

Bitcoin ve kripto için korkutan “buz çağı” tahmini

Siyah Kuğu kitabının yazarı, El Salvador Başkanı Nayib Bukele gibi insanları da “bitaptallar” diyerek hedef alıyor. Özellikle de Bukele’nin Bitcoin fiyatının hala çok ucuz olduğunu söylediği son tweetini eleştiriyor. Bukele’yi “dünyanın en havalı diktatörü” olarak halkın vergi paraları ile kumar oynamakla suçluyor.

Bu hafta başında, Bukele 80 Bitcoin daha almıştı. El Salvador, dünyanın en fakir ülkelerinden biri. Buna rağmen daha önce Bitcoin zirvedeyken BTC alımı yapmıştı. Bundan dolayı ülke olarak 50 milyon dolardan daha fazla zarar ettiler.

Bitcoin fiyatı zirve seviyeden yüzde 72.33 oranında düştü. Şu an 19,082 dolardan işlem görüyor.

İlgili – Bitcoin fiyatında 19,000 doların altına salınım: Güncel BTC teknik analizi

Kaynak

tags: