1. Anasayfa
  2. Güncel Haber
  3. Facebook kripto parasının fişini çekiyor; İşte, bilmeniz gerekenler

Facebook kripto parasının fişini çekiyor; İşte, bilmeniz gerekenler

Facebook kripto parasının fişini çekiyor; İşte, bilmeniz gerekenler
0
becommer_koinmedya
Canlı sohbete katılmak, haber, uzman görüşü ve piyasa sinyallerini anında almak için TELEGRAM, TWITTER, FACEBOOK, INSTAGRAM’dan bizi takip edin.

Facebook ve onun ana şirketi Meta’nın başını derde sokan kripto para Diem (eski adıyla Libra) ile ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor.


Facebook kripto parasının fişini çekiyor; İşte, bilmeniz gerekenler

Facebook ve onun ana şirketi Meta’ya birçok açıdan sorunlar yaşatan kripto para projeleri Diem’in (eski adıyla Libra) günleri sayılı olabilir. Yeni gelen haberlere göre, Meta ve Diem Birliğin’deki şirketler, söz konusu kripto para projesinin fişini çekiyor. Öyle görünüyor ki birkaç yıl önce Facebook tarafından tanıtılan bu kripto projesi daha piyasaya çıkmadan kapatılmış olacak. Başlıca sebep ise düzenleyicilerden gelen tepkiler ve engeller.

İlgili – Facebook’un kripto parası Diem nedir?

Bloomberg’de yer alan bir habere göre, kripto para Diem’in yönetimi ile görevlendirilen Diem Birliği elindeki varlıkları satmayı düşünüyor. Böylece üyelerine verdikleri sermayeleri geri ödeyebilir. Tabii bu haber henüz olayla ilgili çıkan ilk haber ve henüz kesin bir şey söylemek için erken. Haber ise daha çok söz konusu satışın nasıl yapılacağı ve burada çalışan mühendislerin ve geliştiricilerin nerede iş bulacağına odaklanıyor.

Facebook Libra'ya karşı cephe almalar devam ediyor? Lansanı yapıldığı günden beri, siyaslerin ve para düzenleyicilerinin iğneleyici sözlerinden kurtulamayan

Meta, yaklaşık olarak projenin üçte birine sahip. Bloomberg’e konuşan ismini açıklamayan bir kaynak ise projenin geri kalanının yatırımcıları arasında Uber, Shopify ve Union Square Ventures gibi şirketler olduğunu belirtiyor.

Bu haberler ve satış konusunda Diem sözcüsü ise bir açıklama yapmaktan çekindi. Meta da bu haberler üzerine bir yorum yapmadı.

İlgili – Stabilcoin nedir? Öne çıkan Stabil Coinler hangileridir?

Facebook ilk defa Diem’i 2019 yılında ismi henüz Libra iken tanıtmıştı. Bu kripto para projesi global bir stabil coin olarak tasarlanmıştı. Tıpkı Facebook’un ismini Meta yapması gibi Libra da yeniden markalaşma çerçevesinde Aralık 2020’de Diem ismini aldı. Bu değişimlere rağmen Diem ile ilgili endişeler ve baskılar devam etti.

Kaynak

Canlı sohbet, haber uzman görüşü ve piyasa sinyalleri için TELEGRAM grubumuzu, TWITTER ve FACEBOOK sayfamızı takip edin.
Etiketler: